Ventspilnieka kartes
Labdien! Nesaprotu jaunieviešamās ventspilnieka kartes būtību. Šobrīd izskatās, ka tās tiek ieviestas tikai tāpēc, lai sarežģītu ēdināšanas apmaksu skolās. Ja līdz šim bērns varēja norēķināties ar maksājumu karti un samaksāt par porciju, kuru iegādājas, tad nākošajā mācību gadā man būs jāmaksā arī par tām reizēm, kad bērns neaizies pusdienās, jo baidīsies, ka nepaspēs paēst, un tajos pusdienu starpbrīžos, kad būs jāpabeidz kāds darbs. Tādas dienas mēdz būt pat trīs nedēļas laikā. Un to iepriekš paredzēt līdz pulksten 8 no rīta nav iespējams. Un attaisnojums, ka tas palīdzēs ēdinātājiem labāk plānot porciju skaitu, neiztur kritiku - vai pa visiem gadiem, kuros ir līgumi ar skolām to tiešām nevar ne nojaust, ne apjaust?






Komentāri (17)
Ja skolnieks aizies no rīta uz skolu un, piemēram, 2.stundā secinās, ka slikti jūtas un ir temperatūra, pārtrauks mācības un aizies mājās, tad viņš zaudēs naudu par tās dienas pusdienām? Jo jāpaziņo ir līdz 08:00. Vai arī kā jau te minēja aizmirsīs Ventspilnieku karti mājās... pusdienas nebūs un nauda ar noskaitīta nost.
Labdien! Jaunās norēķinu sistēmas mērķis nav “sodīt” ģimenes par ikdienišķām situācijām, bet gan nodrošināt precīzu ēdināšanas uzskaiti, pašvaldības līdzfinansējuma administrēšanu un samazināt pārtikas izšķērdēšanu. Jaunā kārtība paredz, ka, tajās dienās, kad ēdināšana skolā nebūs nepieciešama, tas sistēmā būs jāpiesaka līdz plkst. 8:00. Šāds termiņš nepieciešams, lai ēdinātājs varētu savlaicīgi plānot pagatavojamo porciju skaitu. Par aizmirstu vai nozaudētu Ventspilnieka karti bērns netiks atstāts bez pusdienām tikai tādēļ, ka karte konkrētajā dienā aizmirsta mājās. Tādēļ gadījumos, kad karte ir aizmirsta, skolai un ēdinātājam būs jānodrošina iespēja skolēnu identificēt citā veidā — pēc skolēna vārda, uzvārda, klases vai ar skolas darbinieka palīdzību. Īpaši sistēmas ieviešanas sākumā šādi gadījumi ir paredzami, tādēļ skolām un ēdinātājiem tiks lūgts nodrošināt saprotamu rīcību, lai bērniem nerastos situācija, ka tehniska iemesla dēļ viņi paliek bez pusdienām. Turpinājums.....
..turpinājums. Ventspils Izglītības pārvaldes ieskatā būtiskākais ir nodrošināt, lai skolēns mācību dienas laikā saņemtu ēdināšanu, vienlaikus saglabājot pārskatāmu, precīzu un visām iesaistītajām pusēm (ģimenēm, pakalpojuma sniedzējiem, pašvaldībai) saprotamu ēdināšanas uzskaites kārtību.
Bet kas notiek situācijā, kad skolēns atstāj skolu pirms pusdienām un nav atzīmēts plkst. 08:00, ka nepusdienos? Nauda tiek zaudēta?
Cik saprotu, nauda tiks "novilkta" katru dienu, ja nav līdz 8.00 atzīmēts, ka nepusdienos. Lai dabūtu pusdienas, ar Ventspilnieka karti būs jāapliecina sava identitāte un piederība skolai (ko patiesībā nodrošina arī bankas kartes), taču, lai noņemtu naudu no ģimenes konta, identitāti apliecināt nebūs nepieciešams.
..turpinājums. Platforma mily.lv jau divus gadus tiek izmantota Ventspils pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs. Publiski pieejamā informācija liecina, ka šobrīd to izmanto jau aptuveni 430 izglītības iestādes Latvijā. Papildus norādām, ka platformas operators SIA “Paytegra” ir oficiāli reģistrēta un uzraudzīta elektroniskās naudas iestāde. Tas nozīmē, ka platformas darbība notiek regulētā finanšu pakalpojumu vidē, nevis kā neoficiāla vai nekontrolēta norēķinu shēma. Mily.lv ir ēdināšanas uzņēmumu SIA ""Daga"un SIA "Saltums Kandavā" (ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju Ventspils skolās) izmantots risinājums savu norēķinu uzskaitei.
Labdien! Paldies par Jūsu jautājumu un paustajām bažām. Ventspilnieka karte un norēķinu platforma mily.lv netiek ieviesta ar mērķi sarežģīt ēdināšanas apmaksu. Jaunās kārtības mērķis ir izveidot vienotu, pārskatāmu un kontrolējamu norēķinu un pašvaldības līdzfinansējuma piemērošanas sistēmu. Ventspilnieka karte šajā gadījumā kalpos kā skolēna identifikācijas līdzeklis ēdnīcā, lai korekti fiksētu pakalpojuma saņemšanu un piemērotu pašvaldības līdzfinansējumu. Vienlaikus pašvaldībai ir pienākums nodrošināt piešķirto atvieglojumu uzskaiti. Šādu prasību nosaka Atvieglojumu vienotās informācijas sistēmas likums.
Ja situācijas, kad bērns nepaspēj paēst, rodas mācību procesa organizācijas dēļ, piemēram, pusdienu starpbrīdī jāpabeidz darbs vai nepietiek laika nokļūt ēdnīcā un paēst, aicinām par to informēt klases audzinātāju vai skolas vadību. Šādi gadījumi ir jāvērtē skolā, lai nodrošinātu, ka skolēniem pusdienu starpbrīdī ir reāla iespēja izmantot ēdināšanas pakalpojumu. Turpinājumā.....
Tātad, lai dažiem būtu vieglāk, tiks čakarēti tūkstoši?
Piekrītu, šī sistēma galīgi nav draudzīga vecākiem. Tikai vēl viena lieta par kuru ikdienā nāksies piedomāt un atcerēties, jo mans bērns arī ne katru dienu ēd pusdienas. Viss atkarīgs no tā, kas ir piedāvājumā. Cerams, ka skolas tad vismaz mājaslapās ievietos visu ēdienkarti, lai varam saplānot - ēdīs vai nē. Jā, izlepušie bērni, piekrītu. A ko darīt?
Kas vainīgs,ka bērns izlepis?Vai ne vecāki?Vajadzētu būt tā-kas galdā,tas ēdams,negaršo-neko citu nedabūsi!
Heinrichs nav jau vairs padumjie laiki kad nebija izvēles ko ēst.
Anonīmam.
Ne jau no svara tas,ka bija vai nebija ko ēst.Viss sākas ar audzināšanu ģimenē,cieņu pret ēdienu,cieņu pret to cilvēku darbu,kuri to ēdienu gatavojuši.Var jau būt,ka dažā labā mājā,ja sīkajam nesmeķē tas,ko ēd visi pārējie ģimenes locekļi,viņiem tiek gatavots kas savādāks?To citādāk kā par izlaišanu nenosaukt.Izņēmums varētu būt vienīgi medicīniska rakstura problēmas-diēta...
Visu cieņu ēdienam, bet ja man negaršos es neēdīšu
+ kas notiks, ja karte tiks pazaudēta, aizmirsta mājās vai tml? Samaksa tiks ieturēta, bet pusdienas neizsniegs?
Piekrītu apgalvojumam un kurš ir tas ,kas to izdomāja.
Kaut kā jocīgi te tiek organizēts šis viss.
Kantsons
https://www.facebook.com/share/v/1B1anqeVJq/
https://www.facebook.com/share/v/1Ka3Yne6tX/
https://www.facebook.com/share/v/1LWTxd4wFh/
https://www.facebook.com/share/v/1CXqkqH8Kx/