Ventas Balss portāls nebūtu nekāds portāls, ja neierādītu vietu arī kādai mazai evērģēlībai. Piedāvāju lasītāju vērtējumam savu interaktīvo romānu Krišjāņa Valdemāra brilles! Jūs, protams, jautāsiet – kas ir interaktīvs romāns? Tas ir romāns, kura veidošanā ar saviem ieteikumiem un papildinājumiem piedalās visi lasītāji. Rakstīšanas procesā neesmu ticis tālāk par pirmo nodaļu, atlikušais romāns jāuzraksta mums visiem kopā! Par laimi, ventspilniekiem šajā jomā pieredze jau ir – lai atceramies Ilonas gurķu burku epopeju un citas foruma pērles.

Visi ieteikumi un ierosinājumi (saprāta robežās) tiks ņemti vērā. Noteikumi – romāna darbība notiek tikai un vienīgi Ventspilī un tajā piedalās ventspilnieki. Reāli vai izdomāti – laiks rādīs. Kā jau minēju, uzrakstīta ir tikai pirmā nodaļa. Kādas būs nākamās, lielā mērā atkarīgs no jums, cienījamie lasītāji!

Ventspilī, Ventas krastā, pašā Ostas promenādes centrā uz bronzas soliņa sēž vientuļš bronzas vīrs. Skumjām acīm viņš noskatās uz ostā ienākošajiem kuģiem. Tas ir Krišjānis Valdemārs, jaunlatvietis un latviešu kuģniecības pamatlicējs. Kāpēc skumjām acīm? Izskaidrojums ir vienkāršs. Krišjāņa Valdemāra skulptūrai vairs nav briļļu...

4. turpinājums (Sākumu varat lasīt ŠEIT, 1. turpinājumu ŠEIT, 2. turpinājumu ŠEIT, bet 3. turpinājumu ŠEIT!)

Vēstule

Pilsētas domē pienāca vēstule. Par to nebūtu jābrīnās – dome saņem daudz vēstuļu par soliņu ierīkošanu uz deviņstāvu māju jumtiem, par tualetes celtniecību Ventas tilta vidū un velosipēdu celiņa iekārtošanu Kultūras centra bēniņos. Bet šī bija īpaša!

“Cien. dome. Jums draud briesmas tāpec es rakstu. Noziedzinieks grib samest jums atejās rauga pakas lai tur viss uzrūgst un nāk ārā pēc tam kad visi muks prom viņš nozags visus seifus kas kabinetos! Viņu sauc tievais un viņš ir bīstams terorists viņu vajag apturēt. Tur nav nekāds trotilis, tas ir tikai maizes raugs. Bet. Ja visi sāks mest raugu atejās ko tad? Tievais metīs to raugu rīt pusdienlaikā es neko nav teicis jo baidos no atriebības ko viņš var man nodarīt. Manu vārdu lūdzu nekur neminēt viņš būs saģērbies kā Kriš Valdemārs kas tur sēž uz sola pie Ventas. Tas būs rīt divpadsmitos. Labvēlis.”

Totāla izsekošana

Nākamajā rītā izmeklētājs Sliede, kārtīgi pakasījis muguru un atlicis drēbju pakaramo vietā, devās izsekošanas darbos. Viņš diezgan ātri atrada bomzi Voldiņu. Autostacijas galā Voldemārs diskutēja ar saviem amata brāļiem un, spriežot pēc augšminēto miglainajiem skatieniem, atkal citēja vai nu Konfūciju, vai Platonu. Paslēpies aiz transformatora būdas, Sliede gaidīja diskusijas nobeigumu. Ilgi nebija jānīkst. Saulesbrāļi palaida pa riņķi mazu plastmasas pudelīti, atvadījās un izklīda. Voldiņš likās jau krietnās burās – viegli līgodamies un kaut ko pie sevis murminādams, viņš devās Ventmalas virzienā. Sliede nolēma iet viņam pa pēdām, īpaši neslēpjoties, jo nelikās, ka bomzītis pievērstu īpašu vērību tam, vai viņam kāds seko. Abi vēl nebija tikuši pāri Kuldīgas ielai, kad no autoostas tēloti nevērīgā gaitā izslāja Miza un dažus soļus aiz viņa – Tievais. Kad visi četri jau virzījās pa Katrīnas ielu, no SEB bankas izsprāga Žora, nomaskējies par sētnieku – atstarojošā vestē un slotu rokās. Recidīvists neuzticējās saviem darbiniekiem un bija nolēmis personiski novērot procesa attīstību. Un tas vēl nebija viss! Labu gabalu aiz šīs karavānas tipināja Žņaudzējs, respektīvi, Puķīte, kurš savukārt vēlējās kontrolēt visus, lai vajadzības gadījumā varētu šantažēt vai nu sekotājus, vai izsekojamos.

Terora aktu gaidot

Pilsētas domes namā valdīja vēl lielāka rosība nekā toreiz, kad vējš norāva slimnīcas jumtu. Anonīmā labvēļa vēstule bija uzņemta nopietni. Tā kā gramatiski šķībi rakstītajā ziņojumā bija minēts arī trotils, tad municipālā policija sazinājās ar zemessargiem, sapieriem, drošībniekiem un, drošs paliek drošs – Jūras spēkiem, jo nevarēja izslēgt iespēju, ka noziedznieks mēģina bēgt pa jūras ceļu. Atbildīgie darbinieki strīdējās par to, vai rauga paciņu iemešana tualetē ir uzskatāma par huligānismu vai tomēr par terora aktu. Lai nu kā, līdz pusdienlaikam vēl bija krietni ilgi jāgaida un attiecīgi netrūka laika, lai ierīkotu slēpņus un pa visu perimetru izvietotu bruņotus policistus. No snaiperu pielietošanas dome atteicās...

Apburtais loks

Izmeklētājs Sliede juta, ka viņam tuvojas melns izmisums. Bomzītim Voldemāram bija uznākusi akūta nirvāna, saistīta ar mazu pudelīti viņa jakas iekškabatā. Aizmirsis ceļu uz mājām, Voldiņš kursēja pa apli Ostas iela – Strādnieku iela – Pils iela – Peldu iela – Ostas iela un negrasījās no šī apburtā loka izrauties. Sliede pat nemanīja, ka viņam pa pēdām zogas Miza, Tievais, Žora un Žņaudzējs. Toties policisti drīz vien sapulcējās pie logiem.

– Paskat, Sliede ir uzdevumu augstumos!, – sajūsmināti spiedza praktikante Anželika. – Vienam maniakam viņš ir uz pēdām, bet vēl četri maniaki ir uz pēdām viņam pašam. Varbūt iesim palīgā? Varētu iznākt kārtīga šaudīšanās!

– Viņi iet jau vismaz trešo apli, - kāds turpat blakus ieminējās. – Nezin kāda velna pēc tieši ap policijas māju? Varbūt tā ir nesankcionēta demonstrācija?

– Pēc demonstrācijas neizskatās. Viņi visi ir sajukuši prātā. Starp citu, šitas tips trenūzenēs kaut kur ir jau redzēts. Un tie divi, kas iet viņam pa priekšu, arī. Varbūt Pārventas tirgū?

– Es zinu, tas pirmais ir bomzis tepat no Pils ielas. Nez kāpēc Sliede vazājas viņam līdz? Saprotams, ja viņi ietu kaut kur nebūt, lai darītu velns zina ko, bet pa apli... un tādā barā... Varbūt vajag iejaukties? Viņš ir viens pret pieciem!

– Sliede nav muļķis. Viņš noteikti ir kārtīgi pakasījis muguru, iekams ķēries pie šī pasākuma. Labāk pavērosim, ar ko tas viss beigsies. Vienreizēji interesanti...

Tobrīd zosu gājiens jau bija pamatīgi izstiepies. Kamēr Voldiņš jau nogriezās gar lielo plastmasas govi Valdemāra ielas virzienā, Žņaudzējs vēl tikai steberēja gar pils žogu uz Ventmalu. Policisti sāka slēgt derības par to, cik apļus dīvainā kompānija nostaigās.

(turpinājums sekos)

Komentāri (0)

 • 0
  funky monky 07.04.2016, 03:38:29

  Paldiesiņas
  Ro ku es akal izdomaj

  Bet tikmēr pilsētas otrā malā Gāliņciemā trīs draugi Džans, Aidžors un Patriks salēja glāzēs pēdējos pilienus no degvīna pudeles. Patiesībā jau Džans bija Jānis, un Aidžors bija Igors, bet tā tagad viņus sauca Liverpūles pievārtes sīpolu lauka brigadieris jeb supervaizeris pa angļu modei, Radža. Un abiem patika. Pat profilos draugos viņi tagad bija Džans un Aidžors no Londonas. Cik tad tur nu tālu no Liverpūles līdz Londonai. Un līdz Liverpūlei pavisam tuvu - kādi nieka 30 kilometri. Patriks pēc pases bija Pēteris. Par Patriku viņu sauca Īrijas šampinjonu fermas īpašnieka ome, kad viņš rītos nesa uz virtuvi izbrāķētos šampinjonus strādnieku pusdienām. Viņam arī patika.
  Labi, dzeram un ejam pēc vēl viena, - teica Patriks, - un pa fiksam, kamēr vēl bode vaļā, citādi nāksies vilkties uz centru.
  Pie bodes Patriks izvilka no maka 50 mārciņu banknoti un nosmējās, - notēlosim ģerevņai ārzemniekus. Iegājis veikalā viņš novicināja pārdevējai gar degunu naudas zīmi un uzsauca, - van smirnoffff, madam lēdī, plīzzz, - un aizmugurē Aidžors piebalsoja, - fāster, fāster, bāstardz. Tā ik dienas brigadieris Radža kliedza,skrienot apkārt sīpolu laukam.
  Pārdevēja apmulsusi tik plātīja rokas, purināja galvu un murmināja, - nain, nain, nain...
  Patriks jau uzstājīgāk sauca, - van smirrrnofff, madam lēdī, plīzzz. Džans pielaboja, - van, no nain. Angliski līdz 10 skaitīt viņš bija iemācījies vēl vakarskolā, un tagad ik dienas šo prasmi nostiprināja, skaitot nododamās kastes ar lociņu buntītēm.
  Aidžors atkal pievienojās draugiem ar savu, - fāster, fāster, bāstardz.
  Pārdevēja nošļupstēja, - nain, nain, nain, - un paslepus nospieda zem letes trauksmes pogu.
  Pēc mirkļa atvērās durvis pārdevejai aiz muguras, un veikalā iedrāzās maktens tēvainis ar garu melnu bārdu. Vienā rokā vlņš turēja bundžu ar ķilkām tomātu mērcē, no kurām puse jau bija izsmērēta pa tēvaiņa krūtežu, bet otrajā drudžaini spaidīja gāzes pistoli.
  Stoi, streļaķ būdu, - tēvainis iespiedzās smalkā balstiņā un novicināja ķilku bundžu.
  Pārdevējas murmināšanai tūlīt pievienojās Džana un Aidžora divbalsīgs - nain, nain, nain, bet Patriks nožagojās, pārsvieda pāri letei 50 mārciņu banknoti un atmuguriski izskrēja no veikala tik ātri, it kā visu mūžu tā vien būtu skrējis. Abi pārējie, to redzēdami, vēlreiz nokaucās, - nain, nain, nain, - un aizmetās pakaļ draugam. Visi trīs skrēja neatskatīdamies līdz pašai Ventmalai. Izskrēja pa vidu starp bomzi Voldiņu un izmeklētāju Sliedi. Kad Sliede novērsa acis no pārbiedētās trijotnes, Voldiņš bija pazudis...

 • 0
  Kārlis Kreblis 08.04.2016, 15:04:00

  Šitas noderēs vairāk uz beigām. Zini, kur? Pie argentīniešu spiegiem!

 • 0
  funky monky 08.04.2016, 15:08:23

  Ooooo, tas labi, ka noderēs !

 • 0
  funky monky 20.04.2016, 17:42:38

  Kārli, beidz slinkot :)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: