Ventspils čekas ağenti... nožēlojami

B. Jurševics | 22.12.2018, 10:15:49 | 5740

Izmantojot iespēju ielūkoties t.s. "čekas maisos", vispirms ieinteresēja, protams, Ventspils sadaļa. Neislīgstot pārdomās, "tādi laiki", kas un kāpēc.... tomēr uzskatu, ka vismaz POLITIKĀ ŠĀDIEM CVĒKIEM NEBIJA JĀLIEN. Nav attaisnojuma pa taisno no čekas uz pilsētas domi, tēlojot atmodas vai pārmaiņu nesēju. Par kurām personām runāju, to jebkurš šobrīd var apskatīt valsts arhī a KGB kartotekas sadaļā.
Jautājums vēlētājiem - VAI JŪS BALSOTU PAŠVALDĪBAS VĒLĒŠANĀS par JAUNO PĀRMAIŅU NESĒJU, ja zinātu, ka cilvēks ir ČEKAS AĞENTS - ZIŅOTĀJS?

Komentāri (126)

  • 0
    Spīdola 08.01.2019, 22:47:30

    To domāju. Labi zināmi stukači ir konkrēti kaimiņi, kuri psrs laikā ğimenes svinībās ar mednieku desu lunķiem ap kaklu, izmanojot situāciju, kad ap pusnakti viesi
    bija iereibuši, kā milzīgu pārsteigumu sagādājot, negaidīti piezvanīja pie durvīm, zinot, ka droši vien ieaicinās nelûgto viesi. Laiki šajā ziņā bija citi. Un tad kādā no nākošajām dienām bija redzams ieejot Dārzu ielā 6, kur tobrīd strādāja arī mums ventspilniekiem zināmais Andris Indriksons, šobrīd domes Ekonomikas un budžeta komisijas loceklis. Tikai viens piemērs, bet tādus varētu apraktīt daudzus.

  • -8
    Dzērvene 09.01.2019, 13:19:47

    Mīļie forumieši,lai neiekultos kaut kāda veida nepatikšanās rakstot šeit uzvārdus,nepiemirstam par likumu ''datu aizsardzības likums ''

  • 0
    Solvita 09.01.2019, 13:24:24

    Kādās nepatikšanās? PSRS laikā nevienam Ventspilī neslēpa, pat ar lepnumu runāja, ka Indriksons strādā Dārzu 6. Cilvēkam tāda darba vieta.

  • -2
    Dzērvene 09.01.2019, 14:56:20

    Solvita,nu taču pa lielam tu mani saprati,vai ne ?
    Bet ja nē,tad ko tur vairs portaliņš labi pilda savu funkciju,apsveicu !

  • 0
    Arnis 09.01.2019, 20:07:47

    ULA ČURKSTE, LETA
    Bijušais “čekas” darbinieks Boriss Karpičkovs pauž pārliecību, ka aģenti čakli strādājuši, lai gan līdz ar maisu atvēršanu daudzi izgaismotie aģenti publiski taisnojušies, ka sadarbība bijusi vien formāla.
    Karpičkovs, kurš no 1984. līdz 1989. gadam bija čekas vecākais drošības virsnieks, vēlāk arī oficieris, sniedzis interviju portālam “kompromat.lv”. “Es varu teikt par sevi, ka man nekad nav bijis tā sauktais “balasts” – ikviens, ko esmu pieņēmis darbā – tiešām strādāja, nesa ne tikai mutisku informāciju. Absolūti visi mani aģenti bija personīgi sagatavoti sniegt man rakstiskus pārskatus – slepenus ziņojumus.”

  • 0
    Spīdola 09.01.2019, 21:52:50

    Kādā no decembra žurnāliem IR bija gara intervija ar čekas maisu komisijas vadītāju vai kāds tas amats. Tur vārdā saukts arī mūsu ventspilnieks Druvaskalns, kurš vairākus gadus veicis "sarkanā izlūka" pienākumus Londonā. Izbrīnu radīja viņa neparasti augstais amats un saikne ar Maskavu. Ventspilī atgriezās 1965 .un darbu turpināja nu jau lokālā vidē.

  • -7
    Latvija pāri visām! 10.01.2019, 00:19:36

    Protams, ka šitie aģenti smagi strādāja - rezultātā izpostīja PSRS, kuras labā strādāja un veicināja Latvijas neatkarību.
    Visi "Labvakar" - Atmodas rupora Nr.1. puiši bija aģenti, Mavriks Vulfsons - pirmais, kas ierunājās par Molotova Ribentropa paktu - aģents, pirmais ( un ne tikai ) neatkarīgās Latvijas premjers - Ivars Godmanis bija čekas aģents.
    Čekas aģentiem no tagadējās valsts puses vajag piešķirt Ceļojošo Sarkanbaltsarkano Karogu , goda rakstus un ordeņus.)
    Jo bez tiem tā varbūt nemaz nebūtu.

  • 0
    Solvita 10.01.2019, 10:42:38

    Bez šaubām, par M.Vulfsona, Labvakariešu un ar mākslu saistītu cilvēku pienesumu Latvijas neatkarībai šaubu nav. Bet tad ir tie, kas reāli bija pret latviešiem, visu latvisko un Latvijas neatkarību. Piemēri nav tālu jāmeklē: dažam labam latvietim nedeva (nevis neatvēra) vīzu, lai varētu iet jūrā ne tikai psrs teritorijā. Kad krita psrs, tad Sarkanās Bākas biedra atviktnē atradās atvērta vīza, kas tur nogulējusi nez cik gadus. Šobrīd aizmirsu šī atbildīgā biedra uzvārdu, bet to var noskaidrot. Vai viņš tika kā sodīts? Bez šaubām, ka nē. Tad kādēļ lai mēs šobrīd par to vismaz nerunātu? Tas būtu mazākais taisnības labad.

  • 0
    No malas 10.01.2019, 12:56:45

    Nevajag jaukt kopā visu vienā putrā.Vulfsons bijis poļitruks Baigajā gadā,latviešu tautas slepkava.Kāpēc viņš pazeminārs par vienkāršu "stukačiņu"?

  • 0
    Spīdola 10.01.2019, 12:48:51

    Par fizisko personu datu aizsardzību vajag izlasīt visu līdz galam, tad Dzērvene uzzinās, ka šajā gadījumā tas ir atļauts, jo informācija ir sabiedrības labā. Čekas maisus atvèra sabiedrības labā.Lai zinâm, ar ko mums darīšana un kas mums blakus dzīvo. Brīnums, ka vismaz šajā jautājumā ir uzvarèjusi taisnība.

  • -7
    Latvija pāri visām! 10.01.2019, 13:13:51

    Aģents ir VDK sadarbības un uzticamības persona, štukačošana ir tikai viens šaurs šīs sadarbības aspekts.

  • -5
    Dzērvene 11.01.2019, 09:56:32

    Nu nesakat gan ,ka tas ir pavisam nevainīgi saukt šeit vārdus un uzvārdus.Ja kāds tiesas ceļā gribēs pierādīt savu nesadarbosanos ar VDK ,un uzskatīs,ka šī vietne ir kaitejusi cilvēka karjerai,nu tad piedodiet.Ne viens vien var dabūt pa biksēm.
    Man piemeram žēl,pat ļoti šeit pieminētā Dace.Dacei vēlu nenolaist spārnus,bet cīnīties.Starp citu neesmu ar viņu personīgi pazīstama.Tīri cilvēcīgi ir viņas žēl.

  • -3
    Anita 11.01.2019, 10:15:12

    Maisu atvēršana tam arī bija domāta , lai sanaidotu vēl palikušos latviešus.

  • -1
    Anita 11.01.2019, 11:51:26

    Cilvēki nepareizi saprot vārdu " stukačs" jeb nodevējs, jo nodevējs ir no kopīgas lietas, darbības rīcības atšķēlies indivīds ,kurš nodod pārējos čekai vai policijai , lai gan pats ir darījis precīzi to pašu, bet ar šo rīcību paglābj sevi no soda. Čekas maisos pārsvarā ir ziņotāji ,kuri čekai ziņoja par visu ko un par visiem ,kuri interesēja represīvo iestādi. Visbriesmīgākie no šiem bija tie ,kuri sniedz apzināti melīgas ziņas, kuru dēļ tūkstoši aizceļoja uz Sibīriju.

  • 0
    Arnis 11.01.2019, 11:53:17

    Dzērvene, vai Tev žēl Dace, bet nostučītie cilvēki nē?
    Viņa hau nekur nekad nav sacījysi, ka nav sadarbojusies.

  • -6
    Normunds Birkhans 11.01.2019, 12:04:29

    Kāda starpība šodien par to,kuri bija tad ziņotāji vai aģenti? Tas bija vakar jau.Un vēl tie kuri tur bija bija zināms jau bez tiem čekas maisiem - Ulmanis,Godmanis,Gorbunovs...jau 90 sākumā.Ko cepās tagad gandrīz pēc 30 gadiem?

  • -5
    Normunds Birkhans 11.01.2019, 12:12:11

    Valsts uz savu ''izcilo'' simtgadi uzrīkoja par miljoniem kārtējās dziesmassvētkus.Ko darīs tagad letiņ taut? Par tiem čekas maisiem atkal jātais vien danc pasākum laikam ir? Par dažiem ''ļimoniem'' apmērā. Traļi vaļi -atvērām mēs čekas maisus trļaļa ļā,traļā ļā..varam tagad aprunāt .traļa ļā traļa ļā... Esam tagad varoņi..traļa ļā traļa ļā :D Kaut kā tā tas izskatās no malas :) Savukārt pat tēmas autors ir BIEDRS un komunists.Tāpat stukačs izbijušais. Pastāstīt ,biedri , Jurševic ko? Man izpildkomitejā daudz augststāvošu personu bija pazīstami.Biju jā pusaudzis taču zināju daudzus viņu bērnus un bijām kopā.Malaņins piemēram.Atceraties tādu ko?

  • -5
    Latvija pāri visām! 11.01.2019, 16:46:32

    Cilvēki visu labi saprot - jo ziņotājs tautas valodā ir stukačs. Vai viņš vienlaikus ir vai nav nodevējs, tas ir cits jautājums. Ne visos gadījumos stukačs ir nodevējs.
    Nodevējs moteikti nav indivīds, kas piem. atmasko teroristu grupu vai novērš smagu noziegumu. plānošanu.

  • -5
    Normunds Birkhans 11.01.2019, 19:34:35

    Jā,apmēram tā ir. Bija cik atceros milicijas stučītāji Ventspilī.Tos mēs tāpat zinājām.Bija viens arī kurš staigāja pat miliču pavadībā lai citi viņu ''neatštangātu'' (no autoostas kompānijas ). Taču cik man teica ka Brīze piemēram bijis arī tanī sarakstā. Loģiski domājot,nu ka vari būt ''stukačs'' un vēl dziedāt dziesmu - Daudz zābaku pa manu zemi staigā ? Kaut kā neloģiski vai ne? :) Pie tam zināju Brīzi jau bērnībā.Viņš nāca pie mana onkuļa Liepājā apgūt klarneti... Nu jā īpaši nespīdēja dotības,taču kā solists bija super. Ir plate arī izcila kolekcijā ;) Dziesma Kurzeme arī ir tanī. To ko piedāvāja te viena Margrieta pa 100 evrikiem ir vispār ne santīmu vērtas :))) Toreiz prokola pēc vaicāju pa cik grib . :DDD Viņi jau nesaprata ... :) Starp citi tādi noteikti nezin B.Idol un nezin vēsturisku dziesmu ''Sweet Sixteen'' un par ko tā ir :)

  • -1
    Barons 11.01.2019, 20:21:47

    Mikk kung.
    Es ir lab atcereties to tēm pa platem.To nav tā būt bijs,kā ir rakstit.
    Margriet kundz bij rakstit,kad NEBŪS pārdot pat pa 100 Oiro ar nē.Nevaig pārgrozit taisnib.Le zinat.

  • 0
    Barons 11.01.2019, 20:26:20

    Te būs būt pierādijum.
    https://www.ventasbalss.lv/forums/kultura/2815

  • -4
    Normunds Birkhans 11.01.2019, 20:59:51

    Iemācies pajoliņ reiz rakstīt.Man ziniet viņas plates nav bijis vajadzības nekādas.Tas bija joks tādai domāts.Tādiem kā Jums un viņai līdzvērtīgiem tas cik redzams nepielec.Tāda ieraksta plates nav nekā vērtas nemaz ; ) Tāpēc pieveriet savu ''ēdamo'' vai kā saka krievi ''jeb alu'' savādāk būs slikti.Pielec valodas kropļotāj vai savādāk risināsim?

  • -2
    Latvija pāri visām! 11.01.2019, 20:10:45

    Viņa "Rebel Yell" ilgu laiku bija mana mīļākā dziesma.)
    Un balāde "Sweet Sixteen", neapšaubāmi, ir rokmūzikas šedevrs un stāstu aiz tās būtu jāzina katram latvietim.)

  • -2
    Normunds Birkhans 11.01.2019, 20:19:26

    Edvards Liedskalniņš.Dziesma par viņa dzīvi un cerībām kad gaidīja savu meiteni kuru viņš saukāja par ''saldiem sešpadsmit'' . Vai daudzi to zin te LV ? Praktiski reti . Kā arī to ka viņš ir izcils tēlnieks,kurš zināja noslēpumus saistītus ar senām civilizācijām ...https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B8%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D0%BD,_%D0%AD%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B4

  • -3
    Normunds Birkhans 11.01.2019, 20:35:23

    Rebell Yell man arī ir. Ar autogrāfu ..plates cenu pat neminēšu .Kāpēc bija? Tagad nepatīk ? :)

  • -2
    Normunds Birkhans 11.01.2019, 20:17:09

    Jā,jo tā ir veltīta latviešu tēlniekam par viņu dzīvi,Kā arī viņu zin visa pasaule ,jo viņš viens pats nēsāja tonnām smagus akmeņus un tas ir saistīts arī ar piramīdu noslēpumiem ka to var izdarīt .Pie tam viens cilvēks radīja veselu ''dārzu'' savai draudzenei kura tā arī neieradās...

  • 0
    Pipars 11.01.2019, 20:40:11

    Labais-https://youtu.be/ClxXDfvtoj0

  • -2
    Normunds Birkhans 11.01.2019, 20:47:45

    Jā un tas ir par latvieti .Un to nezin tik pat kā neviens šajā valstī. Es pateicu un Kurzemnieks arī zināja cik saprotu. ;)

  • -4
    Normunds Birkhans 11.01.2019, 20:48:44

    man plate vinila ar autogrāfu ir ;) Divas pat ;)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: