Taksometru bizness un NELEGĀLIE PASAŽIERU PĀRVADĀTĀJI Ventspilī.

B. Jurševics | 16.02.2018, 19:50:45 | 2489

Jau pāris mēnešus, kopš izmaiņām likumdošanas aktos un normatīvos, kas paredz valstiskā līmenī sakārtot taksometru pārvadājumu biznesu, Ventspilī uzradās vairāki nelegālie, nelicencētie pasažieru pārvadātāji, par ko gada sākumā tika informēti visas Ventspilī esošās atbildīgās institūcijas. Nelegālie taxi ārēji atšķiras tikai ar to, ka tām nav dzeltenās taksometru reģistrācijas valsts nr. zīmes, Taxi plafons kā arī saprotamu iemeslu dēļ arī licences kartīte un skaitītājs. ...bet šīm mašīnām ir ar LIELIEM cipariem uz mašīnas sāniem, arī uz aizmugurējā stikla uzlīmēts tālruņa nr un uz sānu durvīm uzlīmes, kurās norādīts gan IEKĀPŠANAS TARIFS, cena par km, cena par minūti gaidīšanas režīmā.
Protams, ka par šādiem viltus taksometriem nav sajūsmā tie taksometru vadītāji, kuri pērk licences, nodarbojas ar biznesu legāli.
Ceru, ka kopīgiem spēkiem - sabiedrība, dome, valsts un municipālā policija - šo problēmu atrisināsim. ...bet kā domājat jūs?

Komentāri (51)

  • 0
    Jānis Parastais 18.02.2018, 13:00:52

    Nesamērīga tolerance un pārlieku liela iecietība ir rakstura iezīmes ,kuras pazudinās Latviešu tautu . Mazai tautai nav nekā bīstamāka par liberālismu.

  • -2
    Īstais 18.02.2018, 15:24:35

    Labdien! Šeit parādās latviešu skaudīgums,ja nav man,tad lai nav arī citam.Par dušmaņiem taksistus ,Bruno,sauca 90.gados.Tātad ja ir nelegālie,tad izrādās ir arī legālie dušmaņi,lai gan es uzskatu to par apvainojumu.Vajag arī painteresēties,kādēļ bijušie taksisti nav noņēmuši savus tel.numurus,kādēļ taksometru pieturās nav taksometru.Taksometru numuru zīmes CSDD saglabājas gadu,tā ka viņi jebkurā brīdī var atkal izejot procedūras kļut par taksometriem.Iemesls darba pārtraukšanai ir tas,ka jāmaina EU licenzēts skaitītājs par 500eiro jāpērk cits,kaut arī pat vecāka gada izlaidums,OCTA ir 4reizes dārgāka nekā parastai mašīnai,apskate divreiz gadā.Tā ka te nav runa par nodokļu nemaksāšanu,nemaz nevar dabūt licenci,ja neesi samaksājis nodokļus.Nevienam viņi klientus nost neņem un brauc viņi ja viņiem pazvana bijušie klienti.Tā ka viņu numuru cilvēkiem ir pie vienas vietas.Un vispār arī šeit sludinājumos ir piedāvājumi vest kur vien vajag,kādēļ tad par tiem neinteresējies.

  • -3
    Latvija pāri visām! 18.02.2018, 18:13:43

    Cepties varētu,
    ja mums būtu Krievijas 'bombilu' tradīcija - kur ikviens, redzot,
    ka tu pastiep roku lai nostopētu auto,
    var kļūt tev par taxistu :)

  • -2
    DaceDucite 19.02.2018, 09:57:56

    Jursevic atslabsti nelegalie taksisti vienmer buz,nekrenkejies par to

  • -2
    B. Jurševics 19.02.2018, 10:47:59

    ...bet stipri ierobežotā formā...
    Par taksometru pakalpojumu kvalitāti, līmeni, gan legālajiem, gan nelegālajiem man sūdzējās mūsu pilsētas viesi ... Paaugstinot taksometru - pasažieru pārvadāšanas līmeni Ventspilī, ieguvēji būsim mēs visi!

  • -2
    puņķutapa 19.02.2018, 10:59:38

    tu,pajoliņ,neko citu nevari atrast LR nebūšanās? Āksts gatavais! Takši viņam traucē!

  • 0
    Ciemiņš 19.02.2018, 11:32:26

    Un re....atklājās īstenie iemesli sakārtot šo jomu - sūdzējās pilsētas viesi :D Ilgi nebija jāgaida...ne jau par vietējiem satraucas. Man līdz šim bijušas problēmas pamatā tikai ar legālajiem pārvadātājiem. . Legālie bieži ir jāgaida ilgāk kā brīdināts un regulāri brauc uz adresēm ar līkumu.

  • 0
    B. Jurševics 19.02.2018, 15:56:23

    Satraucos pirmām kārtām tieši par vietējiem - legālajiem taksometriem, tiem, kuri iegādājas licenci, ieslēdz skaitītāju, klientus apkalpo laipni, aizved pa ātrāko un ērtāko maršrutu, nav piepīpējuši sava auto salonu, ... visbiežāk man personīgi gadījies braukt tiešī ar šādiem taksometriem. Ir gadījies braukt arī ar taksometriem (bet retāk), kad man jāpalūdz, lai ieslēdz skaitītāju...
    Mans vienīgais mērķis - uzlabot taksometru pakalpojumus Ventspilī, lai pašam nav jālūdz, lai ieslēdz skaitītāju, lai arī mūsu pisētas viesi var būt apmierināti ar šo pakalpojumu.
    Paldies tiem, kas atbalsta un arī vēlas kārtību, sākot no taksometru pakalpojumiem Ventspilī, beidzot ar likumības un kārtības ieviešanu Latvijā.
    Ja vēlamies sakārtotu LATVIJU, nav sīkumu ceļā uz to!

  • -1
    Īstais 19.02.2018, 11:44:39

    Ventspilī taksometri ierodas ātrāk nekā jebkurā citā pilsētā,ciemiņi Ventspilī parastti atbrauc ar savām mašīnām,pilsētu izstaigā kājām,un ja nav lietojuši alkaholu,tad izbraukā ar savām mašīnām.Līkumot pa pilsētu nav jēgas,jo parasti pilsētā braukšana maksā 3 vai 3,50,uz Pārventu no pilsētas piečuks.Un vispār,kad Tu Jurševic,pēdējo reizi esi braucis ar taksometru?

  • -1
    Ciemiņš 19.02.2018, 13:58:35

    Man līdz mājām, atkarībā no izvēlētā ceļa, ir prasīts no 3-5 eur (un tas ir kreisā krasta robežās..ne pāri tiltam). Un divas takšu firmas vienmēr izvēlas garāko. Pat tad, kad viņiem norāda, ka var arī aizbraukt bez līkuma. Tāpēc izvēlos lietot to numuru, kur man tādu problēmu un diskusiju nav.

  • -2
    Latvija pāri visām! 19.02.2018, 13:16:54

    Nu re - tā ir tipiska vietējo politiķu mentalitate - viesi šim teikuši.

    Un politiķiem saimās un mkabinetos atkal citi "viesi" pasaka kas jādara un tie dara.
    Un tad brīnās ka esam tur, kur esam...

  • -1
    berjozova13 19.02.2018, 13:40:15

    It kā Ventspils ir vienīga pilsēta, kurā kaut kas tāds notiek, aizbrauc uz Krieviju tur nelegālie taksometri uz katra stūra :D

  • 0
    B. Jurševics 19.02.2018, 15:26:46

    "Ideāls" salīdzinājums! ...ir pēc kā līdzināties!

  • -1
    Dzērvene 19.02.2018, 13:40:29

    Sekli,tiešām sekli.

  • -2
    Īstais 19.02.2018, 15:10:28

    Atvaino,ciemiņ,bet cik saprotu,ciemiņš Ventspilij neesi,un tātad arī Tev nav pretenziju,ja jau izmanto ierasto numuru,vai tas ir taksometrs vai nav.Lai arī tas būtu taksometrs,vienalga jautājums ir tikai cenā,3 vai 3,50.Kāda starpība pa kuru ielu brauc,takatā nebrauc lai vairāk uzskaitītu skaitītājs,un ne vienmēr īsākais ceļš ir tas labākais un ērtākais,mājās vienalga nokļūsi ātri,šeit nav Rīga ar sastrēgumiem

  • -1
    Ciemiņš 19.02.2018, 16:40:26

    Es taksi izmantoju reti. Bet tās pāris reizes gadā - man šķiet, ka es tomēr zinu pa kuru ceļu var aizbraukt ātrāk līdz mājām. Mazliet ir starpība vai man paņem 3 eur par braucienu vai 5 eur, kas tiek paņemts izmantojot vecos ceļus, nevis nesen (4 gadus nesen) izbūvētos jaunos. Arī mana vecā māte iekrita tieši tāpat, braucot no Jūras vārtiem uz mājām (viņa mitinās Gāliņciemā). Nez kāpēc licenzētā takšu firma izvēlējās viņu vest gar Kuršiem un Krasta ielas garāžām, nevis pa taisno pa Baldones ielu. Laika ziņā zaudē pāris minūtes, bet ciparā noplēš +2eur. Perfekti notēlota nezināšana (ik reizi), ka iespējams krietni vieglāk (un ātrāk) nonākt gala mērķī.

  • -2
    Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome 19.02.2018, 15:54:15

    Ventspils pilsētas dome 2018. gada 1. februārī ir saņēmusi iesniegumu, kurā sniegta informācija par Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā veiktiem nelicencētiem pasažieru pārvadājumiem ar vieglajām automašīnām. Iesniegumā ir norādīta konkrēta informācija par vairākām automašīnām, kuras veic nelikumīgus pasažieru pārvadājumus.
    Informējam, ka Ventspils pilsētas domes funkcijās neietilpst nelegālo pārvadājumu pārkāpumu kontrole. Šāda veida kontroli veic Valsts ieņēmumu dienests un tiesībsargājošās institūcijas.
    Lai pārbaudītu pārkāpumu būtību, Ventspils pilsētas dome ir pārsūtījusi saņemto iesniegumu izskatīšanai tiesībsargājošajām institūcijām ar lūgumu sniegt informāciju par pārbaudes rezultātiem, kā arī informāciju par veiktajām darbībām nelegālo pasažieru pārvadājumu ierobežošanā Ventspilī.
    Ventspils pilsētas dome sekos līdzi, kā tiesībsargājošās institūcijas apkaros nelicencētos pasažieru pārvadātājus Ventspilī, nepieciešamības gadījumā koordinējot to darbību.

  • -1
    Latvija pāri visām! 19.02.2018, 16:43:34

    Jurševic, tev vnk skauž Krievijas servisa - kur pacel roku, tur taxis, līmenis.
    :)
    Mums līdz tādai pakalpojuma operativitātei vēl augt un augt...

  • 0
    Kakadū 24.02.2018, 15:27:41

    Jurševic, kādi tad jauni noteikumi ir stājušies spēkā?? Domājat tos jaunos skaitītājus?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: