Runā, ka cilvēks var pierast pie visa kā – gan pie labiem apstākļiem un lielām iespējām, gan pie krietni sliktākām lietām. Mana pārliecība vienmēr bijusi, ka labāk ir, ja pieradums veidojas ap kaut ko labu, piemēram, sakārtotu vidi. Mums, ventspilniekiem, tāda iespēja ir dota, tāpēc pārsteidz, ka netrūkst ļaužu, kuriem joprojām ir labāk, ja neko nebūvē, nekas nenotiek.

Viedokļi par vienu lietu var būt dažādi un nav iespējams, ka visiem patīk viss, taču reizē arī gribētos kaut nedaudz izpratnes no tiem, kam viss vienmēr ir slikti. Nu, nepatīk tev kāda strūklaka vai ēka, bet taču vari pacensties padomāt, kāpēc vispār tāda ir tapusi un kam domāta? Vienmēr čīkstošajiem ventspilniekiem pēdējās nedēļas ir sevišķi smagas, jo nepietiek jau ar to, ka tūlīt, tūlīt tajā «bezgaumīgajā monstrā» sāks darboties zinātnes centrs VIZIUM, kurš tāpēc tiek piesaukts un atrādīts arvien biežāk, izrādās, vēl tak taps arī «nevienam ventspilniekam nevajadzīgā» rodeļu trase. Negalvoju par citātu simtprocentīgu precizitāti, bet apmēram tā tiek apgalvots. Goda vārds, ir sajūta, ka viņu personiskais viziums ir kantains un pelēks...

Tādas mājas, kā Ventspilī pēdējā laikā ceļ, nepatīk nevienam, tas, kas tajās tiks piedāvāts, nepatīk nevienam, nevienu tās neinteresēs. Būtu labāk uzcēluši kādu dzīvojamo māju. Simts punkti, par dzīvojamajām mājām uztraucās tie paši, kas bez apstājas stāsta, ka aiz kalniem nav tie laiki, kad pēdējais ventspilnieks izslēgs aiz sevis gaismu! Tad, kam tās mājas būvēsim un vai nav labāk parūpēties par tiem, kas vēl te ir, reizē, iespējams, piesaistot vēl kādu, kas labprāt Ventspilī ievākots uz ilgāku laiku. Jo visiem tiem nevajadzīgajiem monstriem nepieciešami darbinieki, arī speciālisti, kādu Ventspilī varētu nebūt un kuriem reizē arī Latvijā varbūt nemaz nav lielas iespējas strādāt specialitātē. Par daudz sabūvēts bērniem? Bija vēlme arī plašu rehabilitācijas centru uzbūvēt, kas tad varētu būt arī vecāku cilvēku magnēts, tomēr ticu, ka drīzāk nozvejot izdosies jaunās ģimenes vai cilvēkus, kas grasās veidot ģimeni un kļūt par vecākiem. Lai kā tas skan, bet, domājāt par nākotni, vairāk tiešām jādomā par piedāvājumu jauniem cilvēkiem (arī kā tūristiem!) un pat tādi piecdesmitgadnieki kā es ir kaut kur otrajā plānā. Lai gan, par ko man sūdzēties? Visā nevajadzīgajā bezgaumībā, kas Ventspilī radīta, es pavisam mierīgi varu atrast, ko darīt, kā izklaidēties un izpausties. No šīs nedēļas iespēju būs vēl vairāk, bet vēl pēc gada klāt nāks vēl viena, un es esmu pārliecināts, ka pie tā attīstība – jā, tā ir attīstība! – noteikti neapstāsies. Katrā ziņā nepiemierinātie čīkstētāji jau nu to neapturēs pilnīgi noteikti!

Komentāri (0)

 • -1
  Barons (Freiherr von ...) Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Neumann.
  Aber vaidzet apskatit Berthold Konrad Hermann Albert Speer kung Projekts iekš Lielvācij - Reihskancelej un Partij Kongress viet iekš Nürnberg pilset.
  Un vel visād citād tō laik būvprojekt.
  Tō ir pavisam citād pamatīg un būt bijušš ar ilgmūžig,ja ne nopōstit.
  Šō laik būvs ne izskatties tād,kō varet pastāvet 200-300 Gad bez Rekonstrukcij,le zinat.
  Un ne vaidzet nolikt tō,kas ir kantain.Kantain Form ir vis-vienkāršak un vis labak Siltum uzturetaj,le zinat.

 • 0
  Heinrich Pirms 2 nedēļām

  Ja kas,Ventspilī ir arī pāris ēkas,kas priecē ar savu iespaidīgumu,kaut celtas nīstajos krievu okupācijas gados.Pārventas kino "Venta",kur tagad ieperināušies kādi tur sektanti un krievu 2.vidusskola...

 • -3
  Neimanis Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Cilvēki! Dzīve iet uz priekšu, viss plūst, viss mainās! Ir labi, ka var apbrīnot agrāko laiku monumentālo arhitektūru, bet mūsdienās tā būvēties var atļauties tika naudas maisi vai neārstējami narcisi, kā mūs austrumkaimiņu paverdzinātājs. Un tas, ka mājai nav milzu kolonnas un daudzmetrīgi griesti jau nes nenozīmē, ka tā nav izturīga un ilgmūžīga. Paskatāmies, lūdzu, kalendārā - ir XXI gadsimts, turklāt gandrīz pusē.

 • 0
  Pornieks Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Tas ka nejauks tagad nost butu skaidrs pat beidzamajam nihilistam. Lai gan XXI. gs. ir ļautiņi kas ar to nodarbojas pārlieku centīgi vai ik dienas.
  Pats tomēr kaut kā domāju ka jaunu hitu bliešana augšā tikmēr atstājot novārtā tādus monstrus kā katram zināmo celtni pašā pilsētas centrā ir, sacīsim, klaji diskutabls temats. Manā izpratnē būtu jāmēģina no valdības vai domes puses stimulēt, savienot restaurāciju ar jaubūvi, to tīri veiksmīgi demonstrē centrālās bibliotēkas risinājums. Lai gan brīdis kad izņēma galvenās kāpnes no vestibila itkā notīrīšanas nolūkā šķita dramatisks savā ziņā. Pie tam tas viennozīmīgi attiecās uz "mūsdienīgo" ēkas daļu. Cerēsim tad ka Vizium projekts no līdzīga viedokļa būs saprātīgi pārdomātāks.

 • 0
  Pornieks Pirms 3 dienām, 10 stundām

  Pēteros sveiciens!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: