Brīvosta

 • Uz Eiropas sirdi un Britu salām 0

  Pagājušās nedēļas nogalē Ventspils ostā pirmo reizi piestāja kuģošanas kompānijas Swedish Orient Line (SOL) prāmis Elisabeth Russ, atklājot kuģošanas līniju ro-ro kravām starp Ventspili, Zēbriges ostu Beļģijā un Tilberiju Apvienotajā Karalistē.

 • Turpmāk brīvostas valdē amatu ieņems Sandra Sondore 7

  Valdība šodien atbalstīja ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) pārstāvja nomainīšanu Ventspils brīvostas valdē, turpmāk attiecīgo amatu ieņemot Sandrai Sondorei, aģentūra LETA uzzināja valdībā.

 • Immer Digital: domājam par cilvēkiem un vidi 5

   Uzņēmums Immer Digital, kas ražos elastīgo iepakojumu pārtikas un nepārtikas produktiem un šim mērķim no Ventspils brīvostas pārvaldes nomā zemi un telpas pērn uzbūvētajā Ventspils Augsto tehnoloģiju parka Tehnoloģiju centra ēkā, drīzumā plāno uzsākt ražošanu.  

 • 2016.gadā Ventspils ostā ienāca 1291 tirdzniecības kuģis 1

  Aizvadītā gada laikā Ventspils ostā lielie tirdzniecības kuģi ienāca 1291 reizi. 448 bijuši tankkuģi, bet 843 – sauskravas kuģi. 439 reizes gadā Ventspils ostu apmeklējuši prāmji, bet vienu reizi Ventspilī ienāca kruīza kuģis.

 • Industrializācija kā atbilde kravu samazinājumam 2

  2016. gads kļuvis jau par vēsturi. Parasti uzskata, ka garais gads nes nelaimes un neveiksmes. Taču Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis norāda, ka pagājušajā gadā esam nodzīvojuši par vienu dienu vairāk.

 • Ostas termināļu kravu apgrozījums 2016.gadā 18,8 miljoni tonnu 2

  2016.gadu termināļi, kuri strādā Ventspils brīvostā, noslēguši ar 18,8 miljonus tonnu lielu kopējo kravu apgrozījumu. Decembrī pārkrauti 1,7 miljoni tonnu, kas ir lielākais viena mēneša kravu apjoms pēdējo deviņu mēnešu laikā. 2016.gadā sasniegti jauni ar prāmjiem pārvadāto pasažieru un kravu rekordapjomi.

 • Ostas vārti aicina un pasargā 3

  Ikviens kuģis, kas piestāj Ventspils ostā, ienāk un iziet pa jūras vārtiem, ko veido Dienvidu un Ziemeļu mols. Moli ir hidrobūves, kas aizsargā ostu un kuģus no dabas radītajiem apgrūtinājumiem. Tuvākajos gados tie piedzīvos ļoti gaidītus atjaunošanas darbus.

 • Ventspils brīvostā būvēs jaunu ražošanas ēku 2

  Ventspils brīvostas pārvalde parakstīja vienošanos ar Centrālo Finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par Eiropas Savienības fondu finansējuma piesaisti projektam “Ražošanas ēkas Nr.6 būvniecība Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā”.

 • 2016. gads Ventspils ostā 10

  Šis gads Ventspils brīvostai kļuvis par tās attīstības stratēģijas tālredzīguma apliecinājumu. Šogad pabeigti vairāki lieli investīciju projekti, padarot ostas infrastruktūru vēl drošāku un ērtāku kuģu ienākšanai un kravu apstrādei.

 • Brīvostas pārvalde remontē sliežu ceļus pie ostas termināļiem 1

  Ostas infrastruktūras uzturēšana un pilnveide ir viens no Ventspils brīvostas pārvaldes galvenajiem uzdevumiem. Šogad nozīmīgi remontdarbi veikti vairākiem dzelzceļa posmiem termināļos, kuros ar kravu pārkraušanu nodarbojas AS “Ventspils Grain Terminal”, AS “Ventspils tirdzniecības osta” un SIA “Eurohome Latvija”.

 • Kokmateriālu eksports caur Ventspils ostu pieaug 6

  SIA “Ventplac”, kas Ventspils ostā nodarbojas ar kokmateriālu pārkraušanu un uzglabāšanu, šogad palielinājis kravu apgrozījumu attiecībā pret iepriekšējo gadu. 11 mēnešos pārkrauti 444 tūkstoši tonnu.

 • Iegūti ostas hidrobūvju 3D modeļi 0

  Ar mērķi saņemt precīzu informāciju par Ventspils brīvostas hidrotehnisko būvju konstrukciju tehnisko stāvokli brīvostas pārvalde izmantojusi vienu no šobrīd modernākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem hidrobūvju apsekošanā – digitālo uzmērīšanu trīs dimensijās.

 • Brīvostas pārvalde pārstāvēta Krievijas Transporta nedēļā 0

  Lai informētu par kravu tranzīta iespējām caur Ventspils ostu, Ventspils brīvostas pārvalde šonedēļ piedalās transporta un loģistikas nozares pasākumā “Transporta nedēļa” Maskavā. Ventspils brīvostas pārvalde ir viens no dalībniekiem Latvijas nacionālajā stendā.

 • Infrastruktūra darbojas lieliski 0

  Ventspils brīvostas pārvalde godam pilda savu galveno funkciju un uzdevumu teritorijas attīstībā tajā, nodrošinot vislabākos apstākļus veiksmīgai termināļu un industriālo uzņēmumu darbībai, drošai kuģošanai ostā un kravu apstrādei, kuģu apkalpošanai ostā, ērtai piekļuvei pie ostas termināļiem un industriālajām zonām.