Bērnu aurošana

Ventspilniece | 27.08.2016, 14:15:23 | 4303

Ir vasara un katru dienu jau sākot ar astoņiem no rīta un līdz pat pusnaktij auro bērni. Pagalmi ir pilni ar viņiem un viņi taisa neizturamu troksni. Es jau neko neteiktu, ja iebļautos reizi pa reizei, kad vajag vienam otru pasaukt, vai bumbu spēlējot iekarst emocijas. Bet aurošana ir pavisam savādāka - sēž bariņš knēveļu un bļauj. Uz sacensībām, kurš skaļāk. Bieži vien brēc tā, ka liekas, ka kāds tur jau galvu vai citas izvirzītas ķermeņa daļas rauj nost, bet paskatoties izrādās, ka sēž bērneļi barā un vienkārši izklaides pēc bļauj.
Jautājums vecākiem, kas šo vājprātu pieļauj. Vai tiešām jūs nespējat iedomāties, kas notiks, kad tiešām kaut kas slikts atgadīsies jūsu bērniem? Viņi tad bļaus, bet neviens pieaugušais nesteigsies palīgā, jo visus jau ir notrulinājusi šī neciešamā bļaušana bez kāda iemesla. Vai tiešām audzināšana skaitās izlaist briesmonīšus ārā, lai brēc tur un maitā omu visiem kaimiņiem?
Un vēl kas, mūžīgie brēcieni "Mam, maaam, MAAAAM!" un "Bā-bū-škāaa!". Vai tad sīkajam pakaļa nokritīs uzvelkoties pa trepēm augšā uz dzīvokli, kāpēc jāauro pa visu kvartālu?

Komentāri (162)

  • -4
    Anita 04.09.2016, 06:41:30

    Labrīt , gudriniek VictctorDef- es nebļauju kā tev labpatīkas

  • -4
    Anita 04.09.2016, 06:47:34

    Labrīt , gudriniek Victor Def- es nebļauju kā tev labpatīkas 3:34 šorīt uzrakstīt , bet tu gan sāc iziet no jebkādiem rāmjiem, un esi sapinies savos melos .Protams, kā Victor Def tu retāk parādies , jo esi sataisījis nez cik profilus un savu neapmierinātību ar dzīvi izgāz forumā, bet tas nedod tev tiesības jau konkrēti rupjības rakstīt tieši man.

  • -2
    Lainese 04.09.2016, 08:43:45

    Labu rītu vēlu tiešām visiem, bet vēlos pajautāt; kāpēc speciāli ne pa tēmu šeit vairāki cilvēki risina savstarpējas attiecības?
    Šī tēma-temats ir pietiekoši svarīgs, lai lasa vecāki vai to tuvinieki, lai domā par bērniem, bet jūs šeit ar savām rupjībām viens otru svētīdami.. nu kontaktējieties privāti , ja reiz tāda vajadzība un vispār nesaprotu kāpēc būtu tas jādara šeit forumā, kur cilvēki izsaka savu bēdu, vajadzību vai ko citu; tātad tas nav humora stūrītis vai tualete...
    atvainojiet, bet ceru uz cilvēcisku diskusiju...

  • -2
    Anita 04.09.2016, 09:18:13

    Jā ,piemirsu ,es jau gribēju ,lai tas neapmierinātais kadrs man piezvana - iedevu savu telefona numuru, bet dūšas nepietika , tā arī nepiezvanīja.

  • -1
    Anita 04.09.2016, 09:14:29

    Labs rīts - nebūtu jau tādu diskusiju , ja viens kadrs visādos veidos necenstos , es kādu laiciņu atpakaļ VB tēmā par elektroautobusu izteicu normālu komentāru ,ka ,ja būtu vairāk tādu autobusu ,pilsēta būtu tīrāka un klusāka , bet šim Victor Def vajadzēja ierakstīt, ka klusāk un tīrāk būtu bez tādām Anitveidīgām- nu vai tā ir normāla cilvēka rīcība?Un tā profila viltošana un pretīgu komentāru rakstīšana- kas tas ir?Par šo galveno tēmu ,proti, bērnu aurošana- esmu izteikusies un arī tas nepatīk.Vai tad ir tiesības šajā forumā izteikties visiem?Vienīgais , ko lūdzu VB , neļaujiet veidot jaunus profilus ar jau esošu niku un bildi.

  • -1
    šašliks 04.09.2016, 09:40:03

    Neesat bišķi beztēmā aizgājuši? Kas par visatļautību vispār, ko, a?

  • 0
    Lainese 04.09.2016, 10:49:03

    Tēma bērni-skolā skolotāji saka; bail aizrādīt; būs sekas, cilvēki uz ielas-bail no viņu atriebības, kaimiņi nu tas jau kas-sabojāt attiecības uz visiem laikiem... tādi ir bērni un vecāki, kas bērnus aizstāv... tēma sāpīga...

  • -5
    Novadnieks 04.09.2016, 14:22:24

    Gan šajā,gan visās citās tēmās visi sākumi un beigas ir bijuši tīri ciešami,kamēr VIctor Def nesāk kasīties,un tieši man viņš,padauza nolādētā,izsaka aizrādījumus.Man ir bijuši visādi komentāri,rupji,lielai daļai nepieņemami,bet kāda darīšana tam mudakam gar manu izteikto viedokli.Pats viņš cik cilvēkus šeit forumā ir aizvainojis?
    Jā,šašlik,esam gan aizgājuši beztēmā un tāpēc vēlreiz paužu savu viedokli,ka tam sīkam bļaurim par to aurēšanu vajag tā iemaukt ar kāju , lai izšķīst pret sienu,bet ne es ne kāds cits to nedarīs ,jo likums aizliedz.Nu ko,briesmonis esmu,un kas?Tāds ir mans viedoklis.Varbūt kāds cits par sīko perdeli būs sajūsmā un priecāsies par bērniņa "skaisto "aurēšanu,vai tad jocīgi cilvēki trūkst?

  • -3
    Victor Def 04.09.2016, 17:14:09

    TU ŠĶAIDĪTĀJ atnāc un izšķaidi vienreiz! tak zini kur dzīvoju! to vien zini kā forumā muti virināt!

  • -3
    Novadnieks 04.09.2016, 18:01:24

    Tu labāk raksti iesniegumu Drošības policijai un ieņem kārtējo devu,lai vari atiet .Līdz lomkām nenolaid,jo būs smagi.Kad būsi atgājis ,tad izlasi vēlreiz to komentāru un nomierinies,neko es tev neesmu solījis izšķaidīt.Viens padoms gan,nelieto tos mēslus,saiesi galīgi sviestā.

  • -2
    yolo 05.09.2016, 12:46:59

    Tad kad kādā foruma tēmā aizskar ventas balsi, tad uzreiz draud tēmu slēgt, vainīgos banot, bet kad visas tēmas ir piedirstas ar to , ka šitie daži pamuļķi viens otram mēģina kaut ko pierādīt, nekas nenotiek. Jauno forumu jau ar var nolaist podā...

  • -2
    Novadnieks 05.09.2016, 18:45:42

    Lai viss iet savu gaitu.Kā ir pareizi,to laiks rādīs.

  • -5
    Novadnieks 05.09.2016, 13:09:08

    Tieši tā,jauno forumu var nolaist podā,kopā ar yolo.

  • 0
    yolo 05.09.2016, 18:28:14

    Saprotu, tev liekas, ka visiem interesē tavs viedoklis, bet nav jātbild uz katru ierakstu forumā.

  • -1
    Lainese 05.09.2016, 14:58:53

    vēl par tēmu bērni ; un rezultāts bērnu audzināšanai, par ko viņi izaug bez normālas vecāku atbildības un audzināšanas; no šo mežoņu bauru iznāk šādi;
    """.....meitene devās uz skolas labierīcībām. Viņu tur gaidīja meiteņu kompānija, kas vēlējās izskaidroties ar pusaudzi, taču saruna beidzās ar traģēdiju, ,,
    Viena no notikušā incidenta aculieciniecēm tiesībsargājošo instanču darbiniekiem atklājusi, ka konfrontācija kļuva vardarbīga, un skolasbiedrenes galu galā ar spēku trieca meitenes galvu pret izlietni. Iznākums letāls.....""
    vai šādi neuzvedas laukā ari mazie 'bļauri; tik vēl nekas nav noticis; kad notiks tad būs par vēlu ...ikdien redzu kā viens otru spārda ar kājām neskatoties kur trāpa..
    piektdien ejot atkal gar Siguldas 50 zaļo laukumu vispār skats bija baiss; trīs ap gadiem 10 ""spēlējās"" divi pret vienu, ko nogāza pie zemes un centās tikt pie dibena ar kādu priekšmetu ( kokveidīgu) stipri bakstīja dibenā- gulošais sauca; "'man sāppp!! "" , tas darītājus tik uzjautrināja.. un viņi centās savu panākt neatlaidīgi pat velkot nost bikses zēnam, kas guļus bija....
    vai to no visu trīs tur esošo māju logiem neredz, nedzird, jo tas skaļums ir pa visu ielu, laukumu...
    Un visā šai sarakstē nedzirdu nevienu vecāku, kas izteiktu savas domas par visu to...

    Bet kas attiecas uz Novadnieku, yolo, Victor Def... esiet tik laipni , cieniet lūdzu citus komentētājus un savas attiecības skaidrojat citur; piedodiet , bet citādi jūsu komentāri ir kā mēslu pika ūdens spainī.. ceru uz sapratni...

  • -2
    Nif nifs 05.09.2016, 15:03:20

    Ilva, cerams tu muņikus izsauci, redzot, ka divi dara pāri trešajam? Vai vismaz aizrādīji?

  • 0
    Lainese 05.09.2016, 15:12:34

    Jā, "muņikiem" esmu zvanījusi par vairākām lietām ko tieši redzu tai vietā; pēc kāda laika lēnām aizbrauc garām , pat neaprunājoties ar tur esošiem bļauriem.. tad viņi silt ar kokiem skaistos pīlādžus, tad dara visādus brīnumus; redzu tur netālu stāv pavecākas sievietes un nekāda reakcija..

  • -2
    Nif nifs 05.09.2016, 15:28:23

    Diezgan traģiski. Mūspusē tādus brīnumus pie bērniem neredzu. Tev laikam tāds īpaši atšķirīgs rajons gadījies. Te bērni kā bērni, sliktākajā gadījumā varbūt ielu piemētās, bet ne tāda aurošana, ne tāda nekaunība, ne tāds ļaunums.

  • 0
    Lainese 05.09.2016, 15:37:28

    Jā, šo visu redzu katru otro dienu kad man tur jābūt pie kāda cilvēka;
    tas ir Pārventa , kur veikala Elvi aizmugure , Siguldas ielas 50 māja gar kur eju , kur arī vistrakāk uzvedas mazie bļaurīši ,saprotu ka no visām 3 tur esošām mājām.. un tā ir ikdiena, jo vēlāk vakarā jo drausmīgāk..

  • 0
    Lainese 07.09.2016, 07:26:42

    Ja reiz šeit runa par par bērniem, tad atļaušos ielikt par šādu tēmu šeit; kas nebūt nav kaut kur, bet arī redzētas;
    """"Bojā gājušā bērna vecāki un speciālisti brīdina vecākus;
    ""Viņš nejauši zaudēja dzīvību spēlējot tā saucamo žņaugšanas spēli, kas pēdējo gadu laikā ir laupījusi daudzu bērnu dzīvības.
    Šī nāvējošā spēle paredz apzinātu skābekļa uzņemšanas samazināšanu smadzenēm, ar mērķi izraisīt īslaicīgu ģīboni un eiforijas sajūtu
    Visbiežāk pusaudži savelk kaut ko cieši sev ap kaklu, gaidot brīdi, kad tuvojas samaņas zudums, kas rada eiforijas sajūtu!” bīstamās spēles norisi komentējis bērnu klīnikas ārsts.
    Speciālisti brīdina, ka šāda darbība ir ļoti bīstama, jo smadzenes kādu brīdi netiek apgādātas ar skābekli, kas var radīt uzmanības traucējumus, īstermiņa atmiņas zudumus, kā arī pastāv krampju attīstīšanās risks. Taču liela daļa šīs riskantās nodarbes piekritēju zaudē savas dzīvības vai sakropļu sevi uz mūžu, iegūstot nopietnus smadzeņu darbības traucējumus.
    Pēc sestās klases skolnieka traģiskās nāves, viņa vecāki pārmeklēja dēla datoru, kur atrada apstiprinājumu savām aizdomām, ka viņu atvase ir interesējusies par šīs bīstamās spēles norisi.
    “Mēs lūdzam ikviena bērna vecākus darīt visu, kas ir jūsu spēkos, lai pasargātu savas atvases no šīs briesmīgās spēles. Pārrunājiet ar viņiem sekas, ko var izraisīt šāda rotaļa ar savu dzīvību. Nepieļaujiet līdzīgu traģēdiju! ” uzsvērusi bojā gājušā zēna māte.""
    --------------------------------------
    Vēl nesen tai pat laukumā par ko jau esmu šeit runājusi redzēju baisu skatu- liekas ka tie paši puikas par ko runāju , bij vienam apsējuši ap kaklu kādu lupatveidīgu saiti un tas kam tas apsiets rāpus kā lopiņš (domāts) tiek vilkts no viens puses uz citu.. vienu brīdi tas apsietais ar abām rokām rauj nost sev apsēju, bet laikam bija par siešu savilcies, saiti nevarēja dabūt vaļā, viņš novēlās guļus... tad vilcējs atbrīvoja viņu, redzot , ka viņš pieceļas mēģina vēlreiz apmest ap kaklu šo sienamo... man bija baisi to redzēt.. mirklis un palīdzība nevar būt... šādu seku neapzināšanās...
    varbūt kāds domā , ka ar binokli sēžu un pētu, ko tik kāds dara, bet man tas gribot negribot iznāk redzēt , jo man tur jāiet ik dien...
    NEZINU KĀ NEREDZ TO VISU VECĀKI, VAI VECVECĀKI , VAI VIENKĀRŠI KAIMIŅI UN NESAKA BĒRNU VECĀKIEM... VAI ARI NEKAS JAU VĒL NAV NOTICIS?? AR TĀDU DEVĪZI?

  • -3
    Novadnieks 07.09.2016, 07:53:53

    Varbūt ka tas ir labi ka viņi spēlē tādu spēli,jo ar kaut ko tādu nodarboties var tikai idiots un kāda starpība,pieaudzis vai bērns,būs par vienu idiotu mazāk.Jau iepriekš paldies par komentāra kritizēšanu.

  • 0
    Lainese 07.09.2016, 18:58:14

    Cienījamais cilvēk "" Novadniek"'... bērns nāk no vecākiem, labāk vēli, lai vecāki paliek gudrāki, vairāk velta laika pārrunām ar bērniem, māca ko labu-žēlsirdību vienam pret otru, bet ja to bērns neredz ģimenē, kur lai to mācās.. ja mājās vecāki sarunājās kliedzot, bļaujot.. tad ko gaidīt no bērna.. to visu panācis trakais steigas laiks, darba verdzība, ka vecāki nespēj savaldīties.. bet tas vienalga nav attaisnojums....
    Es gan vēlētu bērniem mīļus vecākus, kas ir atbildīgi par saviem bērniem... lai bērna dzīves ikdiena būtu tik pat svarīga kā darbs...

  • 0
    Novadnieks 07.09.2016, 21:42:20

    Īpaši nav ko piebilst,piekrītu.Tikai-tā nekad nebūs,būs vēl trakāk.Mēs pat iedomāties nevaram kas būs pēc gadiem desmit.Tagadējie aurētāji spēļu laukumos un pagalmos kādreiz izaugs lieli un kļūs par dažāda aroda un profesijas cilvēkiem un tici man,retais būs ar atzinību un cieņu sabiedrībā.Gan jau būs arī labi cilvēki,jo notiek arī brīnumi.

  • 0
    Gunārs Pētersons 08.09.2016, 09:06:20

    Godātie komentētāji. Tik tiešām tēma ir sevi izsmēlusi. Ir pavisam skaidrs, ka pie vainas ir tikai un vienīgi vecāki. Diemžēl tā ir, ka grūti laiki rada stiprus cilvēkus. Stipri cilvēki, savukārt, rada vieglāku dzīvi (laikus). Taču nākamajā posmā vieglāka dzīve rada vājus cilvēkus, kas tālāk noved atkal pie tiem pašiem grūtiem laikiem. Un tā šādā ciklā uz riņķi. Diemžēl, grūti laiki ir un vēl būs, līdz iemācīsimies cienīt viens otru, neslēpt dūri kabatā kad tas visvairāk vajadzīgs (saprast metaforiskā nozīmē), un spēt vienoties kolektīvam labumam, ne individuālam. Nav māka slēpties aiz anonīma pseidonīma un teikt visu, ko domā ar apziņu, ka man nekas par to nebūs. Viegli ir kritizēt un izsmiet. Paskatieties, par ko Ventspils iedzīvotāji palikuši? Esam tik maz, bet tik neiecietīgi un indīgi... Šādā attieksmē nav nākotnes. Atcerēsimies, ka bērni ir vecāku spogulis. Sasitot un uzspļaujot spogulim seju neizmainīsi. Domāsim līdzi par to, kādi esam, ko sakam un kā rīkojamies.

  • -2
    Novadnieks 08.09.2016, 09:23:48

    Nekāda tēmas izsmelšana nav un nevar būt.Jums ,Pētersona kungs jau nu gan vajag saprast ka 'diskusija par šo problēmu neizsmelsies nekad.
    Kāpēc Jūsuprāt būtu jāpārtrauc diskutēt par tiem bērniem aurētājiem un viņu ne visai normāliem vecākiem.Var būt ka jums taisnība,argumentējiet.

  • -1
    Gunārs Pētersons 08.09.2016, 09:26:49

    Tādēļ, ka es neredzu diskusiju. Es redzu apvainojumus, "šķaidīšanu ar kāju", u.tml. Tur ir mūsu sabiedrības problēma, ka to tādi kā Jūs uzskatat par diskusiju. Diskusija ir viedokļu apmaiņa, nevis anonīma draudēšana, lamāšana, apvainošana, u.tt.

  • -1
    Gunārs Pētersons 08.09.2016, 09:39:07

    P.S. Diskusijas mērķis pēc būtības ir risinājuma atrašana. Pēc naidīgo komentāru izlasīšanas šķiet, ka dažs labs kā risinājumu redz brutālu izrēķināšanos ar bērniem. Es neuzskatu, ka vardarbība pēc būtības ir risinājums. Tādēļ arī šī tēma sevi izsmēlusi pragmatisma un saprāta trūkuma dēļ. Variants būtu runāt par psihologa piesaisti, publisku lekciju lasīšana vecākiem un bērniem, u.tml.

  • -1
    Novadnieks 08.09.2016, 13:49:12

    Būs jau labi, Pētersona kungs,neko es nešķaidīšu.Jūs ko,gribat lai šeit ienāk tikai ideāli cilvēki,visi ar augstākām izglītībām.Var būt vēlaties komentētājus eņģeļu līmenī?Nav un nebūs tādi.Visa sabiedrība sastāv pārsvarā no rupjiem ,neadekvātiem,draudus izsakošiem un arī to realizējošiem cilvēkiem.Ideālu cilvēku nav,ir normāli un nenormāli.Arī normāliem kāja paslīd,bet nenormālais kā nokrita,tā aušā vēl nav ticis.
    Protams,pārforsēju ar to vienu izteicienu par tiem bērniem. Atzīstu, ka tā nevajadzēja rakstīt,jo diezgan ērts jājamzirdziņš vienam otram tas mans komentārs tagad ir.
    Nevajag piesaukt kaut kādu saprātu.Ja visi pēkšņi būs apveltīti ar jūsu domāto saprātu,tad visi mēs būsim kā nolēmēti ar drūmām sejām un galīgi beigtiem nerviem.

  • 0
    Lainese 08.09.2016, 13:23:55

    Cienījamais Pētersona k-ngs, kā var diskusija turpināties, ja tajā nepiedalās neviens no vecākiem, kas varētu izteikt savu domu, viedokli; kas būtu arī ar mieru diskutēt šo jautājumu.
    Vai Katrs, kas ari lasījis aizvainots, ka bērnus aizskar; tā ir sāpīga tēma; mēs aizskaram tēmu; bet ja kāds tā pa nopietnam aizskars naturāli Jūsu bērnu kaut vienā epizodē, ko šeit minēju; vai ari tad apvainoti sēdēsit; vai kliedzot meklēsit vainīgo?
    Vislabāk jau būtu ja līdz tam nenonāktu, un katrs normāls vecāks pārrunātu ar savu bērnu gan uzvedības normas, gan attiecību -kādas tiesības ir pazemot savu vienaudzi, ja tas ir vājāks spēkos vai kā citādi; nu nav tādu tiesību! Pārskatītu spēles , ko bērni spēlē laukā..
    Tāpat nav tiesību morāli kaitēt veciem , slimiem cilvēkiem, kam ikdien jāklausās šais baisos kliedzienos līdz vēlai naktij...
    Un tas viss tāpēc , ka zudusi cilvēcība vienam pret otru gan ģimenēs daudzkārt, gan sabiedrībā kopumā.. izpaust savu pārākumu vai neredzam ik uz soļa, un gūt baudu kad otrs ir pazemots..
    Kā jau šeit min Pētersona K-ngs, tā būs jaunā maiņa valdībā , sabiedrībā kopumā; vai nepaliek baisi redzot nākotni?
    Mēs dzīvojam laikā kad aiziet pēdējā kaut cik reāli domājoši cilvēki...ar tikumu, kaunu, morāles vērtībām... ja jau vecāki un vecvecāki nemāca vairs to saviem bērniem, tas liecina, ka jau šīs īpašības sāk izmirt.. un nav kam to vairs nodot tālāk....
    Un tā mēs varam diskutēt; mums katram ir ģimenes, bērni, mazbērni... kas vēl grib un spēj ko saviem mazajiem dot-nežēlojiet.. nauda nav bagātība; BAGĀTĪBA IR DVĒSELES BAGĀTĪBA... ja tā ir nabaga, tad cilvēks ir tiešām nabags.

  • -1
    Novadnieks 08.09.2016, 13:59:16

    Tik tiešām nebūtu slikti,ja šeit diskusijā piedalītos kāds no šo aurētāju vecākiem,arī šādu žņaudzēju vecāks varētu savu domu šeit izteikt.Un pavisam labi būtu,ja pats mazais huļigāns piedaļītos diskusijā(ja ir gadi 10,tad pie datora noteikti sēž).Bet tas nenotiks,jo šādu izlaistu bērnu vecāki (ja ir šo tēmu lasījuši) dusmās griež zobus par šādu tēmu vispār.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: