Kārtējos Latvijas Basketbola līgas mačus aizvadījuši Ventspils basketbolisti - spēcīgākajā divīzijā BK "Ventspils" viesos ar 84:72 pieveica LU komandu, bet "Ventspils Augstskola" viesos ar 75:82 piekāpās BK "Jēkabpils 2", piedzīvojot pirmo zaudējumu sezonā.

LU - BK "Ventspils" 72:84 (21:26, 11:22, 19:16, 21:20)

Ventspilnieku maču ar Rīgas studentiem aizvadīja gandrīz labākajā sastāvā (komanda joprojām ir centra meklējumos, bet atpūta tika dota Akselim Vairogam), bet treneri plaši variēja ar sastāvu, mačā iesaistot visus pieteiktos. Jau pirmajā puslaikā ventspilnieki iekrāja ievērojamu pārsvaru, tā sperot plašu soli pretī panākumam. Pēc pārtraukuma tik pat iespaidīgi turpināt gan neizdevās, lai gan puslaika sākumā komanda bija tuvu 20 punktu pārsvaram. Ceturtdaļas izskaņā LU tika arī deviņu punktu attālumā (60:51), tomēr pēdējo vārdu tajā teica Ronalds Zaķis un Māris Gulbis - 64:51.

Izšķirošajā desmitminūtē viesi mājiniekus noturēja drošā attālumā, svinot uzvaru 84:72. 27 punktus uzvarētājiem tika Ronalds Zaķis, pa 14 sameta Sandis Valters un Jānis Timma, bet Māris Gulbis izcēlās ar "double-double" - 10 punkti un 13 atlēkušās bumbas.

BK Jēkabpils2 - VeA 82:75 (19:21, 13:21, 21:18, 29:15)

Ventspils "studenti" Jēkabpilī ieradās astoņu cilvēku sastāvā, turklāt bez vairākiem līderiem. Tieši īsais soliņš galu galā izrādījās izšķirošais šajā mačā. Pēc pirmā puslaika ventspilnieki bija vadībā 42:32, bet trešajā ceturtdaļā jākabpiliešiem izdevās savus mīnusus nedaudz samazināja. Diemžēl pēdējām desmit minūtēm "VeA" spēku nepietika. Jēkabpils basketbolisti guva par 14 punktiem vairāk, galu galā izcīnot par visai pārliecinošu uzvaru 82:75, sarūpējot ventspilniekiem pirmo zaudējumu desmit spēlēs.

Artis Blumbergs guva 24 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, Eduards Ceplis atzīmējās ar 17 punktiem.

Savukārt dienu iepriekš "VeA'' svinēja uzvaru Līvānos, mājiniekus pagarinājumā pieveicot 86:84. Uzvaru ar precīzu tālmetienu 13 sekundes līdz papildlaika beigām nodrošināja Artis Blumbergs, kurš visā mačā guva 14 punktus. 32 punkti, astoņas atlēkušās bumbas un 16 izprovocētie pārkāpumi Roberta Pāžes rēķinā, bet Eduards Ceplis guva 25 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.