Bērnu aurošana

Ventspilniece | 27.08.2016, 14:15:23 | 4303

Ir vasara un katru dienu jau sākot ar astoņiem no rīta un līdz pat pusnaktij auro bērni. Pagalmi ir pilni ar viņiem un viņi taisa neizturamu troksni. Es jau neko neteiktu, ja iebļautos reizi pa reizei, kad vajag vienam otru pasaukt, vai bumbu spēlējot iekarst emocijas. Bet aurošana ir pavisam savādāka - sēž bariņš knēveļu un bļauj. Uz sacensībām, kurš skaļāk. Bieži vien brēc tā, ka liekas, ka kāds tur jau galvu vai citas izvirzītas ķermeņa daļas rauj nost, bet paskatoties izrādās, ka sēž bērneļi barā un vienkārši izklaides pēc bļauj.
Jautājums vecākiem, kas šo vājprātu pieļauj. Vai tiešām jūs nespējat iedomāties, kas notiks, kad tiešām kaut kas slikts atgadīsies jūsu bērniem? Viņi tad bļaus, bet neviens pieaugušais nesteigsies palīgā, jo visus jau ir notrulinājusi šī neciešamā bļaušana bez kāda iemesla. Vai tiešām audzināšana skaitās izlaist briesmonīšus ārā, lai brēc tur un maitā omu visiem kaimiņiem?
Un vēl kas, mūžīgie brēcieni "Mam, maaam, MAAAAM!" un "Bā-bū-škāaa!". Vai tad sīkajam pakaļa nokritīs uzvelkoties pa trepēm augšā uz dzīvokli, kāpēc jāauro pa visu kvartālu?

Komentāri (162)

  • -2
    Novadnieks 28.08.2016, 20:27:08

    Baigi gurdrs esi vai kā?Ko tev,ēzeli vajag?

  • -5
    Anita 28.08.2016, 20:40:09

    Kaut kur redzēti izlēcieni , bildīšu maiņa ,vārda nomaiņa lai izskatās līdzīgi Novadniekam , bet velti tu pūlies , mani kompromitēt neizdosies, un vispār ,lai kāda arī tēma nebūtu ,katram ir tiesības izteikt savu viedokli , bet censties kaut kā aizvainot vai pat pazemot , nevienam nav tiesības- tā kā LAIVARS EMBERGS te velti psiho , pat grūti saprast ,kas tam cilvēkam galvā darās , tiešām žēl cilvēka .Atceries vienu -kas otram bedri rok -pats tajā iekrīt.

  • 0
    smile 28.08.2016, 20:56:15

    Sorry

  • -3
    Novadnieks 29.08.2016, 06:07:42

    Tu ko,Defiloīd,dzīvē arī pats ar sevi runā?Varbūt tu visu pats ar sevi dari,gļēvuli tu?

  • 0
    Rihards Krauze 29.08.2016, 01:51:31

    Kaķi arī, kad mauro liekas ka bērns!

  • -1
    Lainese 29.08.2016, 15:29:18

    Cik saprotu nav vērts diskutēt par jautājumu;- bērni- , jo tad vecāki vai kam vienkārši patīk izteikt negācijas kā kaijas uz atkritumiem ar savu mēslu kaudzi..
    bet padomājiet; es pārnāku no naktsmaiņas; gribu atpūsties; kur nu ?-zem loga kā jau te minēts ; mammmmmāaaa!!!!! līdz mamma tik pat skaļā balsī atbild.. kāds nu miegs.. palasu.. liekas nu jau klusums.. kas tev deva .. atkal minētais bariņš bērneļu vairākās grupiņās kliedz , kurš mežonīgāk uz sacensību... par kādu miegu...
    Saprotu , ir vasara un bērni izbauda pēdējās brīvdienas, bet vai šādā veidā??? Vai nav kur savu enerģiju likt Ventspilī?? Ak vai; tik daudz veloceliņu, spēļu laukumu un kas tik.. kādēļ pavadīt dienas bezjēdzīgā , mežonīgā kliegšanā?? Ja gribi būt brīvs-kāpēc tu otram cilvēkam neļauj būt brīvam??? Kāpēc vienmēr jāpiekāpjas sliktajam?
    mēs ari visi esam bijuši bērni; mamma vienmēr piekodināja; spēlējieties klusu, netraucējiet cilvēkus.. un vēl pieteica; mazi bērni guļ, vecas tantītes atpūšas un bija kauns ja par mani žēlojās mammai.. tagad kaunu nepazīst ne bērni ne vecāki , ar ko sastopos savā darbā.. nožēlojami kāda aug mūsu jaunā paaudze, ko vispār vecāki māca bērniem-necieņu viņus aizstāvot?
    Apmeklēju kādu pacientu Siguldas ielā.. bij man tur jāaizkavējas un stāvot pie loga redzēju tieši šādu pat ainu; bet tur guļ smagi slims cilvēks.. kam ļoti vajag gaisu-tātad lodziņš ir vaļā.. vai tiešām spējat padomāt par šādiem cilvēkiem , kas nevar no šā briesmīgā kliedzošā trokšņa aiziet; vai teiksiet, ka šis vecais cilvēks ir to vien pelnījis , lai savas vecumdienas slimībā pavadītu ar aizbāztām ausīm????
    Bērni nav traucēklis; bet bēŗnus ir jāaudzina , nevis izlaiž kā lopiņus laukā, lai dara ko grib, gan jau atnāks mājās ja nekas nenotiks.. kad gribēs ēst vai gulēt... vai tumsā atskanēs no kāda loga skaļi saucieni pēc bērna līdz tas atsauksies... vai to jūs uzskatāt par normu???
    To redz lielāko tiesu pie saucamajām labajām , biezajām ģimenēm...

  • 0
    Gunārs Pētersons 29.08.2016, 15:57:41

    Nevar nepiekrist. Pie tam, pats biju liecinieks, kad darbā atstāju logu vaļā un dzirdu, ka ārā divi dauzoņas kaujas un viens sāk žņaugt otru (žņaudzējs lamājas 3stāvīgiem vārdiem, cietušais gārdz tverot pēc elpas). Pārējie stāv malā, fotografē un ņirgājas. Man iejaucoties kautiņā par mani vēl ņirgājas un izrāda necieņu. Kā jau esmu minējis iepriekš - bērni ir vecāku spogulis. Kad redzu šādas izlaidušās dauzoņas, tad mani pārņem riebums pret tiem "bioloģiskajiem vecākiem", kuri bērniem iemāca šādu necieņu. Vispirms jau izrādot to savstarpēji ģimenē. Bērni ir bērni, viņi tikai mācās saprasties, bet šī aurošana, lamāšanās un atklāta necieņa ir pārāk traka. Mazulim draudzīga pilsēta? Domāju, ka šīs jaunās ultra-slimās māmiņas un neadekvātie tēvi audzina jaunas problēmas, nevis nākotni. Par to arī šeit neapmierinātajiem ir žēl. No otras puses pazīstu pāris lieliskas ģimenes, kuras gribas saukt par Ģimenēm (ar lielo Ģ). Cieņa jāiemāca ģimenē. Pārējo iemācīs skola un dzīve.

  • -2
    Novadnieks 29.08.2016, 18:05:47

    Tāds klaigājošs mēsla gabals ir pelnījis kārtīgu kājas spērienu pa dullo un lai izšķīst pret mājas sienu.Par šo komentāru daudzi šausmināsies un sauks mani par nenormālu,bet es tā uzskatu.Par lielu nožēlu par tādu rīcību ieliktu cietumā un tikai tas mani attur no pareiza lēmuma īstenošanas ļoti bieži-ne tikai klaigājoši bērni ir traucēklis normāliem cilvēkiem.

  • -1
    šašliks 29.08.2016, 18:27:37

    Par šo gan liels, biezs, trekns pluss Novadniekam. Arī mani no tādas rīcības attur tikai likuma pants.

  • -3
    Victor Def 29.08.2016, 19:06:37

    Pamuļķi novadniek, tevi pašu pa sienām derētu izsmērēt,, smērētājs lielais atradies. Kopš palaida jauno Forumu, tā tu te visus gatavs esi izsmērēt... KAD VB admini vienreiz uzliks banu tam klaunam???

  • -4
    Novadnieks 29.08.2016, 19:57:14

    Pamodies,ja?Nostājies pie spoguļa un parunājies ar "smile" vai Laivaru Embergu.Un vispār,neatlaid no sevis te godīgu un kārtīgu cilvēku.Pretīgs ,atsaldēts maita tu esi un par lielu nožēlu sev pašam,tu to labi apzinies.Tu tik varēsi te rakstīt visu kas ienāk prātā.Foruma autoritāte te atradies.Tavai ēnai pats kauns ir par tavu eksistenci.
    Varbūt mans komentārs lielam vairumam par tiem izlaistiem perdeļiem liekas nežēlīgs,bet salīdzinot ar tavu aplamo vāvuļošanu,manējie ir kā svētie raksti.

  • 0
    Nif nifs 29.08.2016, 21:10:02

    Nu re, tādi novadniekveidīgie arī izaug no tiem nenormāli bļaujošajiem bērniem. Kur vēl atrast labāku piemēru tām šausmām, kas no tādiem izaugs.!

  • -3
    Novadnieks 29.08.2016, 21:27:02

    Interesanti no kāda bērna tu esi izaugusi?Un vēl interesanti,tu esi žizelvedīgā vai Defveidīgā?Ko tu ,nelaimes čupa,par mani zini?"Nu re" viņai te-"pārgudrā" atradusies. Pašai tā jocīgi ap dūšu nepalika pēc tik stulba komentāra?

  • -1
    Nif nifs 30.08.2016, 08:30:23

    Ak nabaga jūtīgā sirsniņa Novadniek, vai tik es tevi nejauši neaizvainoju? Tiešām negribēju! :))

  • -3
    Novadnieks 30.08.2016, 08:39:36

    Ja tu tik tiešām esi žizele,nevis tas ķēms Victor Def,tad lai tā būtu,lai kāds tavs komentārs arī nebūtu.Nav vienādu cilvēku.Ir dīvaiņi un ir konkrēti kretīni.Varēja pieņemt tavu komentāru,ja tas nebūtu rakstīts kā apgalvojums,bet gan kā pieņēmums.
    Lai tev veiksmīga diena.

  • -2
    Nif nifs 30.08.2016, 08:48:26

    Tev taisnība. Aizmirsu politkorekto vārdiņu "iespējams". Bet arī Tu piezemējies no savām nejaucībām, tātad bija vērts. Arī Tav jauku dienu!

  • -4
    nicky 30.08.2016, 09:25:09

    Kad un kuros laikos bērni nav bļaustījušies?Nu drusku pacieties!Drīz skola!

  • 0
    Lainese 30.08.2016, 11:21:34

    to -nicky-
    bērni ir bļaustījušies vienmēr, bet ne tik mežoņu balsīs; vēl vakar atkal gāju caur Siguldas ielas mājām; tur man pacienti... skats atbaidošs; vieni ar koku sit pīlādžus, kas skaisti sārtojas lielajā zāliena malā-noteikti vecāki to pat neredz- vai jūs kopāt , stādījāt šo jaukumu?
    nākošais bariņš; spārda ar kājām viens otru cik nu iekšā, cits nokrīt tam vēl trāpa kur pagadās un līdzpavadoša mežoņu bļāvieni... vecāki-cik vajag lai spēriens pa galvu nestu sekas bēdīgas, vai vienalga par kādu orgānu... VECĀKI, jūs redzat savus bērnus? un tas liekas norma?
    Dienas atpakaļ tai pašā laukumā aiz ""Elvi "' -Siguldas ielas; divi puikas apmēram vienu vecuma ap 9-10 gadu.. vienam loks pašdarināts ar bultu un šauj uz otru ; vienu reizi trāpīja sejā ap aci, zēns nokrita pie zemes saķēra seju...
    kā jums liekas šeit komentētāji-vecāki; vai tas ir normāli, vai tās ir spēles? Vai tikai , ka kāds pa kropli paliek tad sāk uztraukties un meklēt vainīgos.. bet vainīgo meklējiet sevī.. jo bērns dzīvo kā mežonis neaudzināts, cietsirdīgs.. nācās kādam vecākam aizrādīt.. ak vai.. sekoja jūra man veltījumu ... ko apvainoties, jo šādi vecāki paši slimi ar cietsirdību... un bērniem aizrādīt.. tad jāapzinās sekas-reiz pēc kāda aizrādījuma manai mašīnai branga svītra ievilkta.... ver maciņu vaļā un pie meistara...
    un skolai sākoties nekas nemainās-paskatiet kā bērni dodas no skolas; viens otru sitot, sperot, pazemojot mazākos un ar mežonisko ierasto uzvaras kliedzienu sētās, pagalmos, ielās...

  • -1
    Anita 30.08.2016, 13:11:32

    Pilnīgi piekrītu jūsu rakstītam - par to aizrādīšanu mūsu jaunajai paaudzei, nolamās labākajā gadījumā ar piecstāvīgiem vārdiem , pēc tam vēl pasūdzēsies vecākiem ,ka viņi aizskarti un tad vēl var sanākt izskaidrošanās ar tiem vecākiem.

  • -1
    Novadnieks 30.08.2016, 11:34:24

    Tie vecāki ir tādi paši mudaki kā viņu bērni.Tāda ir pēcpadomijas demokrātija,ar visatļautību,ar absolūtu nevienlīdzību,ar noziedzīgiem likumiem,ar bagātiem un nabagiem ,ar debiliem un tetovētiem policistiem un ar cilvēka cieņas pazemojošu atalgojumu par padarīto darbu.Un pats trakākais,ka vislielāko mēslu čupu sev kabatā mēs ieliekam vēlēšanu dienā.

  • -4
    Pelēkais akmens 30.08.2016, 18:40:24

    Beidziet, klauni, viens otru lamāt un apsaukāt! Nu tad forums!

  • 0
    Lainese 31.08.2016, 09:12:43

    izlasiet vecāki; tas ir labs raksts par ģimenes vērtību;

    ""Sieviešu paaudze ar izkropļotām vērtībām..

    https://www.draugiem.lv/blogs/post/12266143?utm_source=say

  • -3
    Milda Kušš 31.08.2016, 19:25:47

    ...bet tie tak i tikai bērn!

  • 0
    Lainese 31.08.2016, 20:31:58

    Edgar, jā tie ir bērni .. bet kas no viņiem izaugs, ja viņus nemāca nekam labam???? Paši to viņi nevar apgūt, jo nav kur..
    Tev pašam ir bērni; cik vakaros samīļo, pastāsti par to kā vajag uzvesties; kas ir labi un kas slikti? cik reizes noglaudi galvu pirms bērns aizmieg?
    Vai ļauj līdz pēdējam līdz bērnam acis aizkrīt skatīties televizoru vai telefonā spēlēt spēles??
    Es kā mediķis varu teikt-jā ; tas ir ļoti slikti, ka bērnam nevelta laiku tagad līdz skolas vecumam.. pēc tam jau par vēlu...

  • -1
    funky monky 31.08.2016, 23:47:16

    Sapratu - tie kliedzošie briesmoņi taču ir VB komentētāju bērni. Tad ko jūs, cienītie gaidījāt ? Kāda ābele, tāds arī ābols, lai neteiktu tiešāk.

  • 0
    yolo 01.09.2016, 10:22:55

    Tieši tā.

  • -1
    Novadnieks 01.09.2016, 06:56:11

    Neko tu ,funky monky,neesi sapratusi.

  • -1
    Novadnieks 01.09.2016, 12:45:38

    yolo,vai tiešām "tieši tā"?

  • 0
    Novadnieks 02.09.2016, 19:58:20

    Atvaino-esmu iktīgs pāksts!

  • -1
    Novadnieks 01.09.2016, 12:45:39

    yolo,vai tiešām "tieši tā"?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: