Pagājušas pirmās nedēļas kopš ir iespēja parakstīties pret grozījumiem ostu likumā.

Ņemot vērā, ka grozījumi skars šķietami tikai Ventspils un Rīgas iedzīvotājus, sagaidāms, ka kopumā Latvijā vēlētāju aktivitāte nebūs pārāk augsta un, iespējams, neizdosies savākt nepieciešamos 155 000 parakstu. Taču, kā izteicās basketbola kluba Ventspils valdes priekšsēdētājs Uldis Boitmanis, ventspilniekiem tas ir goda jautājums – savākt maksimāli iespējamo parakstu skaitu, pat ja tas nepalīdzēs sarīkot referendumu, tādējādi nodemonstrējot savu attieksmi pret mūsu ostu iznīcinošiem grozījumiem.

Mūsu pilsētas iedzīvotāji jau izjūt ostu reformas sekas, ko īstenojusi Jaunā konservatīvā partija. Pagājušajā gadā Ventspils brīvostas pārvalde atteicās finansēt Pašvaldības policiju, lai gan tā nodrošina sabiedrisko kārtību toskait arī ostas objektu teritorijā. Ievērojami samazinājies finansējums kultūrai un sportam. Savukārt šogad finansiālais atbalsts pilsētas projektiem vispār ir apturēts. Kā formālu iemeslu Ventspils brīvostas pārvaldē min Krievijas karu Ukrainā. Jo, redz, ES ieviesto sankciju pret Krieviju dēļ osta var zaudēt līdz 80% pašreizējā kravu apgrozījuma, tādēļ visi projekti, kas nav saistīti ar ostas darbības nodrošināšanu, ir apturēti uz nenoteiktu laiku.

Ir acīm redzami: ja osta nebūtu nesekmīgi vadīta bez pašvaldības līdzdalības divus gadu, kā rezultātā kravu apgrozījums piedzīvoja sabrukumu, tad sankcijas krīzes sekas nebūtu tik sāpīgas. Turklāt par sekām runāt vēl pāragri. Kravas ostā pienāk un tiek pārkrautas. Šogad beidzot izdevies apturēt kravu apgrozījuma kritumu. Pirmo divu mēnešu laikā Ventspilī kravu apgrozījuma apjoms pat ir pieaudzis par 4,1%, salīdzinot ar situāciju pirms gada. Sankcijas pret Krieviju arī plāno ieviest visa gada griezumā. Tad kāpēc būtu jāgaida to sekas un jau tagad jānoņem finansējums kultūrai, sportam un citām pilsētas dzīves jomām!

Atbilde ir viena: ventspilnieku vajadzības Ventspils brīvostas valdē nevienu neinteresē un neuztrauc. Jo tur jau sēd tikai rīdzinieki! Kā novērojis Boitmanis: «Ventspilniekiem no ostas palicis tikai viens nosaukums!» Ja Ostu likuma grozījumi stāsies spēkā, nepaliks arī nosaukums. Reiz lielākās tranzīta ostas Baltijas austrumu piekrastē vietā būs maza un nevienam nezināma upes osta Ventas osta. Vai tiešām ventspilnieki tik vienkārši un bez cīņas piekritīs atdot savu ostu Rīgas nelabvēļiem?!

Komentāri (0)

 • -2
  .Nahs Nahs 23.03.2022, 15:19:43

  Kas tas tāds par Boitmani?
  Kāda sporta kuba priekšsēdētājs,pie tam pensionārs...
  Viņa "viedoklis" tagad tiek uzteikts par paraugu?

 • -6
  Neimanis 24.03.2022, 12:46:10

  Ja drusku pakustinātu domājamo, gan jau saprastu, kāpēc Boitmanis izsakās. Basketbola klubs vistiešākajā veidā cieš no dižajiem pārkārtojumiem ostā. Runa nav pat par to, ka jāsaglabājas lielajām summām, bet atbalsta nav vispār. Tāpēc kā kluba pārstāvis droši var izteikties.

 • -2
  Krišs Daugulis 24.03.2022, 18:53:15

  Parakstījos par

 • 0
  Parko 28.03.2022, 11:05:56

  #metoo

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: