Nepieciešams stiprināt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) kapacitāti un izglītības ministrei Mārītei Seilei jāsniedz politiskais atbalsts jaunā pedagogu algu modeļa ieviešanai, uzskata Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Lūgts komentēt jauno pedagogu algu modeli, prezidents pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) klātesošajiem ar nožēlu atzina, ka diskusijas par to joprojām turpinās, lai arī rezultātam vajadzēja būt skaidram jau šogad. "Šis ir labs piemērs tam, kā mēs krīzes rezultātā nepārdomāti mazinājām valsts pārvaldi. Tas notika mehāniski, nevis pārdomāti," sacīja prezidents, piebilstot, ka šī iemesla dēļ tagad nepieciešams stiprināt IZM kapacitāti.

Tāpat prezidents uzskata, ka izglītības ministrei modeļa jautājumā jābūt politiskam atbalstam no partijām. Tāpat nepieciešams labs dialogs ar sociālajiem partneriem un pašvaldībām, lai viņi šādu modeli atbalstītu.

Savukārt Straujuma norādīja, ka nepieciešams rūpīgi izstrādāts, nevis sasteigts pedagogu algu modelis. "Šobrīd politiķi lūguši laiku, lai spētu iepazīties, drīz notiks diskusijas ar pašvaldību pārstāvjiem - skatīsimies kartes, skolēnu skaitus, reformas rezultātus," sacīja politiķe.

Jau ziņots, ka valdošās koalīcijas partijas šonedēļ vienojās, ka izglītības un zinātnes ministrei Seilei kopā ar pašvaldību pārstāvjiem vēlreiz jāprecizē atsevišķi jautājumi par jauno pedagogu darba samaksas modeli.

Kā ziņots, jaunā pedagogu algu modeļa izskatīšanu valdībā sola jau kopš jūnija, izskanot vairākiem iespējamiem datumiem. Iepriekš izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile pauda viedokli, ka, neskatoties uz to, ka modelis varētu netikt ieviests jau ar 1.septembri, līdz mācību gada beigām vai, kas esot reālāk, vasaras vidum, vajadzētu pieņemt Ministru kabineta noteikumus. Noteikumi tikšot virzīti steidzamības kārtā.

Kā ziņots, IZM rosina jauno pedagogu darba samaksas modeli ieviest tikai nākamajā gadā, turklāt darot to divos atsevišķos posmos.

Modeļa ieviešana valsts profesionālās izglītības iestādēs varētu notikt jau 1.janvārī, bet pašvaldību un privātajās vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs - tikai ar 2016.gada 1.septembri.

Pedagogu atalgojuma jaunā modeļa ieviešanai valsts budžetā gadā papildus ir nepieciešami 31,43 miljoni eiro, 2016.gada četriem mēnešiem - 10,48 miljoni eiro, lai novērstu pašreizējo pedagogu atalgojuma nevienlīdzību un palielinātu nepieciešamo atbalstu skolēniem.

LETA

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: