Vakcinēties vai nē? Vieni uzticas zinātnei, citi apzinās, ka arī zinātne jauno vīrusu un vakcīnu ietekmi uz organismu maz vēl pētījusi. Kāds paļaujas, cits baidās. Mūspusē cienītais Akmeņkalnu saimnieks KĀRLIS AKUMS, kam rit 82. dzīves gads un kuru daudzi apbrīno par viņa dzīvesprieku un optimismu, pēc pirmās potes zaudēja spēku un vairākas nedēļas cīnījās ar vakcīnas izraisītām sekām. Neskatoties uz to, Akums ir pārliecināts, ka vakcīna ir vienīgā pareizā izvēle.

– Mums jau sen ir potes pret bērnu trieku un difteriju. Esmu saticis cilvēkus, kuri nav potēti un slimoja ar bērnu trieku. Man pašam māsa ar difteriju nomira, tāpēc, ka pirmskara laikā potes vēl nebija. Mūs, pārējos bērnus, izpotēja, un mēs neviens ne ar ko tādu neesam slimojuši.

Kad mūsu valstī sāka vakcinēt pret kovidu, mēs ar sievu bijām vieni no pirmajiem, kas pieteicās vakcinēties. Rindas kārtībā tikām pie potes martā, mums iepotēja AstraZeneka. Pēc pirmās potes man bija ļoti, ļoti smagi. Četras nedēļas paliku uz gultas. Nedaudz paaugstināta temperatūra bija tikai īsu brīdi, taču pote iedarbojās uz manu nervu sistēmu. Man bija pilnīgs nespēks, pazuda gribasspēks, nebija apetītes. Kad zvanīja telefons, nebija spēka to pacelt. Teicu: man liekas ka man ir depresija. Kad iedzēru četras pustabletītes nervu zāles, viss pārgāja. Atgriezās i ēstgriba, i gribasspēks.

Kad jautāju ārstiem, ko darīt un kā, neviens neko tai laikā vēl nezināja. Piemēram, jautāju, vai drīkstu potēt otru devu, viņi nezināja. Es nevainojusi dakterus – tā ir jauna slimība un jauna pote, vienkārši tolaik nebija vēl informācijas. Palikām pie tās pašas AstraZenekas. Kad manī ielaida otru poti, nejutu neko – tikpat kā destilēts ūdens būtu ielaists iekšā. Tagad lasu, ka AstraZeneka ir viena no spēcīgākajām potēm, tātad – viss kārtībā. Kā man skaidroja ārsti Stradiņos, reakcija pēc potes man bija tāda tāpēc, ka savā mūžā neesmu slimojis, mana imunitāte ir tik spēcīga, ka organisms vienkārši nesaprata, kas nu gadījies.

Taču tagad, kad esmu potēts, jūtos droši. Es varu iet bez maskas, man nav jābaidās. Gan pa radio, gan televīzijā stāsta, ka tie, kas ir potējušies, neslimo vai arī slimo viegli. Labāk lai tas sliktums kādu dienu ir no potes, toties pēc tam ir drošības sajūta. Labāk izpotēju divas potes, nevis, kad palikšu slims, man dos divdesmit un nezin kādas, gulēšu ar masku pusnemaņā un, nedod Dievs, palikšu par dārzeni. Pote – tā ir drošības sajūta. Uzskatu, ka no potes nav jābaidās. Un, ja nu arī viens no miljona aiziet, jāatceras, ka no citām zarazām aizgājuši daudz vairāk. Paskatieties, cik cilvēku pie mums vasarā noslīkst un cik aiziet bojā autoavārijās!

Mans ierosinājums par vakcinēšanos ir šāds: tie, kas nevēlas, var to nedarīt, bet tad saslimšanas gadījumā lai viņi neņem slimības lapu un paši, nevis darba devējs vai valsts maksā par ārstēšanos. Ja tādi būtu noteikumi, tad varbūt cilvēki sāktu domāt. Antivakserus nesaprotu. It kā izglītoti cilvēki, bet runā pavisam aplami. Arī mana māsa nevēlas poti – neparko! Tāpat manu veikalu pārdevējas – runāju un stāstu, bet nē, un viss. Kovids ir kā krievu rulete, tu nevari zināt, vai saslimsi un, ja saslimsi, cik smaga būs slimības gaitas.

Tiklīdz piedāvās trešo poti, es noteikti vakcinēšos!

Komentāri (0)

 • -10
  Eeeeeeeeee 23.09.2021, 21:00:40

  Arī potēties slimo un izplata vīrusu!

 • -6
  mernigors 23.09.2021, 21:43:39

  Dīvaini gan. maksāju nodokļus, kurus pašvaldības vadītāji tērē savām milzu algām, bet man tiek piedāvāts par ārstēšanos maksāt pašmm. Es jau to daru, jo valsts sistēma man sen jau uzlikusi"nain". Savukārt bagāts var atļauties gulēt 4 nedēļas, bet man jau otrajā dienā, neskatoties uz ļoti smagām blaknēm, bija jāceļas un jāstrādā. Valsts sistēmu ir noreducējusi uz algu saņemšanu un "pateicībām", tāpēc jau jāpotējas ar vakcīnu, kura ir pareizi reģistrēta, bet nav pareizi klīniski pārbaudīta.....

 • -2
  Neimanis 24.09.2021, 09:56:21

  Ja kaut nedaudz padomātu, pirms rakstīt, nu, kaut nedaudz, gan jau tādus tekstus nerakstītu, ko? Kāds jūsu stāstam sakars ar Akuma kungu? Kāds darbs 81 gada vecumā? Ļoti slikti,ka darba devējs ir tik nesaprotošs, ka liek darbiniekam, kurš jūtas slikti, nākt uz darbu, bet kāds tam sakars arī šo konkrēto viedokli un cilvēku?

 • 0
  Katram savs 25.09.2021, 08:18:27

  Velns parāvis,atkal jāpiekrīt Neimanim,kaut viņš ir tikai pērkams žurnālistelis un piedevām lembergists!
  P.S.Man arī bija tāpat kā Akumam - pēc pirmās potes smaga reakcija,otro vispār neizjutu.

 • -7
  mernigors 25.09.2021, 09:14:07

  Nemot vērā mīnusu pieplūdumu. Kāpēc darba devējam ir pienākums kompensēt mazspējīgas veselības sistēmas problēmas ( galu galā vienalga DD papildus izdevumi nonāk preces, pakalpojuma cenā, tātad maksājam mēs). Un par blakņu kompensēšanu jau runā sen, bet atbildošās izstitūcijas nepārprotami to ignorē. Pats vienkāršākais, ko var iedomāties - kopā ar AZ poti dāvaniņā pāris tabletītes paracetamola. Man žēl, ka izpratne par vakcinācijas procesu ir tik vienkāršota.

 • -8
  Pipars 24.09.2021, 05:16:19

  Ari vakcìna ir kà krievu rulete!
  ----
  "Kovids ir kā krievu rulete, tu nevari zināt, vai saslimsi un, ja saslimsi, cik smaga būs slimības gaitas."

 • -8
  specialists 24.09.2021, 14:55:10

  Veselību Akuma kungam! Taču viņš to var atļauties,
  ...,bet es tieši tāpēc negribu vakcinēties - negribu kaut nedēļu ņemt slimības lapu un zaudēt būtisku daļu no ģimenes ienākumiem.
  Kad slimības lapu apmaksās 100% no 6 mēnešu vidējiem ienākumiem, tad vakcinēšos.

 • -8
  mernigors 24.09.2021, 17:31:17

  Ja rūpīgi izlasītu izteiktā viedokļa pēdējo rindkopu, tad atrastu saikni ar viedokļa paudēju un labi zināms, ka viņš tāda nav vienīgais. Manuprāt, visiem nodokļu maksātājiem ir vienādas tiesības uz valsts vai pašvaldības pakalpojumiem( tas nekas, ka dzīvē daži mēģina radīt citas pieejas). Un Akuma kunga gadījumā varēja būt precendents, ka valsts sedz radušos zaudējumus - materiālos un morālos. Bet to jau visiem laikam nesaprast....

 • -4
  STOPVACZISM 27.09.2021, 10:23:55

  Personīgi tai t.s. zinātnei, kas iet tandēmā kopā ar bigfarmu un politiķiem, neticu par visiem 100%.
  Tā nav zinātne, bet totalitārā sekta.
  Katrs dara kā zin, ja domā, ka viņam palīdz,
  bet absolūti morāli nosodāma ir draudpilna uzbāzība atkarīgiem darbiniekiem.

 • -7
  Brīvs no Kara 27.09.2021, 11:26:58

  kovids nēeksistē , zinātnes atrurība un valdības steidzamība ar C19 varoni ir pandēmijai sadegot , vienlīdzības zīme nepastāv , kad covid maijā pasludināja par nēesošu , arī šodien nekas nav mainījies , tāpēc jau zinātnes atturība , Valdību stumj nāves bailēs , lai nestumtu mums tos “batonus” ausīs , Testi ir safabricēti ar mutācijām – POTĒTO X19 POZETĪVISMS NETESTĒJOTIES UN NĒ- POTES TEICĒJU IESTĀSTĪŠANU PAR VESELĪGU IMUNITĀTES ETALONA AR MELIEM – “TAISNĪBA” PĒDIŅĀS – PAR SLIMU , KAD POTES NARKOMĀNI GUĻ UZ NĀRĀM SLIMNĪCAS GAITEŅU BEIGĀS VIENĀS NO PANDĒMIJAS PALĀTĀM , PROTAMS BEZAIZSARGU PRET VĪRUSA VEIDOTIEM KOMBINZONIEM SLIMNĪCAS MELNO KARMU PERSONĀLAM , SLIMNĪCAS PERSONĀLS TAČ’ – NOVAKCINĒTIEM DEVIŅĀS DESMITDAĻĀS , PAR KO AIZSARGTĒRPS BŪTU JĀBURZA ! VARĒS UZSIST GAN VIENOS NO RUMBULAS TIRGIEM , KAMĒR KARIŅGEITI ZOG MILJONUS ! … ARĪ GŪLTAS VIETĀM - apmazgājot naudu !

 • -6
  Brīvs no Kara 27.09.2021, 15:19:24

  v_a_k_c_ī_n_a ir naudas reliģija , NEKAS VAIRĀK ! ! ! , vakcīna ir ekonomijas regulēšana caur vecuma izskaušanu un "slikts robots" - Mākslīgā Intelekta darbs atmaskošanai - nāve=GOOD , nekas vairāk nav jāklausās , i_z_s_m_e_l_t_a ir informācija par pretcilvēces mošķiem - nebūs nekad balti , viss ir aizmirsies ceļam uz VAKCINĒTO minoritātes pieskaitīšanu - CEĻA BEIGAS - FIZISKAS , ĀRSTI - TIEŠS SAMAZINĀŠANAS KANGAR-INSTRUMENTS AR UZVELTU BLACKKARMU - CIPAR-LĀGER FAŠISITISKĀS NOMETNES IZVEIDEI , TAM PRĀTAM NEAPZINOTIES , ... JAU BEZ-PRĀTA APZINOTIES - (WHITE ) INCLUSIV-CAPITAL- ZVAIGZNE AR ĒBREJA PIESKAŅU , ... MELI KRĀSO , ... ARĪ MĒDIJI ? ? ? , BALTU , ... KATRU MINŪTI !

 • -1
  Inkvizitors 27.09.2021, 15:43:15

  Te nekas vairs līdzams nav. Pat inkvizīcija nelīdzēs. Diemžēl.

 • -5
  STOPVACZISM 27.09.2021, 22:32:59

  Teikšu tā - tāpēc ka esmu nešvakcinēts un ar netraucēti dabīgu imunitāti,
  jūtos pilnīgi droši.

 • -3
  STOPVACZISM 28.09.2021, 15:05:23

  Mani un manu ģimeni apdraud tikai durt kārais režīms, ne vīruss šmīruss.

 • -2
  tiešām suns 03.10.2021, 11:43:20

  arī es esmu potēts un jūtos droši, ko vēlu visiem.

 • 0
  Sandra Harmonija 08.12.2021, 20:28:03

  Man liekās svarīgi ir Psiholoģija. Daudz cilvēku domā, ievakcinēs un būs vesels un miers - kāpēc pēc tam rodas miokardīts- sirds traucējumi, liels nespēks . Kad tas BIls geits skaidros? Viņam pieder 7 rūpnīcas,kurās ieguldījis lielu naudu ,lai tik vakcinētu visu pasauli . ja jau viņš ieguldījis lielu naudu, tad jau zin ko vakcinē...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: