Vasara ir ceļojumu laiks, līdz ar to arī izziņas laiks. Vienmēr ir aizraujoši doties uz kādu tālāku vai tuvāku valsti, lai pārvestu mājās ne tikai jaunus iespaidus, bet arī kārtējo atziņu, cik labi ir mājās. Ceļošana nozīmē gūt arī jaunas emocijas. Tas ir adrenalīns un zināmā mērā arī kāds risks.

Dodoties ceļojumā, mūsu smadzenēs sarosās dopamīna receptori, kas ir atbildīgi par aktivitāti, zinātkāri, kā arī apmierinātību un jauniem iespaidiem. Ceļojot ir iespēja noķert brīnuma mirkli, kas ikdienas darba skrējienā, iespējams, paslīd garām nepamanīts.

Pirms kāda laika biju devusies atvaļinājumā – izmantoju šo laiku ne tikai, lai gūtu iespaidus kaut kur ārpus Latvijas, bet mēģināju nedaudz iejusties kā tūriste arī savā pilsētā. Ir jāatzīst, ka Ventspils dzīve vasarā ir ļoti atkarīga no laikapstākļiem. Tikko saulīte un siltums lutina, tūristu pilsētas ielās netrūkst, tiklīdz kļūst vēsāks – ne vietējais grib iznākt no mājām, ne tūristam tīk pastaigāt pilsētas ielās. Šobrīd siltums mūs īpaši nelutina. Vismaz mūspusē. Katrs rīts iesākas ar cerību, ka šodien būs tā īstā vasaras diena. Bet nē – atkal iznāk meklēt kādu siltāku jaku.

Spītējot laikapstākļiem, nolēmu savā brīvajā nedēļā katru dienu pavadīt tūrisma noskaņās, turklāt kā pārvietošanās līdzekli izmantoju velosipēdu. Atzinības vārdus pelnījuši visi, kas pilsētā rūpējušies par veloceliņu infrastruktūras izveidi. Pareizi saplānojot pārvietošanās ceļus, ar velosipēdu var piekļūt un nokļūt teju visos pilsētas aktīvajos objektos. Paldies arī kafejnīcu un veikalu īpašniekiem, kas ir padomājuši par velonovietnēm pie savām atrašanās vietām. Šovasar, manuprāt, ir gana liels kafejnīcu piedāvājumu klāsts, dažādu kvalitatīvu kultūras piedāvājumu arī netrūkst. Pats svarīgākais – pagūt tam visam izsekot līdzi. Tūlīt noteikti kāds iebildīs, ka šeit nav cilvēku un vakaros pilsētas ielas ir pavisam tukšas. Daudzas lietas ir atkarīgas arī no mums pašiem – vai esam gatavi vakaros doties ārpus mājas un ieturēt maltīti kādā pilsētas kafejnīcā? Tāpat vien, bez kāda vērā ņemama iemesla. Tikko paši būsim aktīvāki, arī apkārtējā dzīve pamainīs krāsas.

Secinājums: Ventspilī netrūkst izklaides, pastaigu vietu. Arī par kafejnīcu trūkumu nenāktos sūdzēties. Galu galā – mums ir fantastiska pludmale. Un iepriecina, ka paši ventspilnieki nāk klajā ar jaunām idejām. Piemēram, Mārcis Ziemanis, Gada jaunietis 2023, kopā ar saviem domubiedriem uzsāks koncertu ciklu Ventspils saulrietu mūzikas vakari, kas notiks jaunā Ventspils Dienvidu pludmales kafejnīcā VIETA, KUR būt pie 6. ieejas, izejot cauri Jūrmalas parkam. Akustiskajos koncertos viesosies dažādi mūziķi un izpildītāji. Noteikti ir vērts ieklausīties jaunieša atziņā, ka šobrīd Ventspilī pasākumu piedāvājums ir lielāks, nekā cilvēki patiesībā to apjauš. «Man šķiet, ka reizēm cilvēki sūdzas par to, ka kaut kas nav vai ka ir slikti, bet tajā pašā laikā paši nemaz neinteresējas un nemeklē. Pilnīgi katram, protams, nevarēs izpatikt, bet Ventspilī ir liela pasākumu daudzveidība.» Atbalstīsim savējos!

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: