Īpašuma nodoklis

Tārps | 30.03.2020, 16:56:51 | 1505

Kā var uzlikt nodokli lietai,ko cilvēks neīrē no valsts.Cilvēks uzceļot māju,jau nodokli ir samaksājis vairākkārt.Par darbu celtniekiem,par būvmateriāliem.Tad jau sanāk tā ja man būs piecas kurtkas kuras es nevaru uzreiz uzvilkt mugurā-- maksā tik nodokli.Nodoklis,tā ir īre no kaut kā.Savādāk kāda jēga ir privātīpašumam.Tad jau sanāk ka tas rezē ir tavs un nav arī.

Komentāri (33)

  • -1
    Ventiņš+ 31.03.2020, 12:42:17

    Pie tā nav vainīga Ventspils pilsētas dome!
    Visas MK noteikumus izstrādā un apstiprina Saeima....

  • -1
    VERONIKA M 31.03.2020, 12:59:14

    Bet, kā tad ir ar nekustamā īpašuma nodokli par zemi ? Ir mājas ar diviem,trim,pieciem,septiņiem stāviem ..... un ir ģimeņu mājas? PIEMĒRAM, ja piecu stāvu māja- būtu jāmaksā piektā daļa , ja septiņu- septītā daļa no nodokļa u.t.t.,jo zeme zem vienāda izmēra dzīvokļiem ir vienāda lieluma. Bet ģimeņu mājas? Vai par 2-stāvu māju,jo divi stāvi, zemes nodokli maksā 2-x lielāku? To tiešām nezinu.

  • -2
    Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome 31.03.2020, 13:36:32

    Atbild Finanšu nodaļa:
    Nekustamā īpašuma nodokļa maksātājus un apliekamos objektus regulē likums “Par nekustamā īpašuma nodokli”, kas nosaka, ka nodokļa maksātāji par zemi, ēkām un inženierbūvēm ir fiziskas un juridiskas personas, kuru īpašumā, tiesiskajā valdījumā vai lietošanā ir nekustamais īpašums. Savukārt likumā “Par dzīvojamo telpu īri” noteikts, ka papildus īres maksai jāveic obligātie maksājumi – nekustamā īpašuma nodoklis un zemes nomas maksa. Detalizētāku informāciju par nekustamā īpašuma nodokļa apliekamajiem objektiem, atvieglojumiem un citiem jautājumiem var iegūt portāla www.ventspils.lv sadaļā “Pakalpojumi-Nekustamā īpašuma nodoklis”, rakstot uz e-pastu nin@ventspils.lv vai zvanot pa tālruni 63607666.

  • 0
    Freds 03.04.2020, 12:00:56

    Finanšu nodaļa - komentētājiem nav savarīgi, kurš likums nosaka, ka nodoklis jāmaksā, bet princips, kādēļ vispār nodoklis ir jāmaksā. Lūk šo varat izskaidrot.

  • -2
    VERONIKA M 02.04.2020, 13:31:14

    JĀ! 1,5% NO ZEMES KADASTRĀLĀS VĒRTĪBAS! ,kas atrodas zem mana personīgā dzīvokļa un ne tikai mana - virs mana dzīvokļa ir vēl četri dzīvokļi tā tad kopā pieci ,bet zeme ir tik cik tā ir! Loģiski būtu, ka maksāju vienu piekto dalu no šīs zemes kadastr.vērtības.

  • -1
    vai man dieniņ!!! 02.04.2020, 14:14:34

    Vēl viena no Marsa nokritusi... Vai no 40 gadu komas atmodusies...
    Kaut ko esi dzirdējusi par domājamām daļām zemei zem daudzīvokļu mājām, kas sadalās pēc dzīvokļu platības? Halloooo! :)

  • -3
    Latvija pāri visām! 02.04.2020, 14:05:37

    Tā jau ir valsts un pašvaldību orgānu augstā māksla - izdomāt pēc iespējas vairāk punktu, kas ļautu taisīt priekš viņiem naudu no nekā.
    Tikai papriekš tā nauda ir jānopelna reālam darba rūķim kaut ko nebūt darot.

  • -1
    VERONIKA M 03.04.2020, 11:21:16

    JĀ! JĀ! JĀ! UZMINĒJĀT! AIZVAKAR NOLAIDOS NO MARSA! TUR VISI SAPROT,KO NEVAR TEIKT PAR VIETĒJIEM VAIANDIEVIŅIEM,KO GRIBĒJU PATEIKT! RUNA JAU NAV PAR DOMĀJAMĀM DAĻĀM!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: