Nesen pie manis nonāca grāmata Kā salabot dvēseles mikroshēmu. Smadzeņu un dvēseles saikne praksē, kurā ārsts un praktizējošs kristietis Daniels G. Eimens atklāj, ka starp to, kā darbojas mūsu prāts, un mūsu dvēseles stāvokli pastāv stipra atgriezeniskā saite.

Autors iesaka lasītājiem metodi lieliska dzīves plāna sastādīšanai, vispirms liekot sev atbildēt uz jautājumiem: ko es vēlos un ko es daru, lai to īstenotu – attiecībās ar citiem cilvēkiem, savā profesionālajā darbībā, garīgajā attīstībā un citās jomās. Viens no šīs metodes punktiem paredz katram izvērtēt un nosaukt piecas personas un viņu rakstura iezīmes, kuras ir apbrīnas vērtas. Mans top5 izrādījās ļoti daudzkrāsains – kādā cilvēkā es apbrīnoju viņa fantastisko organizētību, citā – spēju priecāties par dzīves vienkāršajiem mirkļiem, bet vēl kādu citu es apbrīnoju kā gudru un emocionāli inteliģentu līderi. Pieļauju, ka tops ir mainīgs – konkrētā dzīves posmā visvairāk saredzam līdzcilvēkos tās īpašības, kas rezonē ar mūsu pašu tā brīža sajūtām vai īpašībām, kuras vēlamies sevī vairāk attīstīt. Tas ir kā spogulis, kurā ieraugām to, kādi mēs esam vai vēlamies kļūt.

Nonācu pie atziņas – lai patiesi apbrīnotu kādu par viņa sasniegumiem, šim cilvēkam vispirms ir jāraisa simpātijas. Ja cilvēks ir izcili ģeniāls, bet ar briesmīgu raksturu, tad pret viņu, iespējams, var izjust cieņu, bet apbrīnai ar to ir par maz. Viens no vārda simpātija skaidrojumiem ir emocionāli labvēlīga attieksme pret kādu. Manuprāt, viena no lielākajām atzinībām, ko iespējams saņemt, ir simpātiju balva – ja iegūtās medaļas un balvas sportā vai citā jomā visbiežāk izšķir sasniegtais rezultāts, izpildītie kritēriji un vieta reitingu tabulā, tad ar simpātiju balvu nereti tiek novērtētas arī rakstura iezīmes, kas veicinājušas panākumu gūšanu, vai pat ar konkrēto profesionālo darbību nesaistītas kvalitātes – cilvēka uzskati un vērtības vai attieksme pret citiem. Simpātiju balva nav tikai atzinība par sasniegtajiem rezultātiem – tas var būt stāsts par jaunajiem un uzlecošajiem vai varbūt, piemēram, par sportistu, kurš traumas dēļ nav sasniedzis uzstādīto mērķi, bet ir iekarojis līdzjutēju simpātijas ar savu mērķtiecību un neatlaidību.

To, ka Ventspilij iedzīvotāju viedoklis ir ļoti svarīgs, pierāda daudzu gadu garumā izkoptā tradīcija – iespēja novērtēt tos, kuri, mūsuprāt, ir pelnījuši atzinību. Tā tas ir, gan balsojot par Ventspils domes apbalvojumu – Lielās balvas un Balvu – kandidātiem, gan citās reizēs. Šodienas laikrakstā varat lasīt gan par Ziemassvētku noformējuma konkursa iedzīvotāju simpātiju balvas ieguvēju, gan iepazīties ar pretendentiem nominācijā Ventspilnieku simpātija sportā 2022. Tā ir iespēja ikvienam gūt pozitīvas emocijas, saskatot un izceļot lielisko citos.

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: