Brīvosta

 • Gaismu un mājīgumu nes Diana Sveces 9

  Pēc latviešu tautas ticējumiem februāris jau izsenis zināms kā Sveču mēnesis. Tas uzskatāms arī par aukstā gadalaika pēdējo tumšo mēnesi, taču Latvijā un arī daudzviet citur pasaulē gaismu un siltumu gan mājokļos, gan uzņēmumu telpās jau teju 13 gadus rada daudzveidīgā, modernā un ar augstas kvalitātes zīmi radītā SIA Diana Sveces produkcija.

 • “Ūdenslīdēja darbs ir aizraujošs, bet reizē arī grūts un ļoti atbildīgs” 0

  Ēnu dienas ietvaros Ventspils brīvostas pārvaldē viesojās 11 jaunieši, kuri ēnoja Ventspils brīvostas pārvaldes mārketinga un attīstības nodaļas vadītāju, būvinženieri, inženieri - mehāniķi, ūdenslīdēju un ostas kapteini. Viena no lielākajām interesēm jauniešiem bijusi tieši par ūdenslīdēja darbu.

 • Brīvostas pārvaldē pieteikušās 12 ēnas 0

  Ikgadējā karjeras izglītības programmā Ēnu diena Ventspils brīvostas pārvaldē pieteikušies 11 jaunieši, kuri vēlas iepazīties ar brīvostas pārvaldes darbu. Jaunieši pārstāv ne tikai Ventspils un Ventspils novada, bet arī Jūrmalas skolu.

 • Tilts starp Baltiju un Skandināviju 3

   Kopš šī gada sākuma būtiski palielināts prāmju reisu skaits starp Ventspili un Nīneshamni (Zviedrija). Strauji pieaugot pieprasījumam pēc prāmju pārvadājumiem, uzņēmums Stena Line attīsta un pilnveido biznesu, īstenojot izmaiņas prāmju kustības grafikā, kā arī piesaistot ceļam uz Nīneshamni papildu prāmi. 

 • Ostas termināļu kravu apgrozījums janvārī palielinājies par 40% 0

  2017.gada janvārī Ventspils brīvostas termināļos pārkrauti 2,5 miljoni tonnu kravu, kas ir par 40% vairāk nekā pērn šajā pašā laika posmā. Kopumā pirmais mēnesis ir aizvadīts veiksmīgi - ir pieaudzis Ro-Ro kravu un pārkrauto akmeņogļu apjoms, kā arī palielinājušies pārkrauto naftas produktu, čuguna un dzelzsrūdas koncentrāta apjomi.

 • Indija – viens no perspektīvākajiem sadarbības reģioniem arī Ventspils brīvostai 2

  Lai meklētu sadarbības partnerus vienā no straujāk augošajām pasaules ekonomikām – Indijā - Latvijas loģistikas un transporta nozares attīstībai, Indijas administratīvajā centrā Ņūdeli viesojās vadošo Latvijas transporta un loģistikas nozares uzņēmumu delegācija, tostarp Ventspils brīvostas pārvalde.

 • Brīvostā attīstās modernās tehnoloģijas 1

   Ventspils brīvostas industriālajā zonā atvērta inovatīva elastīgo iepakojuma materiālu ražotne Immer Digital. Uzņēmums saņēmis no valsts kontrolējošajām instancēm visus nepieciešamos sertifikātus un atļaujas, piesārņojošās darbības B kategorijas atļauju ieskaitot. Ražotnē nodarbinās virs 100 darbinieku. 

 • Konfekšu papīriņi Latvijas saldumiem 3

  Vakar mūsu pilsētā kļuva par vienu augstās tehnoloģijas uzņēmumu vairāk. Pārventā Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā tika atklāta elastīgo iepakošanas materiālu ražotne Immer Digital, kas sola pilsētai 100 darba vietas.

 • Šķēršļu smaku likvidēšanai vairs nav 6

  Pilsētas iedzīvotājiem aktuālā smaku problēma, kas saistīta ar naftas produktu pārkraušanu ostā, var tikt atrisināta nedaudz vairāk kā pēc gada. Termināļi, kas pārkrauj naftas produktus, gatavojas realizēt ogļūdeņražu tvaiku kontroles sistēmu uzstādīšanas projektus.

 • Uz Eiropas sirdi un Britu salām 0

  Pagājušās nedēļas nogalē Ventspils ostā pirmo reizi piestāja kuģošanas kompānijas Swedish Orient Line (SOL) prāmis Elisabeth Russ, atklājot kuģošanas līniju ro-ro kravām starp Ventspili, Zēbriges ostu Beļģijā un Tilberiju Apvienotajā Karalistē.