«Nevajag šobrīd būt tik gļēvam un, kā teikt, mātes brunčos pieķerties, un novelt vainu uz pārējiem deputātiem, virzīt prettiesiskus lēmuma projektus, neizvērtējot, kādas būs sekas un sankcijas,» novada domes sēdē janvāra izskaņā, komentējot deputāta Māra Dadža sagatavoto lēmumprojektu un norādot, ka savulaik viņa paša vadībā izstrādāts un 2016. gada martā apstiprināts Ventspils novada teritorijas plānojums, teic galvenais varasvīrs Aivars Mucenieks.

Ja savulaik apstiprinātā dokumenta saistošajā daļā, ne vien vides pārskatā un paskaidrojuma rakstā, būtu iekļauta norma, ka kilometra attālumā no ciema robežas nevar būvēt atsevišķus vēja ģeneratorus un divu kilometru attālumā no robežas – vēja parkus, tad šobrīd dienaskārtībā jautājuma par vēja biznesa attīstību Sārcē nebūtu, norāda Mucenieks. Viņaprāt, opozīcijas frakcijas vadītājs Māris Dadzis, piedāvājot nesteigties ar Sārces vēja parka nodošanu sabiedriskajai apspriešanai, nevis meklē risinājumus problēmai, bet gan cenšas iegāzt esošo varu: «Es domāju, ka prettiesiskais lēmums ir sagatavots apzināti. Par prettiesiska lēmuma pieņemšanu Vides un reģionālās attīstības ministrija var atlaist domi.» Domes opozīcijas liktos tīklus janvārī izdevies atmaskot arī Mucenieka vietniekam Andim Zariņam. Reaģējot uz Usmas tautas nama vadītājas Elanas Jurgenas sociālajā vietnē Facebook ievietoto Barikāžu atceres afišas tekstu Ar barikādēm mēs nekļūdījāmies, kļūdījāmies pēc tam..., viņš vērsies pie novada izpilddirektora ar iesniegumu. Par situāciju plašāk vēstīts publikācijā Novadā kultūrai uzlikta politcenzūra. Arī Jurgena, tāpat kā Dadzis, 2021. gada pašvaldību vēlēšanās kandidēja no Latvijas Reģionu apvienības/ASNi saraksta.

Ironijai. Var vien apbrīnot koalīcijas drosmi un pateikties liktenim, ka nav realizējies scenārijs, kurā pieredzējušā politiķa Māra Dadža ieteikumi tiek vērīgi uzklausīti un, liekot kopā galvas, rasts Ventspils novada iedzīvotājiem iespējami vislabvēlīgākais risinājums. Likums ir jāievēro burts burtā un, drošības pēc, vēl nedaudz ciešāk. Opozīcija ir ļaunums, drauds, tādi cilvēki savu smadzeņu potenciālu izmanto tikai un vienīgi, lai oponētu, tas ir iekļauts jau vārda (un līdz ar to būtības) saknē. Sadarbība ar tādiem nav iespējama. Tāpat arī – var vien apbrīnot koalīcijas tēvišķo gādību, jo – ej nu sazini, cik neviennozīmīgi uztveramu afišu novada iedzīvotājam būtu vēl jāspēj uzlūkot. Kultūras darbinieki vienmēr un visos gadījumos strādā savas partijas stratēģijas nevis iedzīvotāju labā. Tā uguns, tā radošā dzirksts, kas viņos kvēlo, var dedzināt, var nodarīt postu. Tā ir slāpējama. Tagad tas viss ir paveikts.

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: