Izskanēja ziņa par Ventspils Augstskolas šī gada absolventi Lindu Ozolu-Ozoliņu, kura saņēmusi prestižu apbalvojumu Baltijas studiju veicināšanas apvienības 29. konferencē Baltijas ceļš: vienotība un palīdzības sniegšana Jeila universitātē ASV par savu pētījumu Vides termins «purvs»: problēmas un risinājumi helonīmu tulkošanā latviešu-angļu-latviešu valodā. Šī ziņa un citi pēdējā laikā gūtie iespaidi man lika aizdomāties par pašmotivāciju, kas ir absolūti nepieciešams elements ceļā uz augstiem sasniegumiem.

To, ka nekas nav neiespējams, ja vien ir vēlēšanās un pašmotivācija, intervijā Ventas Balsij apliecina kikboksa treneris Sergejs Deņisovs, kurš iegulda milzīgu darbu jauno sportistu audzināšanā un izaugsmē.

Par pašmotivācijas veicināšanu daudz tika runāts Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotajā nometnē Personības akadēmija, kas šomēnes pirmo reizi norisinājās Ventspilī. Par aizvadīto nometni lasāms Ventas Balss 18. jūnija numurā. Mūsu pilsētā veselu nedēļu pavadīja 50 aktīvi un motivēti jaunieši, kuri šo iespēju bija izcīnījuši kā labākie no labākajiem projektā Sporto visa klase. Jaunieši Ventspilī ne tikai devās pārgājienā, laivu braucienā un iesaistījās citās fiziskās aktivitātēs, bet arī tikās ar dažādu jomu personībām – sportistiem, klinšu kāpēju, mūziķiem, personības un attīstības treneri, mērķu un produktivitātes meistarklašu vadītājiem u. c. Ikviens pieredzes stāsts, ko nometnes dienās bija iespēja dzirdēt jauniešiem, domāju, viņiem bija vērtīga ceļamaize un lika vairāk padomāt par lielu mērķu izvirzīšanu, savu spēju apzināšanos, izkāpšanu no komforta zonas un sava brīvā laika ziedošanu lielu sasniegumu vārdā. Jaunā dziedātāja Patrisha, uzrunājot nometnes dalībniekus, atgādināja, ka reizēm ir nepieciešams pārvarēt savas iekšējās bailes un nedrošību, jo tikai tā varam uzzināt, ko patiesībā spējam. Savukārt pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs pastāstīja, ka savulaik ceļā uz izvirzītajiem mērķiem visu savu laiku veltījis mācībām un treniņiem un visbiežāk atteicies no izklaidēm, atzīstot: lai sasniegtu patiesi augstus mērķus, ir jāupurē savs brīvais laiks. Nometnē Personības akadēmija skolēni mācījās arī runas un argumentācijas mākslu un guva daudz citu vērtīgu zināšanu un pieredzi, kas turpmākajās gaitās palīdzēs attīstīt katru kā personību.

Personības akadēmija ir vērtīgs un nepieciešams projekts, liekot jauniešiem vairāk aizdomāties, kā jēgpilni un lietderīgi izmantot dārgākos mums pieejamos resursus – savu laiku un enerģiju. Ikdienā par to sev ir vērts atgādināt arī pieaugušajiem, kad dažkārt varbūt šķiet – visam nepietiek laika, enerģijas un pašmotivācijas. Visbiežāk izrādās, ka visa pietiek, jautājums – kā to izlietojam.

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: