Pateicoties ventspilnieku acīgumam un vēlmei nebūt vienaldzīgiem pret to, kas notiek apkārtējā dzīvē, Ventas Balss rīcībā nonāca informācija par cilvēkiem, kuriem patīk ārdīt, izjaukt lietu ierasto kārtību un dzīvot dzīvi pēc saviem iekšējiem noteikumiem, ignorējot tos vispārpieņemtos noteikumus, kas mūsu ikdienu padara sakārtotu, patīkamu un vairāk prognozējamu.

Pētera ielas 6. mājas iedzīvotāja piefiksējusi, ka mājas iekšpagalmā pie bērnu laukumiņa dienas laikā kāds pārītis bez liekas kautrēšanās nolēma noplūkt narcises, kas rudenī tika iestādītas zaļajā zonā. Ventspilniece atvēra logu un aizrādīja abiem puķu mīļiem, ka šādi rīkoties nav pareizi. Puķes plūkusi sieviete, bet kungs stāvējis malā, vērojot procesu. Laikam jau tajā brīdī sajutās, kā īsts džentlmenis – varbūt gribējis iepriecināt savu mīļoto ar skaistiem pavasara ziediem, jo kam gan tie nepatīk, un, ejot garām šim skaistumam, rosinājis savu sirdsdāmu ļauties šai romantiskajai noskaņai, sakot, es tev dāvinu šos ziedus – plūc, cik vien sirds vēlas, es tevi sargāšu, bet tu zodz, nedomā par to, ka dari slikti. Varēsi pēc tam šīs skaistās puķītes pārdot – tiksi pie naudiņas, un mums abiem būs labi. Iespējams, tādas domas virmoja zagļu galvā. Izdzirdot aizrādījumu no ventspilnieces, kura nespēja būt vienaldzīga šādā situācijā, sieviete pārtrauca savu darbošanos ap puķu dobi, bet nākamais rīts nāca ar jaunu pārsteigumu – Pētera ielas iedzīvotāja ieraudzīja, ka no apstādījuma pazudušas visas tikko uzziedējušās narcises. Tā teikt – atriebības saldā garša. Neļāvāt noraut pusi no narcisēm, tad paņemsim visas.

Diemžēl šis nav pirmais gadījums Ventspilī, kad iedzīvotāji apzināti ārda apkārtējo vidi, kurā paši dzīvojam. Atceramies, februāra beigās pilsētā notika vandalisma akts, kas šokēja daudzus – tika sabojāts Ziedu pulkstenis, salaužot pulksteņa rādītājus. Pulksteņa diametrs ir 5 metri, līdz ar to var droši apgalvot, ka demolēšana notika tīšām un ļaunprātīgi. Lai viss izskatītos tieši tik glīti, cik tas izskatās, tiek ieguldīti līdzekļi, cilvēku darbs. Un pēc tam, lai atjaunotu, atkal ir jāiegulda lieli līdzekļi, darbs, kā tas bija gadījumā ar Ziedu pulksteni. Ir jāatzīst, ka daļai iedzīvotāju vēl ir jāaug un jāpiepilda sevi ar informāciju, kas ir labi un kas ir slikti. Vienmēr būs sāpīgi redzēt, ka citu rūpīgi plānoto un gādāto kāds ar vieglu rokā bojā un demolē.

Operatīvai dažādu problēmu atrisināšanai un defektu novēršanai pilsētā, tostarp arī cīņā ar vandalismu, būtiski palīdz iedzīvotāju iesaistīšanās un atbildīgo dienestu informēšana par konstatētiem faktiem. Pašvaldības policija atgādina, ka nepieciešamības gadījumā, redzot nelikumīgas vai aizdomīgas darbības pilsētvides bojāšanā, var par to ziņot policijai pa tālruņiem 63680808; 28680808.

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: