Labvēlīga attieksme pret krieviem.

Latvija pāri visām! | 21.10.2016, 13:58:11 | 6686

Manuprāt,
labvēlīga attieksme pret krieviem ir ļoti būtiska Latvijas valstiskuma saglabāšanai.
Blakus tam, ka ir labi izturēties cilvēcīgi pret darba kolēģiem, kaimiņiem utt., vajadzētu padomāt vai arī pašiem sevī ir vērts uzturēt to rūgtuma pilno nacionālistisko attieksmi,
kuru dažs kultivē, aizmirsot, ka tās jau bieži pat vairs nav paša autentiskas,
bet gan tendenciozu masu mēdiju iedvestas jūtas.
Boļševiku pāridarījumi bija reāli, un tos neviens netaisās noliegt,
bet pavērst tos kā kādu īpašu krievu tautas vainu ir neobjektīvi un melīgi.
Gruzīnu boļševiks vadīja valsti, kuras dibināšanā piedalījās arī latviešu boļševiki, izsūtīšanu vadīja ebreju boļševiki, sarakstus stādīja latviešu boļševiki, apsargāja ukraiņu, krievu un Vidusāzijas zaldātiņi uc.

Der padomāt arī tīri pragmatiski.
Ukraina mums ir biedinošs piemērs, ko var panākt ar nekontrolētu nacionālisma kultivēšanu.
Varu nacionalisti ar ārēju ieinteresētu spēku palīdzību sagrāba, bet par kādu cenu un rezultātu.
Ko te vairs palīdz nacionālistiskais patoss, kad valsts atsviesta atpakaļ par daudz gadiem.
Esiet modri, ja vēlamies saglābt savu valsti un ne tikai kā iluzoro veiksmes stāstu, bet arī valsti ar attīstību un labklājību nākamajām paaudzēm.
Nacionālisma vietā varam būt vienkārši tautiski,
mums ir daudz pozitīva ar ko dalīties.

Komentāri (453)

  • -4
    tā viš i 06.11.2016, 08:34:55

    Labrīt Novadnieks! Tev pat brīvdienās tik daudz darba,kā jau īstam politiķim-agrā svētdienas rītā jārisina kremļa jautājumi.

  • 0
    Novadnieks 06.11.2016, 09:05:48

    Labrīt.
    Ko ieteiksi darīt?

  • -5
    Latvija pāri visām! 06.11.2016, 10:31:17

    Novadniek,
    tu domā ka čečenu tautai bija vajadzīgs "miers" pēc bandītu un vahabītu scenārija, kas bija sagrābuši varu Čečenijā?

    Tāds "miers" ar ķīlnieku sagrābšanu, iebrukumu Dagestānā, terorismu Beslanā un Nord- Ostā...

    Visi pasaules islama salašņas tur bija savākušies cīņā par gaišo vahabītisma nākotni.

    Bet Kadirova iecelšana vnk apliecina Putina politisko gudrību.

  • -1
    Novadnieks 06.11.2016, 11:33:48

    Tas ,ko tu uzskati par terorismu un bandītismu,tas ir izmisuma solis,ar naivu vēlēšanos vismaz kaut kā pretoties okupantiem.Un gala rezultātā jau tas ir vienalga ,kur tas čečenu kaujinieks rīkojas-Čečenijas teritorijā vai Krievijas teritorijā.Vai prātīgāk nebūtu norakstīt Beslanu ,Nord-Ost un daudzas citas nelaimes uz Krievijas drošības iestādēm,ļoti labs veids kā iegūt iemeslu bruņotām akcijām,savu savtīgo mērķu sasniegšanai.
    Un ja arī tas čečenu kaujinieks kaut ko veic Krievijas teritorijā,un kas?Krievi Čečenijā uzvedas kā savās mājās.Čečenu aktivitātes ir atbildes soļi krievu nekaunībai un ir piliens jūrā,ja salīdzina ar bumbu nomešanu uz Čečenijas pilsētām.Groznija vien tika pārvērsta par gruvešu kaudzi.Tam krievam tādi interesanti cīņas paņēmieni ar noziedzību.Kaut vai tas pats Nord-Ost,Iespējamā teroristu likvidācijas laikā entie bojā gājušie nevainīgie cilvēki.
    Un taisnība vienmēr ir krievam-ne jau tāpēc ka viņam ir vai nav tā taisnība,bet tikai tāpēc ka viņš ir krievs.

  • -7
    Latvija pāri visām! 06.11.2016, 11:57:08

    Novadniek, kādi atbildes soļi?
    Čečenija pat faktiski uzvarēja 1.Čečenijas karā,
    bet ātri vien aizgāja pa bandītisma ceļu.
    Jā, ļihije 90.stije, bet čečenu mafija izcēlās ar īpašu nežēlību.
    Arī ārzemju specdienesti un vahabītisma ideologi metās izmantot Čečenijā Krievijas destabilizācijai un savu ideju īstenošanai.

    Kāpēc norakstīt reālus čečenu teroristu terora aktus uz KF drošības dienestiem?
    Tos veica čečenu fanātiķi čečenu laukā komandieru vadībā.
    Tās bija tipiskas islama teroristu metodes,
    kuri apstulboti domā, kā uzspridzinoties vai nogalinot neislamistus, dabūs no allaha hūrijas.

    Neatbalstu visas metodes, bet miers Čečenijā bija jāpanāk un tas tika panākts.

  • -1
    Santa 06.11.2016, 19:02:22

    Nu, te jau ļoti labi parādās atšķirība starp rietumnieciski domājošajiem un Krievijas režīma atbalstītājiem. Attieksmes un viedokļu atšķirība ir absolūti normāla, jo atšķiras Austrumu un Rietumu cilvēku izpratne par varas un pilsoņu attiecībām.
    Rietumos politiķiem ir jākonkurē un jāpierāda sava prasme uzcelt un noturēt pienācīgu labklājības līmeni, citādi viņus gluži vienkārši nepārvēlēs.
    Austrumos, savukārt, vairāk iegulda varas noturēšanā un cilvēki to arī vairums pieņem, vai vismaz necīnās pretī.
    Man personīgi ir pieņemamākas Rietumu vērtības, jo tās neparedz, ka dzemdību nama nonešana ir normāls līdzeklis mērķa sasniegšanai. Savukārt es personīgi pazīstu cilvēku, kura ģimene cieta Staļina represijās, bet viņš vienalga slavē Staļinu, ka tas uzcēla varenu valsti (Austrumu vērtības). Attiecības mums ir ok- ne es viņu saukāju par okupantu, ne viņš mani par nacisti, vienīgi nedaudz apgrūtina, ka viņš ik pa brīdim nāk un klāsta savus politiskos uzskatus ( ir nedaudz laikietilpīgi to visu uzklausīt).

  • -1
    Novadnieks 06.11.2016, 19:09:57

    Arī mūsdienu Krievijā lielākais vairākums cilvēku Putinu ciest nevar,bet balso par viņu.Tāda jocīga tauta.Esmu dzirdējis teicienu:"Kak ivan,tak durak."

  • -4
    Latvija pāri visām! 06.11.2016, 21:22:06

    Novadniek,
    nu kur tu rauj visas šitās blēņas par Putinu Krievijā?)
    Vienam patīk, otram ne, bet par "lielāko vairākumu" tu pat gribot zināt nevari.

  • -3
    Latvija pāri visām! 06.11.2016, 21:34:35

    Redzams, ka viena no pēdējām laika "eiropeiskākajām vērtībām" ir vienkārša LIEKULĪBA (politiķiem) un NAIVUMS (vēlētājiem). :)

    Aizdīķa vadītā koalīcija bombardē Mosulu un Afganistānu, tostarp nogalinot mierīgos iedzīvotājus, katru dienu, bet prese tikai dragā par Krieviju.

    Elementāri, ja Sīrijas valdība atgūst Alepo, Islama valstij un aizdīķa plāniem gals klāt...
    Un pārsteidz naivums par vēlētājiem atbildīgajiem Rietumu politiķiem.
    Nekas viņiem sen nav jāpierāda.
    Kuram labāks preses piārs uz vēlēšanām, to arī ievēl.
    Un Končita Vursta ir viseiropeiskākā "vērtība"! :) :) :)

  • -1
    Latvija pāri visām! 06.11.2016, 21:56:23

    Santa,
    Krievija šodien ir eiropeiska,
    eiropeiskuma vēsturiskajā konservatīvi kristīgajā izpratnē pat eiropeiskāka par šodienas Rietumeiropu.

    Šodienas Rietumeiropa attiecībā uz savām vēsturiskajām vērtībām palikusi par post-eiropeisku.
    Jo Rietumeiropa spļauj vaigā Dievam,
    bet Krievija to nedara.
    Tas paliek Rietumeiropas ilgtspējību zem jautājuma zīmes...

  • 0
    Santa 06.11.2016, 21:58:11

    Politiķus raksturo ne tikai PR, bet arī prasmes, kuras viņiem ir jāpierāda diskusijās. Un ir gana daudz cilvēku, kuri šīm diskusijām seko līdzi. Pie tam, viņi izjūt jēgu iet uz vēlēšanām (vismaz vairāk, kā 40% balstiesīgo).

    Es arī šausminājos par Končitu Vurstu (bija tāda error sajūta, uz viņu skatoties), bet jā, viņa/viņš (vai kā tur) ir viena no eiropeiskām vērtībām un simbolizē to, ka rietumu sabiedrībā homoseksuālu cilvēku nevis ieliks cietumā vai nogalinās, bet ļaus dzīvot un iekļauties sabiedrībā. Un tas, savukārt, ir svarīgi ne tikai šiem cilvēkiem, bet arī viņu tuviniekiem.

  • 0
    Santa 06.11.2016, 22:10:32

    Mēs te varam diskutēt ilgi un gari, kas ir eiropeiska vērtība, stāsts ir par to, ka vairums eiropiešu, t.sk. es, ir mierā ar to, kas viņiem ir- brīvības, tolerance un galvenais, labklājība.
    Es arī šausminos par atsevišķām lietām gan Rietumos, gan mūsu valstī (Citadeles pārdošana, utt), bet es zinu vienu- man bija iespēja ar darbu un centību iegūt normālu izglītību un darbu, ne mani, ne manus tuviniekus neviens neaiztiek kaut kādu korumpētu ierēdņu vai "nepareizu" uzskatu dēļ. Un man tas patīk- es esmu droša par sevi un savu bērnu nākotni.
    Starp citu, arī tas, ka mēs te diskutējam, ir viena no brīvībām.

  • -1
    Novadnieks 07.11.2016, 05:29:14

    Bija doma kaut ko uzrakstīt,bet izlasot šo Santas komentāru,ceru ka daudziem krieviskā slavinātājiem kaut mazliet domas izmainīsies.
    Pilnīgi piekrītu.
    Kurzemniekam gan vajadzētu zināt,ka Krievijā tādas eiropeiskas vietas ir divas,Maskava un St.Pēterburga.Pārējās nomales ir sūdos līdz ausīm.

  • -1
    Latvija pāri visām! 06.11.2016, 22:22:35

    Santa,
    eiropeiska vērtība bija tad,
    kad šie publiski neplātījās ar savu netikumu un viņus vienkārši lika mierā.

    Tagad, kad viņi precas, tā vairs nav eiropeiska vērtība, bet antivērtība.

    Kad aiziets galējībās, sabrūk vērtību sistēma un sākas masu psihoze.

    Cilvēki dabīgi nepieņem perversijas pārveidošanu par normālu,
    bet kad viņiem izskalo smadzenes, viņi pazaudē savu normalitāti.

    Runājot par politiķiem, ko dod bezgalīgās pļāpu diskusijas, kurā politiķi sacenšas politoloģijas brošūru tekstu pārstāstīšanā, ja viņiem nav ne vara, ne labā griba, ne atbildība par saviem darbiem.

    Un kad jāpieņem likumi, sanāk kārtējais sīki kaitinošais par to, cik vēl naudiņu varētu atņemt nodokļu maksātājiem utml.

  • 0
    Novadnieks 07.11.2016, 05:35:04

    Redz kā,Kurzemniek,tātad vari arī absolūti pareizi uzrakstīt.Un tas tikai pierāda to, ka pareizi tu arī spried,bet tie nepieņemamie komentāri laikam ir bijuši,kā tagad saka-prikola pēc.

  • -3
    Latvija pāri visām! 06.11.2016, 22:36:48

    Jā, un gribēšu redzēt, vai agresīvs nacionālisms un rusofobijas kultivēšana nepārmāks vārgos vārda brīvības asnus LR un šāda diskusija būs iespējama arī pēc pāris gadiem..:)

  • -3
    Latvija pāri visām! 06.11.2016, 22:46:59

    Nupat Austrijā tiesa attaisnoja musulmani,
    kurš bija izvarojis peldbaseinā desmitgadīgu zēnu,
    pamatojot to ar nabadziņa seksuālo izsalkumu un to,
    kā zēns, iespējams, neesot pretojies.
    Tātad tāda ir eiropeiska vērtība?
    Un tādi gadījumi kļūst aizvien biežāki, apliecinot vērtību sistēmas sabrukumu.

  • 0
    Santa 06.11.2016, 23:01:19

    Pilnīgi piekrītu- es arī šausminājos un daudzi visā Eiropā par to ir šokā.

  • 0
    Santa 06.11.2016, 22:59:20

    Kurzemniek, es jau rakstīju, ka man arī daudz kas nepatīk, bet kur tad ir labāk? Krievijā? Ko tur cilvēki domā par politiķiem, ja tik maz aizgāja vēlēt? Es studēju savulaik politoloģijas kursu- cilvēku apātija politiskajā līdzdalībā ir pat ļoti slikts rādītājs politiskajai elitei.
    Un galu galā cilvēki paši izdara izvēli, kā dzīvot. Nepatika daudziem latviešiem dzīves līmenis Latvijā- aizbrauca uz Īriju u.c. valstīm un normāli dzīvo. Tās pašas krievu kopienas arī ir visās malās pa Rietumvalstīm, kur viņiem acīmredzot patīk labāk, nekā dzimtenē. Un tas ir pilnīgi normāli.
    Cilvēkiem ir jāļauj izvēlēties, kā viņi grib dzīvot. Russkij mir arī postulēja noteiktas vērtības, bet tās, diemžēl, ietvēra absolūtu nesaudzīgumu pret oponentiem un rietumus tiešā tekstā identificēja ar fašismu, kas ir jāiznīcina (šis teksts izskanēja vairākos dombasiešu video- gan jau youtub-ē vēl ir saglabājušies).
    Kurzemniek, Jums ir arī daudzi pamatoti un ļoti loģiski argumenti, bet saprotiet, mans (un daudzu citu) pašsaglabāšanās instinkts šobrīd saka, ka no Krievijas labāk turēties pa gabalu.

  • -4
    Latvija pāri visām! 06.11.2016, 23:29:00

    Santa,
    donbasieši karstasinīgi ļaudis, nupat no ierakumiem, rūgtuma pilni pret Rietumu liekulību...
    Neticu instinktiem.
    Ticu veselajam saprātam, kurš saka,
    ka Latvija šobrīd nav izvēlējusies iespējami labāko attiecību modeli ar Krieviju.
    Un ne tikai,
    jo palikšana par bezierunu satelītu vienam starptautiskam politiskam grupējumam faktiski ir neatkarības idejas nodošana!

  • 0
    Novadnieks 07.11.2016, 06:28:09

    Sveiciens visiem komunistiski domājošiem fašistiem svētkos.Šodien,pirms 99 gadiem bandīts un garīgi nelīdzsvarotais Uļjanovs(Ļeņins) Krievijā veica valsts apvērsumu,tādējādi iedzenot krievu tautu postā,no kura tā nav izlīdusi vēl šodien.

  • -2
    Latvija pāri visām! 07.11.2016, 09:11:02

    Novadniek, šeit piekrītu, ar papildinājumu, ka no boļševiku posta joprojām nav izlīdusi arī latviešu tauta.

  • 0
    norge 22.01.2017, 18:10:27

    speciali to kurzemnieks Пробуждение. "Спутник" Морская пехота РФ.: https://youtu.be/r50FqtjjHX8
    http://www.patriotmusik.in.ua Слова: Владимир Царенко- https://uk-ua.facebook.com/people/Vladimyr-Votsenko/100008284508724 Музыка, вокал- https://www....

  • 0
    Novadnieks 22.01.2017, 19:48:28

    Kurzemniek,ja noklausījies to dziesmu tā krievu džeka izpildījumā,tad ko vari teikt?Nu nepavisam nevaru noticēt ka tas ir Krievijai naidīgu spēku pasūtījums,lai nomelnotu Putina Krieviju.

  • 0
    Frīdis 22.01.2017, 20:10:44

    Ta Novadniek atdziesti - kurzemnieks ir tikai un vienīgi Latviešu tautas ienaidnieks ! Bez variantiem !

  • 0
    Nah nahs 22.01.2017, 21:17:15

    Kurzemniekam
    https://putinism.wordpress.com/2016/12/17/tonna/

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: