Lieldienas - izklaides

Katja | 10.04.2019, 09:11:51 | 2090

Šogad pilsētā būs lielās Lieldienu šūpoles? Un vispār - pulcēšanās notiks tur, kur parasti? Varbūt var savu reizi kādā Reņķa dārzā uztaisīt galveno pasākumu?

Komentāri (66)

  • -2
    Ķitvainazīt 13.04.2019, 18:58:36

    Tā arī neko nesaprati? Liec mierā Brastiņu, viņš tikai ir mēģinājis atdzīvināt senču tradīcijas, kā nu viņš to ir sapratis. Man īstenībā ir vienalga, kam tu tici, bet nebāzies virsū ar savu ebreju elku Jahvi un nepūlies iestāstīt, ka tas ir vienīgais, neatkārtojamais latviešu Dievs. Tas pat nav smieklīgi, tas ir nožēlojami. Tādi paši vienīgie un neatkārtojamie bija pirms viņa ( piem Mitra, Zaratustra... kur pat svētāmie datumi sakrīt ar kristīgajiem) un gan jau būs vēl.

  • -13
    Latvija pāri visām! 13.04.2019, 21:13:32

    Dievs ir viens visām tautām, arī latviešiem.
    Tautas tikai tāpēc Viņš sava prieka pēc ir izveidojis, lai tās meklētu Viņu.
    Nekāda cita racionāla jēga tām nav.
    Jā, tas ir fakts, ka Sevi Viņš sākotnēji atklāja caur jūdu tautu kā Jahve, kas vnk nozīmē Esošais jeb Es esmu, kas esmu.
    Laba atbilde pašā Dieva vārdā visādiem tev līdzīgiem sīkiem čibrikiem, kas savu putrošanos un seklumu laicīgajās mēģina uztiept arī garīgās lietās.

  • -2
    Ķitvainazīt 14.04.2019, 12:00:49

    Nekā citādi kā ar apvainojumiem tu oponēt nemāki? :)

  • -3
    .Barons. 14.04.2019, 12:14:27

    Ķitvainazit kung.
    Es ar te vien reiz bij rakstit,ka galig nevaidzet itin nekādig reaģet uz to radijum,ko sev sauc pa Kurzemniek.Le viņ ir rakstit cig grib,tig neatsaukties uz viņ.Nevaidzet liet to Ūden uz Kurzemniek dzirnav.Le zinat.

  • -2
    Ķitvainazīt 14.04.2019, 14:24:48

    Zelta vārdi, Baronkungs! Paldies pa padom, es tā ar būs darīt!

  • -2
    Apses mietu Kurzemniekam 14.04.2019, 16:53:00

    !

  • -11
    Latvija pāri visām! 15.04.2019, 10:31:51

    Putrošanās un seklums nav apvainojumi, bet fakta konstatācija.)
    Garīgas lietas ir īpašas ar to, ka ārā esošais tās nemaz nespēj izprast.
    Tāpēc gudrākais no āra stāvošiem paklusē,
    bet neprātīgais zaimo.

  • 0
    KaijaMaija 17.04.2019, 09:25:35

    Interesanti...

  • -1
    Ķitvainazīt 18.04.2019, 10:32:52

    Nenoturējos :)) Tu "Kurzemniek" sevi tik precīzi noraksturoji....

  • -10
    Latvija pāri visām! 18.04.2019, 18:08:08

    Šai gadījumā tu, nazīt, esi tas, kas neizproti.)
    Nesalīdzināmi lielumi - maza jaunpagāņu zekta un Baznīca.

  • -1
    Ķitvainazīt 18.04.2019, 18:45:09

    Kā man patīk, ka tu sevi noraksturo :))

  • -5
    Urzula 18.04.2019, 19:55:54

    Visu lasīt tā mazliet negribas, jo tikai cits citu ar savu pārākumu paceļ, bet vienu gan nesaprotu;
    Kāpēc cilvēki , kas sevi dēvē par ticīgiem peras kopā ar laicīgām lietām , kā patreiz tuvojamies lieldienas, kur viss saistīts ar tradīcijām, kas piederas pie pagāniskās daļas (neticīgo); olu krāsošana ,šūpoles, zaķi un vēl daudz kas..
    ko tur meklē baznīcas cilvēks ? Kas saka tic Dievam, kā tad no rīta aiziet uz baznīcu Dievu lūgt un pēc tam ņemas ar visu , ko liek priekša neticīgie, nu to man nesaprast... šī leiputrija jau kādus gadu simtus kopojas, tāpēc nav ticības , ir tikai māžošanās...

  • -10
    Latvija pāri visām! 18.04.2019, 21:42:28

    Nekas no olu krāsošanas, sišanas, meklēšanas,
    šūpolēm u.c. nav pagānisms, kas sevī ietvertu elku pielūgsmi,
    bet reliģiski neitrālas lietas, būtībā gadskārtu rotaļas un spēles bērniem.
    Būtībā tas pats, ja uztaisa bērniem skolā vai dārziņā Mārtiņa tirgu, kur naudas vietā izmanto pupas.
    Kam nepatīk, tas vnk nepiedalās.

    Protams, ja kāds ripina olu ar uzskatu, ka tas ir upuris viņa dieviņam Tunga-lunga, tā ir viņa paša problēma.)

  • -9
    Latvija pāri visām! 18.04.2019, 21:44:00

    Ķitvainazīt, ai, cik aizraujoši!)
    Cik tev gadiņi?

  • -4
    Urzula 19.04.2019, 09:41:12

    Kurzemniek; es vienkārši saku, ko lasīju par kristīgām lieldienām un pagānismu; un tās izrādās 2 dažādas lietas; zaķīši, oliņas nav kristiešiem...
    kaut tagad katrs saucās kristietis, kaut ne nieka nezin par kristietību, ka vien murgus... , ko katolisms sapurgājis.. ne velti nocepās katedrāle.. Dievs savas ēkas sargā, bet ja to nesargāja.. tad tā nav Dieva ēka,,

  • -12
    Latvija pāri visām! 19.04.2019, 11:42:54

    Cik sekla tev tava kristietības izpratne.
    Ka bērnu rotaļas Lieldienās to var apdraudēt.)
    Dievnami
    ne pirmo reizi nodeg, ne pēdējo.
    Dievs savas ēkas speciāli nesargā, ja cilvēki neievēro nepieciešamo drošību.
    Jo nedzīvo rokām darinātos tempļos. Tā ir vnk zīme cilvēkiem.
    Kas aizkustina un izrauj no rutīnas un sirds apxietinātības.
    Viņš sargā savējo dvēseles.

  • -2
    kalējs 19.04.2019, 14:15:56

    Mēs"tevis dēvētie" naciķi,rusofobi un citi "bezdievji", ļooti gaidām kulmināciju-kad ,mums nezināmu iemeslu dēļ, tu pēkšņi apklusīsi. Tā tad būs zīme,ka tavs Dievs ,kura vārdu tu lieto negantīgi,ir!!

  • 0
    Zilzīlīte 19.04.2019, 22:51:02

    "Dievs savas ēkas speciāli nesargā.." sen jau dievs ar tevi sarunājas,Kurzemniek?

  • 0
    Dajūsko 20.04.2019, 19:58:24

    Nu, ko var visu laiku ņemties, dieva nav, tas viss ir valdošo ļautiņu izdomājums, lai baurus pamītu sev apakšā. Cilvēki! jums ir kritiskā domāšana vai kā? Izskatās, ka vai kā. Bēdīgi.

  • 0
    Inese 22.04.2019, 18:17:18

    Man rodas jautājums vai Ventspilī vispār Lieldienas bija?Varbūt būs uz pareizticīgo Lieldienām ? Lieldienu dekorācijas varētu teikt pilsētā nebija nekādas, mīļie Ventspils iedzīvotāju aizbrauciet paskaties uz Kuldīgu, Baldoni, kādām jābūt Lieldienu dekorācijām . Ventspils Brīvdabas muzejam pēdējais laiks padomāt par biļešu pārdošanas organizāciju, organizēt darbu tā lai iedzīvotājiem nebūtu jāstāv garās rindās un būtu iespējams redzēt visus svētku priekšnesumus, tas ir ļoti vienkārši veicams, piesaistot brīvprātīgos ieejas biļešu pārdevējus.Man kauns par Ventspili, kas ir noticis, vai Ventspilī ir mainījies mākslinieks un dārznieks ? Vai tiešām divām strūklām jābūt viena otrai blakām un jāizcērt alejas koki, to vietā novietojot mākslīgus spokus ?

  • 0
    Maruse K. 22.04.2019, 19:31:49

    Ventspilī daudz kas ir citādāks.Vai ir Latvijā vēl kāda pilsēta,kur visu regulē viens cilvēks,kam ar tiesas lēmumu tas būtībā ir liegts?

  • -1
    Sanija 23.04.2019, 14:11:59

    Inesīt, Tev kaut kas vispār arī apmierina? Mēs ar ģimeni nosvinējām ļoti jaukas Lieldienas Ventspilī - gan muzejā forši dažādās aktivitātēs piedalījāmies, gan par Lieldienu dokoriem no sirds nopriecājāmies.

  • -3
    Urzula 23.04.2019, 08:25:51

    Inese un Maruse; vai Jūs abas vispār saprotat Lieldienu jēgu???
    Kāds būtu sakars Kristum ar visādām dekorācijām, kas pilnīgi neiederas Kristīgajās lieldienās..
    Kā laicīgam pasākumam jā,,,bet nejauciet visu vienā katlā..

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: