Sociālās sfēras priekšlikums Ventspils domei

B. Jurševics | 08.02.2018, 01:22:53 | 3140

Jau gandrīz gadu, uzklausot ventspilniekus savstarpējo tikšanās brīžos, satiekot cilvēkus ar īpašām vajadzībām viņu dzīvesvietās un visbeidzot, ņemot vērā šā gada janvārī Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Ventspils nodaļas rīkotā diskusiju klubā apkopotos viedokļus saistībā ar nepietiekošajiem sociālajiem pakalpojumiem Ventspilī, iesniedzām Ventspils pilsētas domei JKP Ventspils nodaļas priekšlikumu - organizēt "Mājas aprūpes" sociālo pakalpojumu, kā arī lūdzām atrast iespēju viena sociālā darbinieka štata vietai Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, kurš koordinēs sociālās palīdzības, mājas aprūpes un veselības aprūpes jautājumus cilvēkiem pēc smagām, pēkšņām slimībām (insults, infarkts, smagas autoavārijas utml. ) un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuriem nepieciešama neatliekama sociālā palīdzība un aprūpe. Priekšlikumi sagatavoti, iepazīstoties arī ar citu pilsētu un novadu pieredzi.
Esam gatavi paši aktīvi un profesionāli līdzdarboties iesniegto jautājumu ieviešanas procesā.

Komentāri (77)

  • -4
    -_- 09.02.2018, 23:14:31

    Ja vēlaties nokļūt politikā,tad tas ir apsveicami,BET to nedrīkstat darīt caur citu cilvēku interesēm. Iepriekš bija cita partija,kura bija cerīga,bet tā kā izgāzās,tad tagad esat ielīduši jaunā politisko melu partijā.Un es varu piekrist visām partijām,pat KPV,jo pat viņiem no 1000 priekšlikumiem viens izdosies,bet JKP nekad.... Jūsu pārstāvētā partija ir tik nevēlama kā izglītots ateists svētdienas skolā.

  • 0
    domāju 12.02.2018, 13:43:55

    vispār jau politiķu uzdevums ir risināt cilvēku problēmas un īstenot viņu intereses, tāpēc pārmetums nevietā...

  • -3
    Latvija pāri visām! 12.02.2018, 18:00:45

    Diez vai kāds parakstītos uz darbu 24 h
    un 7 dienu garumā. Tas varētu būt tikai maiņu darbs un ne jau par minimālo.

  • -5
    Latvija pāri visām! 12.02.2018, 18:02:33

    Un neizglītots kristietis tādus izglītotos ateistus kā mazus ežus noliek pie vietas...)

  • 0
    B. Jurševics 13.02.2018, 10:31:23

    Tas, ka sociālajā sfērā ir ļoti daudz darāmā kā Ventspilī, tā visā Latvijā kopumā, to apliecināja arī šodien no Labklājības ministrijas saņemtajā vēstulē rakstītais.
    Lietas būtība īsumā, kādai ģimenei no Rīgas, kas deklarēta Rīgā, bet uz laiku apstākļu spiesta praktiski dzīvot Ventspilī, bija un ir nepieciešama sociālā palīdzība, arī pabalsti un pakalpojumi nepieciešami šeit Ventspili, bet citu apstākļu dēļ, kurus šeit neklāstīšu, ģimene nevar (nedrīkst) no Rīgas izdeklarēties. Ar Labklājības ministrijas koordinatīvo iejaukšanos, ka ari ar Rīgas un Ventspils sociālo dienestu savstarpējo pretīmnāksanu un labo gribu, šai ģimenei izdevās atrisināt daļu savu problēmu. Šis ir stāsts, ceru ar labām beigām, jo sekošu līdzi, kā lietas risinās, bet uzskatu, ka steidzami JĀSAKĀRTO Latvijas SOCIĀLO Lietu likumdošana, ir jāveic izmaiņas atsevišķos likumos, lai nokļūstot nelaimē, nebūtu jālūdz, bet tieši otrādi - savlaicīgi no valsts dienestiem saņemtu palīdzību. Šādus priekšlikumus gatavojam.

  • 0
    ligita liepiņa 22.03.2018, 14:37:40

    Piekrītu,katram novadam ir nepieciešama"Aprūpe mājās",manai mammai vecuma demence,pati esmu atbalsta persona bijušajam vīram,( 1.grupas invalīds, amputēta kreisā kāja , tagad pilnīgi akls,izšķīrāmies,jo gribēju braukt pie dēla un mazdēliņa uz Angliju tiklīdz kļuvu vecuma pensionāre, esmu arī 3.gr.invalīde,, bet tad vīram notika visa šī nelaime un dēls lūdza lai palieku pie viņa, dzīvojam Tukuma novada lauku teritorijā. Tad nu es arī labprāt kādu pasauktu palīgā, jo tāpat mans atbalstāmais ir pieskatāms 24 h diennaktī, jo ir cukurnieks un tā kā neko neredz, tad pat izmērīt cukura līmeni nevar kad paliek slikti.Ir pāris x,kad gandrīz iestājās koma,cukurs nokrita līdz 2.7,,Ir arī kopšanas pabalsts,bet tuvumā nav neviena cilvēka, kuram palūgt palīdzēt kaut vai par naudu, bet man ir 65 gadi un es vairs nespēju sanest ziemas apkurei 7 tonnas briketes, notīrīt sniegu, līdz lielceļam 150 m , jākurina centrālapkure utt.

  • 0
    ligita liepiņa 22.03.2018, 14:39:27

    vasarā ar zāles pļāvēju traktoriņu nopļaut zāli ( pagāšgad vēl to darīju, un tad arī ne vairāk kā 2 h dienā, bet jāappļauj 1,1 ha vismaz 3 x mēnesī, vienai reizei vismaz man paiet 14-16 stundas), šogad vairs nevarēšu, lielas problēmas ar muguru un ceļu locītavām. Mazliet par cenām : par cik mana mamma bija maznodrošinātā, tad Ķekava viņas aprūpei apmaksāja 50 % ( pilna cena par 1h-3.55 - 50 %= 1.78 h),
    skatījos Saldū 2.86 eiro h,toties Tukumā apkalpo tā saucamie Samarieši, tad tur mati ceļas stāvuis : 6 eiro stundā.Loģiski, ka par tādām cenām nav un nebūs pieprasījuma,nav arī skaidra to pašvaldību saprašana,slēdzot līgumus ar tik dārgiem pakalpojuma izpildītājiem,jo pašvaldībai jau maznodroš. un trūc. jāapmaksā pilnībā vai 50 % apmērā.

  • 0
    ligita liepiņa 22.03.2018, 14:41:28

    Mans atbalstāmais nav ne viens, ne otrs, bet arī tādi milzu līdzekļi viņam nav ko maksāt : 6 eiro stundā, bet par transportu, ja tevi vajag aizvest pie ārsta vai uz poliklīniku pie kāda cita speciālista, jāmaksā 0.71 eiro par km + 5 eiro stundā par gaidīšanu + par pavadoni 6 eiro stundā. Ja tas saucas atbalsts invalīdiem un veciem ļaudīm, tad es ar savu 90 kg lielo svaru esmu balerīna....Manu mammu vajadzēja pārvest no slimnīcas Rīgā uz pansionātu Tukumā, aptuveni 250 km x 0.71=177.50, labi kā maznodrošinātajai 50% atlaide, tas būtu 88.75 eiro tikai transports + 6 stundas par aprūpētāju-pavadoni ( tas par Ķekavu, tur transports arī saucas specializētais),

  • 0
    ligita liepiņa 22.03.2018, 14:41:46

    es kādas 2 dienas zvanījos un lūdzos, ka man vajag tikai aprūpētāju-pavadoni...nē, aprūpētājai savi pienākumi, viņi viņu bez transporta nevar laist, tad, kad pajautāju, vai tad tad, ja brauktu ar specializēto transportu, aprūpētājai vairs nebūtu jāpilda savi pienākumi, tad nu nākošā dienā piezvanīja un atļāva izmantot savu transportu ( tas man izmaksāja tikai degvielu 30 eiro)...tā kā tādas tās lietas....

  • -2
    snaiperis999 22.03.2018, 15:11:53

    florence,palīdzi cilvēkam problēmas atrisināt.Tu taču esi miljonāre.

  • -4
    Soross 19.09.2018, 22:46:38

    Es savukārt nekad neiestāšos par invalīdiem un pensionāriem! Es savu naudu novirzu jaunu, glītu, fiziski veselu homoseksuālistu interešu aizstāvēšanai, lai viņi varētu laulāties un adoptēt. Bet par invalīdiem lai rūpējas Jurševici.

  • 0
    Anita 20.09.2018, 06:22:24

    Nu ,nu Soross, vecs un pensionārs pats būsi un pret kļūšanu par invalīdu apdrošināties NEVAR.

  • 0
    Mikess 20.09.2018, 17:13:00

    Šajā gadījumā jāpiekrīt Anictantei! :) Par to ka var kļūt invalīds apdrošināties nevar nekādīgi.Soross nesaprot ka lai kļūtu par invallīdu ir tūkstošiem dažādu situāciju dzīvē un tās mēdz būt krasas izmaiņas.Tas viņam iespējams ir priekšā.Savukārt vai vecs kļūs lietotājs Soross un būs pensionārs gan var neapgalvot.To noteikti arī nevar zināt un paredzēt ;)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: