Neparastas emocijas nesen nācās piedzīvot kādā nopietnā pasākumā, kurā runāja par enerģētisko drošību un Latvijas reģionu uzplaukumu. To visu iedzīvotājiem sola vēja parki, kurus plāno būvēt Ventspils apkārtnē – gan jūrā, gan uz sauszemes. Biznesa forums ar šādu dienaskārtību pagājušajā nedēļā norisinājās Ventspilī.

Foruma dalībniekus sagaidīja košos tautastērpos ģērbušās suitu sievas, kuras dalīja pasākuma programmiņas. Tas šķita mazliet savādi, bet šaubas tika kliedētas ar domu, ka šī ir radoša pieeja foruma organizēšanai. Tomēr biznesa foruma laikā šaubas atkal atgriezās un kļuva spēcīgākas. Kā pirmais runātājs forumā bija pieteikts «Jānis Vīdoliņš, iespējamais Ventspils domes priekšsēdētājs». Nākamais runātājs – «Kaspars Zelnis, iespējamais klimata un enerģētikas ministrs». Kaut kādi nepazīstami kungi! Vai varbūt tomēr kļūda Ventspils mēra un ministra uzvārdu rakstībā? Un tā – katrā programmas punktā. «Vai patiešām tik nopietna un reprezentatīva foruma organizatori nav varējuši atrast profesionālus korektorus!» galvā zibēja domas. Un kā jums patīk tāds diskusijas tēmas formulējums: Vai skrienot kā vista bez galvas (kaķis nokoda) mēs stiprinām enerģētisko drošību un reģionu ekonomisko attīstību?

Absurdā situācija kļuva skaidrāka, kad noskaidrojās, ka pasākuma organizatoriem nav nekādas saistības ar šo programmiņu veidošanu. Humoristiski sarkastiskā reklāmas žanra produkta autori bija vairākas biedrības, kas pārstāv Jūrkalnes, Pāvilostas, Sārnates un Ulmales iedzīvotāju intereses. Tik neparasta formā tika pausts protests pret vēja projektiem, par kuriem runāja forumā. Viss it kā nostājās savās vietās. Tomēr nākamajā dienā parādījās jauns iemesls neizpratnei. LTV ziņās tika pārraidīts sižets, ko uzņēmusi TV Kurzeme no Liepājas. Sižeta autori apgalvoja, ka Ventspilī iedzīvotājiem bijusi liegta iespēja publiski uzdot jautājumus un piedalīties debatēs par vēja parku projektiem. Mēs arī rakstām gan par to, ka iedzīvotāju viedoklis tiek ignorēts vēja projektu apspriešanā, gan par to, ka solījumi par labumiem, debesmannu un vispārējo labklājību, kas atnesīs mums vēja enerģija, pagaidām raisa vairāk šaubu nekā ticības. Taču es nevaru piekrist konkrētā televīzijas sižeta autoriem – neredzēju nevienu iedzīvotāju, kurš diskusijas laikā būtu rāvies pie mikrofona, bet viņu kāds turētu aiz rokas un nelaistu. Tieši otrādi – vairāki diskusijas dalībnieki, ar kuriem izdevās parunāt, bija gaidījuši jautājumus no iedzīvotājiem. Arī pasākuma organizatori neko nezināja par iedzīvotāju vēlmi uzstāties forumā, kura laikā tika saņemti 43 jautājumi interneta aplikācijā Slido un viens jautājums tika uzdots no zāles. Sanāk, ka laba mērķa vārda kolēģi no TV Kurzeme izmantoja apšaubāmos līdzekļus – nekorektas un tendenciozas informācijas pasniegšanas.

Komentāri (0)

  • 0
    Heinrich Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

    Nu bet viss pareizi!Vai tad Vītoliņš ir tas kurš vada (valda) Ventspili?
    Tad jau mazais deputātelis no Puzes "Vecupēm" būtu sen izdarījis pašnāvību.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: