Ventas Balsij šis ir jubilejas gads, jo tieši pirms 100 gadiem šis laikraksts pirmo reizi ieraudzīja dienas gaismu. Jau labi laicīgi sākām domāt par to, kā lasītājus un arī pašiem sevi šī gada laikā iepriecināt, taču kāds cits visu izlēma mūsu vietā – pandēmija, ārkārtas stāvoklis, atceltas gandrīz visas aktivitātes, dzīve ja ne apstājās, tad noteikti krietni samazināja apgriezienus.

Viss apkārt notiekošais nevarēja neatstāt iespaidu arī uz laikrakstu. Mēs, tāpat kā daudzi citi šajā laikā, bijām spiesti pielāgoties, pārvērsties, lai izdzīvotu un diemžēl arī šobrīd nekur tālu no šī stāvokļi neesam tikuši. Tāpat kā daudzi citi. It kā jau viss daudzmaz nostabilizējies, taču, ka zināms, šāds stāvoklis ne vienmēr nozīmē arī uzlabojumus. Dažkārt, lai tādi tiešām sekotu, no kaut kā nākas atteikties. 2020. gadā bijām spiesti amputēt vienu nedēļas numuru, taču šī gada otrajā pusē arvien skaidrāk kļuva tas, ka pacienta situācijas uzlabošanai nepieciešams griezt vēl. Tas nav patīkami nevienam, bet mēdz būt tādi brīži, kad vienkārši ir jādara tas, kas jādara. Ar domām par labāku nākotni, un mums noteikti ir arī tādas. Tikai redakcijas iekšienē zināms, cik smagi dažkārt nākas pieražot kārtējo numuru, turklāt pavisam objektīvu iemeslu dēļ. Tieši tādi iemesli mums arī lika pieņemt soli par pāriešanu uz trim numuriem nedēļā, kas noteikti ietekmēs visa kā kvantitāti, toties ļaus vairāk piedomāt pie kvalitātes.

Foto ar senu interjeru un vēl senāku Ventas Balss numuru rokās šīsdienas laikraksta pirmajā lapā nav skumšana par vecajiem labajiem laikiem, bet kā atgādinājums, ka aiz muguras ir jau 100 gadi un ka tajos arī klājies dažādi. Tomēr līdz šai simtgadei esam tikuši un tā vienkārši apstāties netaisāmies. Galu galā – kā tad mūs atcerēsies vēl pēc simt gadiem, ja mēs tagad vienkārši noietu malā? Tomēr to darīt neļauj ne tikai katra personiskais gods un lepnums, bet arī jūs – mūsu lasītāji!

Viena no lietām, ko svētku gadā tomēr izdevās uzsākt un kas turpinās joprojām, ir ne tikai ar laikraksta, bet arī pilsētas vēsturi saistītu lietu, vietu un notikumu apzināšana. Par līdzautoriem šajā darbā kļuvuši ļoti daudzi mūsu lasītāji, vēlreiz atgādinot par mūsu pašu misiju – informējot par aktuālo pilsētā, mēs reizē arī ierakstām šos notikumus pilsētas vēsturē. Droši vien vēl pēc 100 gadiem viss būs tik tālu elektronizēts, ka nākotnes ventspilniekiem būs īpaši jāskaidro ne tikai aprakstītais, bet arī fakts, ka rakstīts ticis uz papīra. Taču mums galvenais ir sarūpēt to informāciju, ko drukāt uz šī papīra un to nu mēs apsolāmies, cik vien labi un pilnīgi iespējams. Jūs zināsiet, kas pilsētā un novadā notiek!

Komentāri (0)

 • -1
  .Nahs Nahs Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  Tikai viens jautājums redaktoram:
  Atminos,savulaik lasīju,ka redakcijas darbinieki bijuši lepni,ka laikraksts pieder viņiem pašiem.
  Bet - tika pārdots.Pircējs,vismaz oficiālais ,ir kāds krievžīds Soifers.
  Kur tagad ir jūsu lepnums???
  Kam jūs tagad kalpojat?Ne jau Soiferam tā vietējā avīze bija vajadzīga.Īstais īpašnieks varbūt ir tas,kurš tagad uz nārām Centrālcietumā vārtās?

 • -11
  STOPVACZISM Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Neimanis galīgi vairs netur Mertenas uzlikto latiņu.
  Mertena nerunāja sliktu par maizes tēvu, tas ir saprotams, bet Rīgas neliešus un viņu
  plāndēmiju atmaskoja...

 • -3
  mernigors Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Abonēju, lasu. Ar vienu mērķi - lai zinātu kāda nav objektīva, izzinoša, godīga žurnālistika. Nezinu, kas komentē ar niku "Neimanis", bet pieļauju, ka, ja niks būtu "Melngalve", tad komentārs būtu inteliģents un saturīgs...Var jau nauda ietekmēt , bet tik postoši....

 • -11
  Neimanis Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Darba dienās no kādiem 9 līdz kādiem 17-18 esmu sastopams Saules ielā 10, 2. stāvā, pirmajā kabinetā pa labi. Labprāt uzklausītu viedokli par savu darba un izpausmes stilu, jo es tiešām vēl "neesmu burvju mākslinieks, bet tikai mācos". Novērtēšu arī, ja komentāros būs konkrēts, precīzs viedoklis, kas tieši laikrakstā, ziņu portālā jums nepatīk, kā tas uzlabojams, maināms. Skats no malas vienmēr ir vērtīgs, taču nevis vispārīgais "man nepatīk", bet konkrēti kas.
  Aicinājums attiecas aru uz Nah Nah un visiem viņa "es" :)

 • 0
  Barons (Freiherr) Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Neumann
  Aber vai tō nebus būt kād Provokācij?
  Vai ekš tō pirmo Kabinett neir uzstādit kād Videokamer un kād slepen Mikrofōn?
  Un viss tō runašan bus noklausit kād Drōšib dienest,ko?
  Ir dzirdet pa tād Liet,le zinat.

 • -7
  Neimanis Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Baron, nē nebūs gan :) Bet varētu ko sīkāk pastāstīt par tiem dzirdētajiem gadījumiem? :)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: