Vai kultūras pasākumu apmeklējums vairo bērna radošumu? Vai bērni, kuri jau no mazotnes tiek radināti klausīties mūziku, vērot mākslas izstādes, runāt par iespaidiem teātra izrādē, kļūst arī par vitāliem savas pieaugušo dzīves veidotājiem? Jautājums paliek atvērts, bet bērns ar “Kultūras somu” plecos noteikti daudz drošāk spēs šķērsot vecu priekšstatu robežas un radīt pateicīgu vidi jaunu ideju piepildījumam.

Teātra nams “Jūras vārti” savā programmā nozīmīgu daļu atvēl pasākumiem bērnu un jauniešu auditorijai, piedāvājot teātru izrādes, kino seansus, mākslas izstādes un dažādu žanru koncertus. Jāpiezīmē, ka vairākos no tiem bērni un jaunieši ir aicināti tikties ar režisoriem, māksliniekiem, aktieriem un mūziķiem, rakstīt esejas un zīmēt iespaidus, tādējādi vairojot dziļāku izpratni par piedzīvotu kultūras notikumu.

26.februārī teātra namā “Jūras vārti” izskanēja izglītojoša koncertprogramma bērniem Sergeja Prokofjeva muzikāla pasaka “Pēterītis un vilks”.

E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas skolotāji atzīst, ka “koncerts bija brīnišķīga  paraugstunda, kā bērniem likt iemīlēt simfonisko mūziku”. Teicēja Jura Jopes stāstījums un orķestra virtuozā spēle uzbūra pasakas tēlus, kas klausītājus aizveda brīnišķīgā muzikālā pasaulē. Kā atzīst Piltenes Mūzikas skolas 4.klases skolniece Marija Jeļinska, viņai ļoti paticis vērot interesantās ilustrācijas, klausīties pasaku un reizē to visu sadzirdēt mūzikā.

Starpbrīdī bērniem bija lieliska iespēja tuvumā apskatīt, aptaustīt un arī izmēģināt dažādus mūzikas instrumentus, kā arī klātienē iztaujāt pašus orķestra dalībniekus. Piltenes Mūzikas skolas audzēkņi ar  gandarījumu atceras tikšanos ar diriģentu Aigaru Meri, kurš uzslavēja Piltenes mūzikas skola audzēkņus par pievēršanos mūzikai un novēlēja sasniegt savus iecerētos mērķus un varbūt nākotnē kļūt par kādu jauno solistu.

Koncerta otrajā daļā skaņdarbus kopā ar Ventspils kamerorķestri izpildīja Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi. Izpildījumu papildināja video projekcijas par instrumentu tapšanu. E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas skolotāji atzīst, ka “tagad mūzikas literatūras stundās skolotājai jāmeklē un jārāda uz interaktīvās tāfeles, kā top arī citi instrumenti!” 

Paldies visiem bērniem, viņu skolotājiem un vecākiem, kuri ļāvās šim muzikālajam piedzīvojumam. Paldies Aigaram Meri un viņa vadītajiem mūziķiem, kuru aizrautība un mūzikas mīlestība dara pasauli krāsaināku un bagātāku.

Komentāri (0)

  • 0
    Ventiņmeita 16.03.2016, 14:03:12

    Kultūras somu deficīts ir aktuāla problēma.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: