Latvijas garo distanču skrējējs Valērijs Žolnerovičs Frankfurtes maratonā izcīnīja 16.vietu, otro reizi šogad labojot Latvijas rekordu, kas tagad ir divas stundas, 14 minūtes un 33 sekundes.

Pirmoreiz par Latvijas rekordistu maratona distancē Žolnerovičs kļuva šī gada aprīlī, kad Vīnē tikai par sekundi laboja savam trenerim Aleksandram Prokopčukam piederošo rekordu, finišējot pēc divām stundām, 15 minūtēm un 55 sekundēm. Šoreiz rekords tika uzlabots jau krietni vairāk – par minūti un 22 sekundēm.

Praktiski visu distanci Žolnerovičs veica vienā tempā (katrs kilometrs tika veikts 3:11 – 3:14 minūšu robežās), distances otro pusi veica tikai par septiņām sekundēm lēnāk (attiecīgi, 1:07:13 un 1:07:20), kas ļāva pārliecinoši uzlabot sev piederošo sasniegumu – 2:14:33.

No Eiropas skrējējiem par Žolneroviču ātrāki bija tikai Marokā dzimušais Francijas pilsonis Abdelatifs Mefta, kurš ieņēma desmito vietu (2:11:05), un ukrainis Vitālijs Šafars (11.vieta, 2:11:52).