Vide

 • Šonedēļ gaidāms arī sniegs un sals 0

  Tuvākajās dienās Latvijā ne tikai līs, bet arī snigs un puteņos, gaisa temperatūra brīžiem noslīdēs zem nulles, prognozē "Global Forecast System".

 • Kūla deg arī pie mums 4

  Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus, no kuriem viens bija Ventspilī.

 • Pārbūvējot Robežu ielu, plāno nozāģēt 36 kokus 9

  Veicot ielas pārbūvi, no 250 Robežu ielā augošajiem kokiem visus nav iespējams saglabāt, tāpēc paredzēts nozāģēt 20 kokus, kuru augtspēju un veselības stāvokli stādījumu speciālisti ir novērtējuši kā vāju, un 16 kokus, kuru saglabāšana nav iespējama jaunbūvējamā veloceliņa un gājēju ietves trasējuma dēļ.

 • Šajā medību sezonā atļauj nomedīt papildu 50 vilkus 2

  Ņemot vērā labvēlīgo situāciju vilku populācijā, kā arī pamatojoties uz vilku aizsardzības plānu un izvērtējot līdz šim nomedīto vilku ietekmi uz populācijas atjaunošanos un zaudējumu risku, ko plēsēju liela koncentrācija un uzvedības izmaiņas rada lauksaimniecībai, Valsts meža dienests šajā medību sezonā atļāvis nomedīt papildu 50 vilkus.

 • Nākamnedēļ kļūs siltāks 0

  Šajā nedēļas nogalē Latvijā gaidāms neliels sals, bet nākamnedēļ visās dienās gaisa temperatūra pakāpsies virs nulles, liecina pašreizējā "Global Forecast System" prognoze.

 • Bļitkotāji steidz izmantot pēkšņo salu 0

  Zemledus makšķerēšana ir viena no tām nodarbēm, par ko cilvēki parasti šausminās, jo pie mums Latvijā bļitkotājiem patīk riskēt un mēģināt noķert lielo lomu pat tad, kad ārā ir plusos vai arī ledus kārta vēl nav paspējusi izveidoties drošā biezumā.

 • Bērzu ielā zāģēs kokus 12

  Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa (turpmāk – APN) apsekojot Bērzu ielas posmā esošo koku stāvokli konstatējusi, ka Bērzu ielas sarkano līniju teritorijā, ielas posmā no Kuldīgas ielas līdz Ganību ielai aug bīstami bērzi.

 • ĀCM skāris arī Popes pagastu 0

  Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori pagājušajā nedēļā Latvijā konstatējuši 11 no Āfrikas cūku mēra (ĀCM) nobeigušās mežacūkas, tostarp sērga pirmoreiz skārusi Ventspils novada Popes pagastu, kur atrasti trīs beigti dzīvnieki, aģentūra LETA uzzināja PVD.

 • Izmērīta Lielā laukuma granīta seguma radioaktivitāte 4

  Ņemot vērā publiskā vidē izplatīto informāciju par iespējamo paaugstināto radiāciju granīta segumam Lielajā laukumā, veikti radiācijas mērījumi visā laukuma platībā, kas apliecināja ka radiācijas līmenis ir normas robežās un ir 33 reizes zemāks nekā nosaka normatīvie akti.

 • Apraudzīti Ginesa rekorda uzstādīšanai paredzētie sniegpulkstenīšu stādi (VIDEO) 0

  Sarkanmuižas pļavā, kas atrodas starp Lielo prospektu un Lāčplēša ielu, ir veikti iespaidīga izmēra puķu dobes sagatavošanas darbi, lai pavasarī par godu Latvijas valsts 100 gadu jubilejai šeit varētu uzstādīt jaunu Ginesa pasaules rekordu “Visātrāk un visvairāk cilvēku vienlaicīgi iestāda sīpolpuķes”.