Ventas Balss portāls nebūtu nekāds portāls, ja neierādītu vietu arī kādai mazai evērģēlībai. Piedāvāju lasītāju vērtējumam savu interaktīvo romānu Krišjāņa Valdemāra brilles! Jūs, protams, jautāsiet – kas ir interaktīvs romāns? Tas ir romāns, kura veidošanā ar saviem ieteikumiem un papildinājumiem piedalās visi lasītāji. Rakstīšanas procesā neesmu ticis tālāk par pirmo nodaļu, atlikušais romāns jāuzraksta mums visiem kopā! Par laimi, ventspilniekiem šajā jomā pieredze jau ir – lai atceramies Ilonas gurķu burku epopeju un citas foruma pērles.

Visi ieteikumi un ierosinājumi (saprāta robežās) tiks ņemti vērā. Noteikumi – romāna darbība notiek tikai un vienīgi Ventspilī un tajā piedalās ventspilnieki. Reāli vai izdomāti – laiks rādīs. Kā jau minēju, uzrakstīta ir tikai pirmā nodaļa. Kādas būs nākamās, lielā mērā atkarīgs no jums, cienījamie lasītāji!

Ventspilī, Ventas krastā, pašā Ostas promenādes centrā uz bronzas soliņa sēž vientuļš bronzas vīrs. Skumjām acīm viņš noskatās uz ostā ienākošajiem kuģiem. Tas ir Krišjānis Valdemārs, jaunlatvietis un latviešu kuģniecības pamatlicējs. Kāpēc skumjām acīm? Izskaidrojums ir vienkāršs. Krišjāņa Valdemāra skulptūrai vairs nav briļļu...

1. daļa.

Valdemāra dubultnieks

Silts vasaras vakars strauji vērtās vēl siltākā naktī. Pāri Ostas promenādei nolaidās krēsla. Gar Brīvostas pārvaldi tukšajā Ventmalā iegriezās municipālās policijas automašīna.

– Paskaties!, – šoferis piebikstīja blakus sēdošajam policistam. - Tur kaut kas nav kārtībā!

Tik tiešām, ar soliņu, uz kura savā parastajā brīvajā pozā sēdēja bronzas Krišjānis Valdemārs, kaut kas noteikti nebija kārtībā. Uz sola sēdēja divi Valdemāri! Viens – parastajā pozā, ar neko neredzošu skatu veroties tālumā, otrs – gluži tāpat, ar vienu roku uz soliņa atzveltnes, bet cigareti otrā rokā. Abu vīru līdzība bija nepārprotama. Cigaretes smēķētājam mugurā bija tieši tāda pati žakete un veste, arī seja ļoti līdzīga – gan bārdiņa, gan ūsas. Vienīgi briļļu nebija. Valdemāra līdzinieks nesatricināmi kūpināja cigareti un raudzījās tajā pašā virzienā, uz kurieni oriģināls – uz jūras vārtiem.

– Piebrauksim? – šoferis ieminējās.

– Kāpēc gan? Sabiedrisko kārtību viņš netraucē. Pagaidīsim un paskatīsimies, ko šis darīs ar to cigareti. Ja nometīs zemē, tad...

Nekā. Valdemārs Otrais nodzēsa cigareti un izsmēķi iebāza kabatā.

– Varbūt viņam kaut kur ir atvērta alkohola pudele? – policists cerīgi ieminējās.

– Neizskatās. Brauksim tālāk. Ja, braucot nākamo apli, viņš vēl tepat sēdēs, tad gan apjautāsimies, kas par lietu.

Kolīdz policistu mašīna pazuda aiz pagrieziena, Valdemāra dubultnieks piecēlās. Izvilka no kabatas cigaretes nodeguli un nometa to zemē. Pēc tam, norāvis skulptūrai no deguna brilles, uzlika tās sev. Pametis skatu visapkārt, ļaundaris mierīgi aizsoļoja Ostgala virzienā.

Virs Ventas baisi ķērca kaijas.

(turpinājums sekos)

Komentāri (0)

 • 0
  Aija Bumbiere 02.03.2016, 12:41:06

  Godātais rakstniek, esmu sajūsmā, ka beidzot šai aktualitātei par Krišjāņa Valdemāra brillēm Ventmalā tiks pievērsta nepieciešamā uzmanība. Varbūt no redzes loka nevajadzētu izlaist arī Ventmalā stāvošo Kuģu vērotāju?
  Lai veicas! Ar nepacietību gaidīšu turpinājumus!

 • 0
  Kārlis Kreblis 02.03.2016, 12:45:15

  Kuģu vērotājs tiešām man pagaidām nekur nav izmantots. Paldies! Noteikti noderēs!

 • 0
  Ilze Meiere 02.03.2016, 12:47:31

  Cienījamā Bumbieres kundze! Esmu sajūsmā par Jūsu komentāru! Paldies!

 • -2
  Ventiņheiteris 02.03.2016, 12:53:10

  2. daļa - menti, braucot otro apli, neizkāpjot no busiņa piefiksēja sīkā huligānisma faktu ar mantas bojāšanu, tomēr bez lieciniekiem.
  3. daļā - menti sastādīto papīreli aizveda uz iecirkni un nodeva arhīvā. Nolauztās brilles džeks nodeva metāllūžņos un pabaroja savus izsalkušos bērniņus. Happy end!

 • 0
  Kārlis Kreblis 02.03.2016, 12:56:41

  2. daļa atbilst, faktu piefiksēs. 3. daļa īsti neder, jo tad jau uzreiz iestāsies happy end un mēs necik daudz nebūsim uzrakstījuši!

 • -1
  Ventiņmeita 02.03.2016, 13:38:09

  Dzeltenā dāma KV rokas fonā ir aizdomīga. Viņai varētu būt saistība ar līdzinieku.

 • 0
  Kārlis Kreblis 02.03.2016, 14:17:13

  Paskatīšos palielinājumā! Tiešām kaut kas ar viņu nav kārtībā...

 • 0
  No malas 02.03.2016, 16:41:02

  Autoram.
  Perfekts municipālkruķu darbības apraksts!Tikai viena nianse-dažreiz viņi mēdz pabraukt garām,nolikt mašīnu kādā sētā,un ap stūri lūrēt,kur liksi to "končiku".
  Ja viņi būtu izvēlējušies šo taktiku,tad Valdemāra briļļu zaglis būtu noķerts.

 • 0
  Kārlis Kreblis 02.03.2016, 16:53:20

  Mjā... bet ir jau par vēlu.

 • 0
  Jānis Valks Walx 02.03.2016, 16:59:28

  Ideāli. Kā jau cienījam K.Krebļa k-gam, minēju privātā sarunā pie viskija glāzes - vērā ņemams un publiski atminams būtu fakts par govs (stiklplasta, 1.gab, ar iluminatoriem), kura atradās uz pils vaļņa, nozagšanu un aizvešanu uz Liepāju.

 • 0
  Kārlis Kreblis 02.03.2016, 17:07:21

  Mjā. Bet tas jau ir reiz reāli noticis un vairs nav atkārtojams. Mums jāpaliek vien pie brillēm. Tiesa, aizvešana uz Liepāju var noderēt...

 • 0
  Kārlis Kreblis 03.03.2016, 08:58:24

  Brīnos, ka Raitis līdz šim nav parādījies šajā sadaļā, lai paziņotu, ka mēs visi esam vergi. Man tāds tēls ellīgi noderētu... Ei, vergturi, atsaucies! Es Tevi nevaru izmantot, ja pats neesi uzprasījies!

 • 0
  bachflip 03.03.2016, 09:55:58

  Raitis aizņemts vergojot

 • 0
  Ritvars Dzintars 06.03.2016, 19:11:31

  Krebli,Krebli........vai nu ej mājās vai pastāsti kaut ko par kāmjiem vai par to ārprāta balagānu,kad milici"tēloji".Sestā palāta rullē!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: