Ar gājienu, muzikāliem un horeogrāfiskiem priekšnesumiem, priecīgā gaisotnē, saulainas dienas lutināti, esam aizvadījuši Pārventas svētkus – jau 16. reizi, apliecinot, ka šī tradīcija ir stabili iesakņojusies.

Kā atzina uzrunātie pasākuma dalībnieki un apmeklētāji, svētku nekad nevar būt par daudz un tas, ka veselai pilsētas daļai – Pārventai – ir pašai savi svētki, stiprina piederības, lokālpatriotisma un pašapaziņas sajūtu. Svētku gājienā un koncertā mēs ar lepnumu parādām to, cik bagāti esam – cik radoša un talantīga ir mūsu jaunā paaudze – skolu kolektīvi un jaunie sportisti, cik rosīga ir Pārventas saimnieciskā dzīve ar tās uzņēmumiem, dažādu pakalpojumu sniedzējiem utt. Kuplais svētku apmeklētāju skaits sestdien kārtējo reizi pierādīja to, ka šie svētki pilnīgi noteikti ir nepieciešami un vajadzīgi – kā pilsētniekus vienojošs un saliedējošs faktors, un par to milzīgs paldies jāsaka šo svētku krustmātei Verai Šengelijai.

Arī tad, ja kopumā mūs kaut kas sajūsmina, kritiskā acs nesnauž un reizēm liek padomāt – bet vai kaut ko nevarētu darīt citādāk, vēl labāk? Tāds iekšējais kritiķis jau ir katrā no mums. Mans ieteikums svētku rīkotājiem būtu citus gadus nedaudz pamainīt Pārventas svētku formātu. Lai gan dalībnieku gājiens no Pārventas pamatskolas uz centrālo svētku norises vietu pie 3. pamatskolas ir laba ideja, vismaz mana personīgā sajūta ir, ka tā sevi mazliet ir jau izsmēlusi un savā ziņā arī dublē lielo ikgadējo un krāšņo gājienu Pilsētas svētkos, kurā vienojas dalībnieki no abiem Ventas krastiem. Uzdevu sev jautājumu: ja es strādātu kādā no Pārventas uzņēmumiem vai iestādēm, vai es ar lielu entuziasmu vēlētos doties svētku gājienā divas reizes gadā – gan Pilsētas svētkos augustā, gan maijā, kad savus svētkus svin pilsētas labais krasts? Ļoti iespējams, ka ne. Varbūt tomēr ir vērts atstāt gājienu kā Pilsētas svētku īpašo akcentu, bet labā krasta svētkos mēģināt rast jaunus radošus risinājumus, kā atainot Pārventas kultūras, izglītības un saimnieciskās dzīves daudzveidību? Bet varbūt Pārventas svētkos akcents pat būtu liekams ne tik daudz uz sevis parādīšanu un atraktīvu reklamēšanu, ja to jau tik veiksmīgi un izdomas bagāti darām svētku gājienā Pilsētas svētkos, bet vēl vairāk veidot Pārventas svētku kā personīgu notikumu, kurā radām prieku paši sev, dodoties nepiespiestā pastaigā pa Pārventu un dažādās pieturvietās izbaudot minikoncertus, performances, darbošanos radošajās darbnīcās, pasēdēšanu āra terasēs utt. Tāds modelis jau ļoti veiksmīgi strādā Piektdienas vakara pastaigās, kad pasākumu norises ir koncentrētas nevis vienuviet, bet pilsētnieki tiek aicināti izstaigāt Ventspils ielas, parkus, laukumus, kaktiņus un stūrīšus. Pārventas svētkiem nebūt nav jādublē Vakara pastaigas koncepts, taču pasākuma decentralizācija, mudinot izstaigāt Pārventu, manuprāt, palīdzētu veidot šos svētkus personīgākus.

Komentāri (0)

  • 0
    Viktors + Pirms 4 nedēļām

    Labi,ka vismaz no skatuves nedzirdēja okupantu valodu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: