Tagad jau galvenais kaut kādi papīri vajadzīgi! Tieši tā Mirttante rakstīja savam krustdēlam Ērikam visiem labi zināmajā kinofilmā. 40 gadi pagājuši no filmas pirmizrādes, taču šķiet, nekas šajā pasaulē nav mainījies – visos laikos un pie visām varām cilvēks cenšas sagādāt stiprus papīrus, tādai vai citādai vajadzībai.

Šodien nevienu neizbrīna masku lietošana, lai gan pirms dažiem gadiem tāds maskots indivīds tiktu noturēts par Kaupēna attālu radinieku vai vismaz vesternus pārskatījušos kinofanu. Kad jums kabatu silda visstiprākie papīri, bet degunu sedz stilīga sejas maska, tad pilnam džentlmeņa komplektam vēl noteikti vajag sadarbspējīgo sertifikātu. Sertifikāts, bez kura, iespējams, jau tuvākā nākotnē nebūs iespējama neviena mūsu izdarība vai vajadzība.

Es brīnišķīgi iztiku bez lielveikalu apmeklējumiem un bez citām dzīrēm mēra laikā, bet nupat arī mani ir ielenkuši pandēmijas neredzamie karapūļi, liedzot atrasties svaigā gaisā, tālāk no sabiedrības, tālāk no deviņpadsmitā... Lietas būtība pavisam vienkārša. Būdams aktīvs medību cienītājs, saskāros ar visai amizantu situāciju – saskaņā ar šobrīd spēkā esošo regulējumu medības šobrīd ir saimnieciskais pakalpojums. Un saimnieciskos pakalpojumus es varu sniegt tikai epidemioloģiski drošā vidē. Un šī drošā vide nozīmē, protams, sadarbspējīgu sertifikātu kabatā. Viss jau būtu pareizi, viss jau skaisti un saprotami, tikai mani māc šaubas, vai manis novaktētais meža vepris maz prot nolasīt šādu papīru?! Tāpat līdz galam netiku gudrs, vai, sēžot medību tornī, es ar iepriekšminēto medījumu sadarbojos, un, ja jā, tad līdz kuram brīdim? Un kā izpaudīsies manis noskatītā medījuma sadarbošanās, kamēr es veikšu saimniecisko darbību? Stāvot tam nekustīgi un gaidot manis raidīto sudraba lodi, vai arī savu kvadrātkodu rādīt tikko labākās ganībās aizlaistam meža zvēram? Kuru tad es īsti apdraudu, atrodoties viens trīs metrus virs zemes un trīs kilometrus no tuvākās apdzīvotās vietas? Daudz jautājumu, bet neviena loģiska un saprātīga skaidrojuma. Pagaidām, cerams.

Bet līdz tam vēl tāls ceļš ejams. Tikai dažbrīd šķiet, ka tiek izvēlēts pats dubļainākais un neizbraucamākais ceļš, neiedziļinoties konkrētās jomas niansēs, neieklausoties speciālistu un profesionāļu teiktajā. Tikmēr jau savlaicīgi esmu pārkvalificējies par rūdītu makšķernieku un upes mierinošajās skaņās priecājos, ka vismaz pagaidām šo aizraušanos neskar vīrusa akti, normas, regulas un noteikumi.

Aicinu arī jūs ieelpot rudeni, izstaigāt viedtālruņa ieteiktos 10000 soļus un padomāt. Jo, kā teicis vecais, labais Kants – domāt nozīmē dzirdēt pašam sevi.

Komentāri (0)

 • -1
  Covid 19-22.ventspils.lv 21.10.2021, 12:10:53

  Laikam jau tiešām noteikumu rakstītāji šoreiz notrāpījuši greizi.
  Vajadzētu tak atšķirt medības uz gaidi no dzinējmedībām,kur tiešām ļaudis lielākā barā un sertifikāts būtu obligāts.

 • -10
  Skarbs vārds 22.10.2021, 10:37:43

  Laikā, kad tūkstoši bērnu sēž mājās bez pieejas kvalitatīvai izglītībai jau vairākus gadus, žēloties par to, ka nevar pašaudīties mežā, ir mazākais augstprātīgi un pat aprobežoti. Vakcinēties vajag, tad nebūs pamata kreņķim, citādi bloga virsrakstu varētu attiecināt uz pašu autoru.

 • -2
  Alberts koks 02.11.2021, 10:08:17

  Domāju, ka noteikumu rakstītāji rīkojas demokrātiski. Ja reiz sabiedrība kopīgiem spēkiem nespēj nostāties pret savām problēmām, kur risinājums, lai šādu problēmu nebūtu ir ieviests no speciālistiem, kas savā nozarē ir vis kompetentākie, tad sabiedrība arī kopīgi cieš no sekām kādās pašreiz atrodas. Pat labi, ka šīs sekas izjūt visi. Iespējams pēc 15 nov. šis paliks tikai nevakcinētiem. Sabiedrība ir kopums, kuram ir jārēķinās ar sekām par saviem lēmumiem, jo sevišķi, kad tiek bļauts par brīvības ierobežošanu un diskrimināciju. Diskriminācija ir ja Jums nav izvēles. Diemžēl tāda ir un gana racionāla un nekaitīga, ja esat vakcinējies. Ja ne vis var noritēt daudz smagāk. Tālāk skatīt statistiku, kura ir gana pārliecinoša.

 • -1
  Ina Fominova 06.11.2021, 10:57:24

  Medibas medz but ari kolektivas, ja kas. Un atsevisku likumu par katru mezakuili prasit, piedodiet, tas ir loti gudri ? Vai ari specialu iznemumu vakcinas noliedzejam ? Bet, ja jums tas sertifikats ir, tad kada vella pec terejat savu un citu laiku ar sito apcerejumu ?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: