Jau gadiem sanāk gandrīz katru dienu uzmest aci daudz un dažādiem komentāriem ventasbalss.lv ziņu portālā, kas nebeidz pārsteigt ar savu domu lidojumu gan pozitīvā, gan negatīvā nozīmē. Droši vien apmēram tikpat ilgu laiku manī gruzd dusmas pret komentētājiem, kuri uzstājīgi uzsver, cik slikti un sabiedrībai nederīgi ir dažu tautību un rasu cilvēki. Tikai tautības un rases dēļ.

Tas, protams, ir stulbums, taču, ja cilvēki (es ļoti ceru, ka tikai viens vai pāris, un šīm aizdomām ir pamats) neatlaidīgi lielās ar savu stulbumu, tas tiešām ir kaitinoši, un man, tāpat kā jebkuram citam, ir tiesības izteikties par to. Nav šaubu, ka es arī neesmu brīvs no stereotipiem, mēdzu tos piesaukt, mēdzu par tiem pajokot – arī melni –, taču nekādā gadījumā nezortēju cilvēkus tikai pēc tiem. Kā tas vispār ir iespējams? Cilvēku jāvērtē tikai un vienīgi pēc viņa, nevis tautiešu, rasei piederīgo un pat radu paveiktā. Lai kādi arī būtu stereotipi, lai kāda arī būtu vēsture. Piemēram, Gruzija pasaules vēsturē savu vārdu ierakstījusi arī kā Josifa Džugašvili dzimšanas vietu, bet Austrijā savus pirmos soļus spēra neizdevies mākslinieks Ādolfs Šiklgrūbers. Tad šīs zemes jāuzskata par kaut kā īpaši piemērotām diktatoru dzimšanai un uz cilvēkiem no tām jāskatās ar neslēptām bažām – ka tik tas nav nākamais Staļins vai Hitlers? Tieši tik vienkārši cilvēki bieži vien tiek dalīti komentāros, nepārtraukti čīkstot par nepareizas ādas krāsas leģionāriem sporta komandās, ne to kultūras dienu atbalstīšanu un izmantojot pazemojošas formas pret citu tautību pārstāvjiem. Tikai tāpēc, ka citādāki.

Katra cilvēka stulbums jau it kā būtu viņa bēda vai prieks, taču visā šajā visvairāk kaitina, ka šie rases un tautību tīrības fanātiķi neapjēdz, ka vissliktākajā gaismā parāda tieši savu tautību, lai kura tā arī būtu. Reizē tos pašus starmešus novirzot uz saviem tautiešiem, par kuru cēlo izcelsmi un kristāldzidro dvēsli šaubu it kā nevajadzētu būt. Man tiešām ir kauns par tādiem latviešiem! Tāpēc vien, ka tev ir gadījies piedzimt Latvijā (ticamāk, Padomu Latvijā), ka tava dzimtā valoda ir latviešu un varbūt arī pasē ierakstītā tāda tautība, tu neesi īpašs. Patiesībā, tikai tas vien vispār nenosaka neko, jo pa kādam kauna traipam ir visām tautām un rasēm. Uzsverot savu it kā pārākumu par kādu citu, kurš vienkārši nav tāds kā tu, par latviešu tautas un Latvijas kauna traipu tieši tu pats arī kļūsti! Tieši tavs un tādu kā tu stulbums ļauj par stulbiem uzskatīt arī citu, jo, ja jau tie visi citi, ko tu neciet viņu citādības dēļ, ir vienādi, tad arī latviešiem tādiem ir jābūt. Man personīgi negribas neko kopīgu ar šo stulbumu.

Komentāri (0)

 • -13
  Nif nifs 28.09.2021, 20:33:29

  Šim var tikai piekrist.

 • -3
  reku 28.09.2021, 20:47:04

  Internacionālisms mums jau tā ir potēts visus krievu okupācijas gadus.
  Vai nepietiks vienreiz?
  Latvijā pirmā vietā ir latvietis,nevis krievs,žīds,čigāns vai nēģeris.
  Vislabāk to raksturo Gustava Celmiņa teiktais tālajā 1933.gadā:
  " Mēs uzskatām, ka latviešu tautai visā plašā pasaulē ir tikai viena vieta, kur tā var apmesties - Latvija, kurpretim citām tautām ir savas dzimtās zemes.
  Lai savu nācionālo patstāvību un neatkarību noturētu, īpatnējos ģeogrāfiskos apstākļos ir vajadzīga viengabalainība.

  Vai tas saskan ar ētiku un kādiem tur dēmokratiskiem principiem, tas mums ir gluži vienalga, mums no svara ir tikai latviešu tautas labums."

 • -2
  herberts 29.09.2021, 01:36:56

  Zelta vārdi. Šī ir mūsu zeme, šī ir mūsu tauta un tikai mēs noteiksim ko, kā un kāpēc šeit darīt. Mēs, latvieši, un neviens cits!
  Tie, savukārt, kam patīk visas riebeklības, kas nāk no austrumu puses, var dzīvot taboros , klausīties častuškas, spļaudīties uz ielām, graužot saulespuķu sēklas un dzīvot savās jauktajās ķiļķēn-klimpu ģimenēs kā jau īstiem internacionālistiem pieklājas.

 • -13
  Neimanis 29.09.2021, 10:40:07

  Kāds internacionālisms, par ko tu runā? Kāds sakars ar to jebkuras tautības cilvēkam, kas dzimis Latvijā? Tu un tavas ntās reinkarnācijas noliec visus, kas nav latvieši, it kā tas pats par sevi dotu kaut kādu kvalitātes zīmi. Tu esi lielisks piemērs tam, ka tā nav, bet tu apkauno arī visus citus latviešus. Tas tev būt tak jāsaprot, jo uzskati, ka visi krievi, čigāni, melnie un arābi ir vienādi, tad arī latviešiem jābūt vienādiem, ne? Ja līdzinās pēc tevis, tad visi latvieši ir truli, ļaunatminīgi un stereotipos mītošo indivīdi.

 • 0
  STOPVACZISM 28.09.2021, 23:45:00

  Lai arī nav iebildumu pret citas rases vai tautības cilvēkiem,
  baltā rase reiz tomēr bija pārāka. Objektīvs fakts.
  Līdz ļāvās iestāstīt sev melus, ka visi ir pilnīgi vienādi.
  Rezultātā pasaules trako namā prioritāte ir melnai vienkājainai lezbietei ar Dauna sindromu un potes pasi.;)
  Idiots lifes matters!

 • -1
  Ēriks Kanders 73 29.09.2021, 04:34:15

  Drīz cildinās LGBT, globalizācijas pionierus...?

 • -3
  aga 29.09.2021, 12:36:10

  Ļoti emocionāli. Vietu kur nolaist tvaiku šodien sauc par - blogu.

 • -10
  Neimanis 29.09.2021, 12:56:12

  aga

 • -14
  STOPVACZISM 29.09.2021, 13:35:46

  Nēģeri tagad ir godprātīgāki par bālģīmjiem.
  Visi bigfarmas nonāvētie prezidenti
  ( lai viņiem Dieva valstība, R.I P.) un premjeri Tanzānijā, Burundi, Haiti u.c.
  kas nevēlējās nogalināt viņiem uzticēto valstu iedzīvotājus ar švakcīnu, ir nēģeri.
  Kamēr vietējie apsēstie mūdži ar izbolītajām acīm ( ieskatīties tajās) iet virsū kā ļaunie gari.

 • 0
  herberts 29.09.2021, 17:36:21

  Tvaiks mazliet nolaists bet.....Ādolfs Hitlers, manuprāt,vēl jo vairāk kā autodidakts, bija laba līmeņa mākslinieks, spriežot pēc tām nedaudzajām bildēm ko esmu redzējis. Varbūt nekā pārāk radoša bet tehnika, krāsu izjūta. nekādas vainas.

 • 0
  Skuja ,Vilis 29.09.2021, 20:55:44

  Latvietis Latvijā tomēr ir pāri visiem pārējiem,lai kādi tie nebūtu.
  Tā tam vajadzētu būt.

 • 0
  Pilsēta 30.09.2021, 19:58:46

  Lai vis būtu pa godīgo un visām rasēm patīkami nākam trešdien pastāvēsim uz ceļiem, bučosim kurpes un nogāzīsim kādu pieminekli.
  Ar to apspiestajiem parasti pietiek.

 • 0
  herberts 30.09.2021, 21:07:42

  Nu šitais ir labais, super!!!

 • 0
  Andrejs Pornieks 14.10.2021, 10:04:07

  Tagad jau zem letes tirgo nevakcinēto sertifikātu pārbaudes aplikāciju.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: