1. jūlija pusnaktī Latvijā stājās spēkā partnerības likums, kas ļauj reģistrēt attiecības starp diviem cilvēkiem, tostarp viena dzimuma. Un uzreiz, nekavējoties ne mirkli, pirmais vīriešu pāris reģistrēja savas attiecības. Nesagaidot rītu. Tūlīt pēc pusnakts.

Reģistrēt partnerattiecības ieradās zvērināts notārs. Bet Nacionālajā bibliotēkā notika nakts svinības, veltītas šim notikumam, uz kurām bija ieradusies tieslietu ministre. Šis notikums ir kļuvis par karstu ziņu praktiski visiem plašsaziņas līdzekļiem Latvijā un arī daudziem izdevumiem ārvalstīs. Par pirmo vīriešu pāri, kas juridiski noformēja savas attiecības, stāstīja Eiropas televīzijas kompānijas. Par mums atkal runā! Mēs esam vēl vairāk pietuvojušies Eiropas vērtībām!

Man nav nekas pret viendzimuma attiecībām un laulībām. Paldies Dievam, mēs dzīvojam daudzpolārā pasaulē ar lielu dažādību. Starp maniem paziņām un pat draugiem ir vairāki cilvēki, kas dod priekšroku viendzimuma mīlestībai. Partnerības likums – tas nav tikai par to. Beidzot likumdošanā tiek nostiprinātas partneru – gan viena, gan dažādu dzimumu – juridiskās tiesības. Dažādu iemeslu dēļ daudzi dažāda dzimuma pāri dzīvo civillaulībā, un līdz šim nav varējuši pretendēt uz tiesībām pārmantot otra īpašumu. Pat apmeklēt savus tuviniekus slimnīcā, kad tie bija smagā stāvoklī, un brīžiem bija jāpieņem atbildīgi lēmumi, kas attiecas uz dzīvību vai nāvi, partnerim nebija tiesību, ja nebija reģistrētas attiecības. Tagad visiem tādas tiesības ir. Un var sagaidīt, ka partnerattiecību reģistrēšana ar laiku kļūs par ierastu praksi.

Jautājums ir cits. Ja nu nākamais pāris, kas nolēmis reģistrēt savas partnerattiecības, ir divas vecāka gadagājuma tantes, kas dala istabu pansionātā vai dzīvo vienā dzīvoklī, lai taupītu līdzekļus, un rūpējas viena par otru? Pie viņām ar skaistiem apsveikuma vārdiem un krāšņu rudzupuķu pušķi rokās arī ieradīsies ministre? Grūti iedomāties šādu situāciju, vai ne? Neskaitot priekšvēlēšanu kampaņas, augsta ranga ierēdņi nebūt ne vienmēr nokāpj līdz sirsnīgiem apsveikumiem, veltot tos daudzbērnu ģimenēm, kas ir Latvijas lielākā vērtība, jo viņi audzina topošos darbiniekus un dzimtenes aizstāvjus. Spriežot pēc pompozitātes un augsta ranga valsts personu līdzdalības, prioritāri Latvijā no šī brīža varētu kļūt viendzimuma pāri, nevis daudzbērnu ģimenes.

Šajā sakarā neticami pieaug ieguldījuma nozīme un vērtība, ko katastrofālās demogrāfiskās problēmas risināšanā Latvijā ienes tādi mecenāti kā Rauls Vēliņš. Kopā ar domubiedriem viņi materiāli atbalsta daudzbērnu ģimenes. Veicina pamestu apdzīvotu vietu atdzimšanu, piesaistot tur jaunas ģimenes. Būvē bērnu rotaļu laukumus pagastos. Nenāk atmiņā, ka kaut uz vienu no minētajiem pasākumiem būtu atbraucis kaut viens ministrs.

Komentāri (0)

 • 0
  Barons (Freiherr von ...) Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Ja diu Vecc Tant oder Vecc Onkel gribet,tō vel varet saprast,tig tō nekad nesapratis,aiz kō but jaadbalst Piderass un Lezbens.Tōs vaidzet spundet ekš Darb nometn,le zinat.

 • -2
  Latvija pāri visām! Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Pati atbalsta viendzimuma "laulības ". Bet liekulīgi nožēlo par kaut kādām tantiņām, kurām varneši neizrādot uzmanību.
  Der zināt, ka morālā degradācija ietekmē visu un ir destruktīvs process, kas pats no sevis nav apstādināms...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: