FK Ventspils futbolisti kārtēja Latvijas futbola virslīgas mačā viesos ar 5:0 apspēlēja Ilūkste NSS komandu, līdz ar to 'divas kārtas līdz čempionāta beigām turnīra tabulā atgriežoties pirmajā vietā.

Atšķirībā no abu komandu tikšanās pirms divām nedēļām, šoreiz mājinieki darbojās krietni apņēmīgāk. Lai gan notikumus laukumā kontrolēja FK Ventspils, mājinieki labi bremzēja sāncenšu aktivitātes, neļaujot tiem tikt ne pie momentiem, ne vārtu guvumiem. Puslaika otrajā pusē Ilūkstes aizsardzībā tomēr parādījās plaisa, kuru izmantoja Vadims Jančuks, 29. minūtē atklājot mača rezultātu. Tomēr vārtu birums tūlīt pat nesekoja, un pirmais puslaiks tā arī noslēdzās ar kurzemnieku minimālu pārsvaru.

Jau pirmais otrā puslaika uzbrukums beidzās ar vēl vienu vārtu guvumu, turklāt precīzs bija Jurijs Žigajevs, kurš tieši Ilūkstes stadionā zālājā aizvadīja savas pirmās spēles. Šķiet, šāds puslaika sākums pamatīgi sašķobīja mājinieku apņēmību un pārliecību, jo lielāko daļu otrā puslaika risinājās pie Gļeba Sočavo sargātājiem vārtiem. 66. minūtē rezultāts kļuva 3:0, kad ar labu sitienu no distances izcēlās Visvaldis Igantāns (trešie vārti divās spēlēs).

Pēc šiem vārtiem pamazām attapties sāka arī ilūkstieši, tiekot līdz sāncenšu soda laukumam un pat liekot nedaudz papūlēties Maksimam Uvarenko, taču neko īsti bīstamu izveidot nespēja. 83. minūtē lieliski pie soda laukuma kreisajā flangā nospēlēja Žigajevs, vispirms apspēlējot divus sāncenšus, bet pēc tam arī izdarot lieliksu centrējumu, pēc kura Vitālijs Smirnovs viegli ar galvu pārvirzīja bumbu vārtos - 4:0!

Taču arī tas vēl nebija viss! Vispirms jau debiju Virslīgā piedzīvoja 20 gadus vecais pussargs Vitālijs Barinovs. Komandu turpināja uzkurināt enerģiskais mājinieks Žigajevs, jau kompensācijas laikā nopelnot 11 metru soda sitienu, kuru pārliecinoši realizēja Federiko Martiness, panākot jau 5:0. Vairāk vārtu guvumu šajā mačā nebija gan, bet ventspilnieki, tiekot pie trim punktiem, turnīra tabulā atgriezušies pirmajā vietā, par diviem punktiem apsteidzot Skonto.

Līdz čempionāta noslēgumam atlikušas divas kārtas. 2. novembrī FK Ventspils aizvadīs sezonas pēdējo spēli savā laukumā, uzņemot Metta/LU, savukārt 9. novembrī viesos tiksies ar Rīgas Daugavu.