Vissatļautība skolās.

Tārps | 29.01.2019, 09:27:45 | 3458

Visur tiek runāts ka bērnu tiesības tiek pārkāptas.Bet kur tas ir rakstīts ka bērns skolā drīkst šādi izturēties.?
1.Rupji izturēties
2.Aizskart skolotājus
3.Pārkāpt cilvēktiesiskās normas
4.Vai tad bērns skolā ir tik pat kā dieva lomā ko gribu to daru,un ko gribu to sūtu d****?
Ko ar šādu uzvedību taisāmies izzaudzināt,mežoņus?Cilvēkus bez ētikas kulturālības pieklājības?Bērnav nav tiesības ne skolā ne uz ielas braukt kādam augumā to nu man neviens neiestāstīs ka tādas esot bērnu tiesības.

Komentāri (43)

  • 0
    Tepatvien 31.01.2019, 18:52:47

    Likumos ir daudz kas uzrakstīts, tikai ar to ievērošanu ir tā kā ir, ja tiek aizskartas kāda cilvēka intereses. Bet precendenti jau ir - piemēram viens gadījums ir atrodams pameklējot - http://www.at.gov.lv/lv/jaunumi/par-tiesu-lietam/administrativo-lietu-departamenta/atstaj-negrozitu-spriedumu-ar-kuru-par-tiesisku-atzits-lemums-izslegt-skolenu-no-vidusskolas-sakara-ar-vairakkartejiem-parkapumiem-8237?

  • 0
    Tepatvien 31.01.2019, 19:31:10

    Tie panti iepriekš ir no Bērnu tiesību aizsardzības likuma, vēl varētu iepazīties ar Izglītības likumu:
    51.pants. Pedagoga vispārīgie pienākumi
    52.pants. Pedagoga tiesības
    54.pants. Izglītojamā pienākumi
    55.pants. Izglītojamā tiesības

    Bet vispār, bez likumiem jau prātīgi padomājot ir tā, ka mājās, lai panāktu no bērna viņa pienākumu izpildīšanu darbojas vecāki - iemācot, audzinot, veidojot personību.
    Lai bērns savus pienākumus izpildītu sabiedrībā jādarbojas sabiedrībai kopā ar vecākiem.
    Bet ja sabiedrībā nav vienprātības kaut kāda vienota mērķa sasniegšanā, tad tas modelis nedarbosies, jo katrs vilks uz savu pusi kā tas ir patreiz pie gandrīz visām lietām.

  • -5
    Latvija pāri visām! 01.02.2019, 10:12:06

    Neviens jau nezina, kas sabiedrībai īsti varētu būt tas vienotais mērķis.

  • -6
    Latvija pāri visām! 01.02.2019, 10:23:58

    Esmu neapmierināts ka skolās aizliedz izvēles kristīgo mācību, bet tai pat laikā mācību programmā ir tik daudz visāds nevajadzīgs fufelis. Kristīgā mācība mudina dot godu vecākiem un cienīt līdzcilvēkus.
    Un, atšķirībā no prastas ētikas, tajā ir cementējošs elements.
    Kristīgā kontekstā arī mērķi varētu piemeklēt.
    Bet radikāli sekulārā - kāds tur var būt mērķis ? Materiālisms un tolerastija.

  • 0
    Dajūsko 01.02.2019, 16:02:19

    Nu, cīnies vien ar visādiem, kas savus bērnus neaudzina, es par saviem nevaru sūdzēties. Tev laikam pašam lielā problēma, vai ne?

  • 0
    Seli 01.02.2019, 15:20:53

    Vēlreiz liels paldies Tepatvienam vai Tepatvienai :)
    Piekrītu Kurzemniekam - kristietības pamatbūtība ir mīlestība, cieņa pret tuvāko.
    Ja nevēlas kristietību - tad vismaz iemāciet bērniem mīlēt un cienīt tuvāko, saprast ka pasaulē ir citi, nevis vienīgi tu, ka citiem arī sāp, ka citiem arī ir jūtas...
    bet tagad tikai ES, ES, ES, - MAN, MAN, MAN utt.

  • 0
    Seli 01.02.2019, 15:27:45

    Interesanti, kāpēc neierakstīt bērnu izdarības?
    Tas taču ir pierādījums, kas apliecina bērna likuma pārkāpšanu...

  • -6
    yolo 02.02.2019, 09:40:28

    Problēma, man šķiet, ir tajā, ka audzināšanas un izglītības metodes atpaliek par divām-trīs paaudzēm. Nav mūsdienu bērni nekas trakāks vienkārši savādāki un arī audzināšanai jābūt savādākai. Tas, ka jūs sita, nenozīmē, ka tagad bērni jāsit, jo tas vairs nedarbosies. Jums taču arī bērnībā vecvecāki šausminājās un teica, ka viņi bērnībā nebija tādi un uzvedās savādāk

  • 0
    FerdinanTs 02.02.2019, 16:57:09

    Darbojas gan,dr.Bērziņš savu iedarbīgumu nav zaudējis.

  • 0
    kalējs 02.02.2019, 15:42:26

    yolo mierinājumam varētu daļēji piekrist,diemžēl tāda "tolerance" var novest pie fakta,kad- bērni sāks "dzemdēt'' vecākus.

  • 0
    Seli 02.02.2019, 20:38:04

    yolo, varētu jums piekrist, ka bez maza pēriena varētu iztikt, bet kad bērni (3-4 gadīgi) ar kājām un dūrēm dauza vecākus (es tādus ap 5 redzēju jau)... man tomēr šķiet ka neliels pēriens būtu vietā..

    Līdz tam nu esam nonākuši, bērni dzīvo pēc principa "dūres spēks", bet vecāki stāv malā un trīc, kā tik sociālie neatņem mazo slakterīti...

  • -1
    yolo 08.02.2019, 17:15:41

    Audzināšanai jābūt “ar galvu” ne “ar spēku”. Vispirms jāsaprot kādēļ esi nonācis līdz situācijai kad bērns tevi sit tiklīdz kaut kas nepatīk. Jāiemāca cienīt, ne baidīties

  • 0
    kalējs 02.02.2019, 20:48:49

    Nē,nu viss OK ar toleraci. Nu tad uz priekšu! Jaunietis izmanto toleranci līdz 18 gadu vecumam.Pēc tam ,tā saucamā "tolerance" pazūd.Pēkšņi,nezināmi no kurienes,iedarbojas "cietums"(ieslodzījums).

  • 0
    marsis 05.02.2019, 08:08:06

    ""bērniņus nevar fiziski iespaidot"".. nu vēmiens nāk no šā teiciena, vai tad ja bērns dabūtu ar žagaru pa dibenu ir sišana, morāla iespaidošana???

    Tad sakiet dārgie vecāki, kas ir pret bērna pērienu ; ko teiksit par notikumu svaigu, kur 3 meitenes 15 gadu nežēlīgi piekāva skolā 12 gadus meiteni, kas ar smagu galvas traumu slimnīcā???
    Un ja jūsu bērns būtu šis upuris?
    Tas ir tikai nežēlības un visatļautības sekas...

  • 0
    kaimiņš007 05.02.2019, 11:22:10

    Gan jau kāds iebildīs ,ka tās sitējas pašas ir pērtas, tāpēc sit otru , bet es gan esmu parliecināts, ka cilvēks ,kurš zin ,kā tas ir ,kad sāp, nekad otram sāpes nenodarīs, lai gan visādi kropļi tagad ir un, tādus per vai neper, jēgas nav.

  • 0
    Tepatvien 06.02.2019, 07:36:39

    Te vēl klāt dažas interneta vietnes, ja pašiem nav vaļas meklēt:
    https://lvportals.lv/skaidrojumi/218445-no-pedagogu-un-vecaku-pienakumiem-izriet-vinu-tiesibas-2010
    Citāts:
    "Pedagogam civiltiesiskā kārtībā ir tiesības piedzīt zaudējumus par morālā kaitējuma nodarīšanu savai personībai."

    https://lvportals.lv/skaidrojumi/218050-skoleniem-ir-ne-tikai-tiesibas-bet-ari-pienakumi-2010
    Citāts:
    "Izglītības kvalitātes valsts dienesta tiešais pienākums ir kontrolēt izglītības procesa atbilstību Izglītības likumam."

  • 0
    marsis 08.02.2019, 09:14:08

    Patiesībā mums ir jābūt prasīgiem pret bērniem. Viņi to var izturēt! Viņi nav tik trausli kā porcelāna lelles! Bērniem jau no mazotnes ir jāiemācās tikt galā ar mazākām un lielākām nepatikšanām.
    Vai tad nebūs daudz tādu vecāki, kas sevi neatpazīs šajā aprakstā? Vecāki ļoti nelabprāt iesaistās savu bērnu audzināšanā, bet vienlaikus nevēlas arī par to runāt ar kādu. Publiski apspriest savas audzināšanas neveiksmes nav viegli, tāpēc biežāk ir pozīcija “Ar mums viss kārtībā!”
    Vecāki ļauj bērniem pavadīt laiku pie televizora vai ekrānierīcēs, lai pašiem būtu laiks kaut nedaudz atpūsties.
    Darbs un karjeras sasniegumi ir kļuvuši par galveno mūsdienu paaudzes vērtību, atstājot attiecības ar vecākiem un cieņu pret viņiem otrajā vai trešajā vietā.

    Zviedru bērnu psihiatrs: "Tā mēs audzinām bezkaunīgus neliešus"

  • 0
    marsis 12.02.2019, 12:11:26

    Kārtējais raksts, kas liek aizdomāties; vai viņš tāds piedzima?

    ""
    """19 gadus vecais Daņils apsūdzēts divu bērnu mātes nāvē pēc tam, kad viņš sievieti izvaroja ar automašīnas domkratu,
    Jaunietis piedāvājis sievieti aizvest mājās pēc kopīga drauga bērēm, bet pēc tam uzbrucis sievietei, izģērbjot viņu un veicot briesmīgās darbības pēc kurām sievieti atstāja ceļa malā.

    Divu bērnu māte vēl bija dzīva, kad viņu pamanīja garāmbraucēji un “ātrā palīdzība” nogādāja slimnīcā. Ārsti sievietes dzīvību nevarēja glābt –"""

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: