Sociālās sfēras priekšlikums Ventspils domei

B. Jurševics | 08.02.2018, 01:22:53 | 3127

Jau gandrīz gadu, uzklausot ventspilniekus savstarpējo tikšanās brīžos, satiekot cilvēkus ar īpašām vajadzībām viņu dzīvesvietās un visbeidzot, ņemot vērā šā gada janvārī Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Ventspils nodaļas rīkotā diskusiju klubā apkopotos viedokļus saistībā ar nepietiekošajiem sociālajiem pakalpojumiem Ventspilī, iesniedzām Ventspils pilsētas domei JKP Ventspils nodaļas priekšlikumu - organizēt "Mājas aprūpes" sociālo pakalpojumu, kā arī lūdzām atrast iespēju viena sociālā darbinieka štata vietai Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, kurš koordinēs sociālās palīdzības, mājas aprūpes un veselības aprūpes jautājumus cilvēkiem pēc smagām, pēkšņām slimībām (insults, infarkts, smagas autoavārijas utml. ) un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuriem nepieciešama neatliekama sociālā palīdzība un aprūpe. Priekšlikumi sagatavoti, iepazīstoties arī ar citu pilsētu un novadu pieredzi.
Esam gatavi paši aktīvi un profesionāli līdzdarboties iesniegto jautājumu ieviešanas procesā.

Komentāri (77)

  • -8
    Pipars 08.02.2018, 10:24:29

    Jus tak ir opozicijā,kurš jus ņems verā!

  • -2
    B. Jurševics 08.02.2018, 16:01:04

    Mēs neesam ne pozīcijā, ne opozīcijā, jo neesam pārstāvēti Ventspils domē. Nezinu, kā citi, bet vismaz man, lai atšķirtu labus darbus, labas domas no nedarbiem un sliktiem nodomiem, nav nepieciešams uzrādīt kādu partijas biedra vai kādas sektas piederības karti.
    Mūsu priekšlikums - mājas aprūpe, piemēram , Ventspilī var ievajadzēties gan pārliecinātam nacionālistam, gan šovinistam, gan baltam, gan melnam, vecam vai jaunam.... slimība un nelaime nevienu nešķiro attiecībā pret partejisko, reliģisko pārliecību.
    Ceru, ka šīs patiesības zin visi.

  • 0
    Mikess 20.09.2018, 01:52:22

    Jūs labāk uzrādiet gan visas savas biedra kartes.Visas kurās esat bijuši. Oglosiķe vess spisok! ;) Nevajag uzskatīt visus par idiotiem un naiviem.

  • -8
    Nif nifs 08.02.2018, 10:26:37

    Ber ir taču jau tāda lieta, ka māsiņas nāk uz mājām un aprūpē! Vismaz neilgi atpakaļ zinu, ka pie cilvēka pēc operācijas nāca un aprūpēja. Vēlreiz gudrosim velosipēdu?

  • -9
    Ome 08.02.2018, 10:57:39

    Nezinu ko šis kungs grib jaunu ieviest? Man pēc operācijas 6 mēnešus nāca māsiņa uz mājām,invalīdiem pieejams pakalpojums mājas aprūpe, no soc.nodaļas,arī valsts apmaksāts pakalpojums(ja vajadzīgs), kurš ir labi apmaksāts,nezinu ko vēl Jurševskis grib jaunu izdomāt,bet jāomā citā virzienā,šis ritenis jau izgudrots.

  • 0
    Mikess 20.09.2018, 00:27:05

    Viņš gudro kā tikt pie piķa neko nedarot. Dzīvot uz nodokļu maksātāju rēķina.Tas taču ir redzams kad peras un štuko visu laiku tas čangals.No sādžas izmests nu mēģina kaut ko.

  • -10
    berjozova13 08.02.2018, 11:43:52

    Pat smiekls nāk... ko šis apņēmības pilns kungs ko tik neizdomā :)

  • -3
    B. Jurševics 08.02.2018, 11:50:42

    Dievs nedod Jums nonākt šādā stāvoklī, kad ir nepieciešama šāda palīdzība. Mēs personiski esam ar šādiem bezpalīdzībā nonākušiem cilvēkiem sastapušies, bijuši arī pie viņiem mājās... Viņi nav interneta komentētāju vidū, bet bez palīdzības mēs viņus atstāt nedrīkstam.

  • 0
    Mikess 20.09.2018, 02:00:37

    B.Jurševics,laiks doties mājup Jums ir.Uz dzimto novadu.Jūsu tas projekts ir smieklīgs.Līdzvērtīgs kā - palīdzēsim visiem dzīvniekiem.Jo TĀPĒC KA VISIEM NEKAD PALĪDZĒT IESPĒJU NEBŪS! Nu aiziesiet parādes pēc pie viena otra..ar to arī būs viss. Jūsu šovi ir tik lēti..Tadi ...mmm...nemaz nevaru atcerēties kam līdzinās...aut kas kur daži alkanavti kačegarkā mēģina soobrozit na troih! Vo tā izskatās Jūsu gājieni ar visiem šoviem.Naivie jau domāja ,ka taisnība... taču visus piemānīt nespēsiet ;)

  • -3
    Anželika Jurševica 08.02.2018, 11:45:57

    Labdien, Ome un Nif nifs ! Ventspilī ir veselības aprūpes pakalpojums, kuru nodrošina Valsts. Tas ir tas, ko jūs minat savā komentārā. Tā ir medicīniskā palīdzība, ko sniedz medmāsa, fizioterapeits, ergoterapeits. Sociālais pakalpojums Mājas aprūpe ir pavisam kas cits. Šo pakalpojumu veic sociālais aprūpētājs, kura pienākumos ir aprūpēt bieži vien smagi slimo cilvēku, arī guļošos, gan arī vecus, vientuļus pensionārus, kuri paši vairs nespēj sevi apkopt un veikt noteiktus mājas pienākumus - aprūpējamā nomazgāšana, ēst gatavošana, malkas atnešana u.c. pienākumi. Šāds sociālais pakalpojums, ko nodrošina pašvaldība ir Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Rīgā u.c. Pie mums, Ventspilī šī soc.pakalpojuma nav. Mēs runājām par to gan ar Ventspils Sociālā dienesta vadītāju, gan ar invalīdiem, gan ar vientuļiem pensionāriem. Zvanījām noteiktām arī biedrībām. Šīs pakalpojums ir ļoti aktuāls un nepieciešams mūsu ventspilniekiem.

  • 0
    Nif nifs 08.02.2018, 13:44:36

    Novads par tādu pakalpojumu maksā samariešiem.

  • 0
    domāju 12.02.2018, 13:53:46

    Socnodaļa atbildēja, ka nebija pieprasījums šādam pakalpojumam un tāpēc LSA un LSK atteicās no šī pakalpojuma sniegšanas. Kāda ir Jūsu statistika un kā tā atšķiras no LSA, LSK un pašvaldības?

  • 0
    Mikess 20.09.2018, 00:24:42

    Labvakar! Kad Jūs abi beigsiet čakarēt naivuļiem prātus? Savus šovus pietiekoši izrādījāt. Vai nebutu laiks doties uz savu dzimto novadu ko? Tur pie austrumu robežas tuvāk Krievijai ,ko sauc par Latgali vai vienkāršak teikt čangalieni?!

  • 0
    Mikess 20.09.2018, 00:29:24

    Kā to saprast - Jūsu ventspilniekiem? Esat privatezējuši visus Ventspilis pilsētas iedzīvotājus?

  • -4
    gunča 08.02.2018, 11:50:24

    Ja vajag kaut ko jaunu šajā jomā,tad lai nāk uz mājām arī brālīši.

  • -1
    Nif nifs 08.02.2018, 13:45:03

    Vienu, kurš par brālīti gribēja pamācīties, drīz noraks :))

  • -2
    gunča 08.02.2018, 15:09:52

    Kurš tas ir?

  • -1
    Nif nifs 08.02.2018, 15:28:00

    Rūpīgi neizlasīju, kaut kāds tiesnesis Rīgā

  • -9
    Ome 08.02.2018, 14:49:49

    Anželika! Atnāciet pie manis,tieši es ietilpstu Jūsu aprakstītajā grupā.Ventspils soc.nodaļa nodrošina aprupi majas,ja tas ir vajadzīgs,lūdzu nerakstiet visadas muļķibas.

  • -8
    berjozova13 08.02.2018, 17:12:44

    Pilnība piekrītu. Šīs pārītis vispār kaut kāds jocīgs...

  • -6
    Opaps 08.02.2018, 18:07:37

    B un A J taisa lētu reklāmu, Paldies Dievam ,ka netika Domē, tad mēs pēc 3-5 gadiem staigātu ar pliku pakaļu. Caurkritušais ,,politiķis" Vigo Sviķekalns , to labi aprakstīja VB ,kādas 10 dienas atpakaļ, kā tas viss notika.

  • 0
    Mikess 20.09.2018, 00:31:38

    Viņa vienkārši aplauzās ,tāpēc diez vaai ies ciemos pie Jums... Prot tikai baurot čangaļi

  • -5
    Anželika Jurševica 08.02.2018, 18:03:17

    Ome ! Apskatiet lūdzu savu Sociālā pakalpojuma līgumu un pārliecinieties, kāds mājas aprūpes pakalpojuma līmenis jums ir norādīts, kāds pamatojums, termiņš un kas šo sociālo pakalpojumu jums sniedz.
    Šodien runājām arī ar Labklājības ministrijas darbinieci, lai palīdzētu vienai ventspilniecei, kurai vīrs ir pēc smagas autoavārijas paralizēts. Ventspilī NAV šāda sociālā pakalpojuma, bet tas ir ļoti, ļoti nepieciešams.

    Bet par uzaicinājumu ciemos, paldies ! Mēs ar vīru varam tikties ar jums un izrunāt to, kas jūs interesē.

  • -5
    Latvija pāri visām! 08.02.2018, 18:53:27

    Nepārstāvētā,hm opozīcija vēlas vēlētājiem parādīt, ka tā nav tikai mūžīgi oponējošā un Aiviņa asinis prasošā karikatūra par opozīciju.)
    Tas ir apsveicami.
    Bet - medmāsu aprūpe mājās jau pastāv, tāpat kā sociālo darbinieku institūts.

  • -2
    B. Jurševics 08.02.2018, 19:23:59

    Šie ir ļoti specifiski jautājumi, kas prasa iedziļināšanos un arī vispirms jau vēlmi saprast kas ir kas.
    Mēs par medicīnisko-māsu aprūpi nerunājam vispār, jo tā pastāv ļoti labā līmenī. Sociālo darbinieku institūts arī, protams, ir , bet.... "mājas aprūpe" vienkāršos vārdos ir pakalpojums, ko smagi slimajiem aizstāj viņu tuvinieki, bet, ja tuvinieku nav, ja tuvinieki paši saslimuši vai viņiem uz laiku jāaizbrauc, ko tad ? Mūsu priekšlikums skar šos jautājumus. Pilsētā šī pakalpojuma nav!!!
    Otra jautājuma daļa skar viena sociālā darbinieka - koordinatora vietu tieši slimnīcā, kur ne pēc labas gribas un ne plānoti gadās nokļūt. Tad īpaši smagos gadījumos cilvēks un viņa tuvinieki nonāktu šī speciālista "rokās", kurš sakārto visus jautājumus (transports, pabalsti, aprūpe , asistenti un tml...), tā būtu arī vienkārši izsakoties "vienas pieturas aģentūra", tas atvieglotu slimnieka, viņa tuvinieku jau tā smago dzīves situāciju....

  • -4
    krusttēvs vilhelms 08.02.2018, 19:02:12

    es uz mājām gribu seksīgu apkalpošanu

  • -6
    Ome 08.02.2018, 19:23:11

    Tapēc jau nevajag apmelot soc.nodaļu,neticu ka jums Kaņepes kundze stastija tadas muļķibas,ka pie mums nav aprūpes!Man liekas ka Jums vajadzetu viņai atvainoties!

  • -1
    B. Jurševics 08.02.2018, 19:26:38

    Mēs labprāt arī šeit uzklausītu cienījamās D.Kaņepes kundzes komentāru. Mēs negrasāmies nevienu ne apmelot un pat ne kritizēt. Mēs iesakām uzlabot un papildināt to, kas jau ir.

  • 0
    Mikess 20.09.2018, 00:36:08

    Jurševic...neviens politiķis nesēdēs forumos tādos. Tikai zema līmena cilvēks ,kurš ļoti velas rauties pie tās siles un zagt uz nebēdu citus.

  • -5
    Ome 08.02.2018, 19:27:20

    Anželikas kundze! Jusu pieminētajam cilvekam ir ģimenes ārsts,kas zina kādu aprupi vajag,lai dod norikojumu DEAK,tur piešķirs aprupes pabalstu(213eiro) un noalgo kopeju. Kur problema?

  • -2
    Ome 08.02.2018, 19:29:52

    Ja,varam tikties,atstajiet savas kordinates,lai sazinatos ar jums.

  • -5
    -_- 08.02.2018, 19:41:09

    Bruni,lai nu kur,bet nejau nu JKP.... Esmu smagi vīlies.

  • 0
    Anželika Jurševica 08.02.2018, 19:41:40

    Ome ! Ģimenes ārsts nesniedz sociālos pakalpojumus ! Tam domāts ir Sociālais dienests !
    Bet... vai jūs apskatījāt savu sociālā pakalpojuma līgumu ? Tad, kāds mājas aprūpes līmenis jūsu līgumā ir norādīts ?

  • -4
    Ome 08.02.2018, 20:47:15

    Es esmu apskatijusies,pat vairakas reizes.Vajag ģimenes arsta slēdzienu,tad ar to uz soc.nodaļusoc.darbinieks apseko, uzraksta nosutijumu uz DEAK,es to pakalpojumu izmantoju jau 4 gadus. Man ir ari asistents,no soc. nodaļas. Ta kā es to visu zinu smalki.

  • -1
    B. Jurševics 08.02.2018, 21:29:21

    Ļoti negribas ar Jums ...pat nemāku noformulēt... cīnīties, strīdēties... nav īstais vārds. Katra cilvēka, invalīda, slimnieka gadīju s ir individuāls - kāds tiek pats ar sevi galā, kādam palīdz radi un tuvinieki, citam nodrošina asistenta pakalpojumus (kā noprotu, Jūsu gadījums), bet vēl kādam nepieciešama mājas aprūpe, bet pavisam citam der tikai ievietošana pansionātā...
    ...bet atradu pasenu, bet samērā labi izskaidrojošu rakstu, kurā manuprāt saliek visus punktus uz "i". Tiem, kam ir patiesa interese, iesaku izlasīt: www.la.lv/aprupetajs-vai-asistents

  • 0
    Mikess 20.09.2018, 02:05:39

    Re kā Jūs abi guberņas puses nācēji atšuva.

  • 0
    Anželika Jurševica 08.02.2018, 21:20:56

    Ome !
    Asistenta pakalpojums pie mums Ventspilī gan ir, un šo pakalpojumu finansē valsts. Asistents ir cilvēks, kas jums palīdz pārvietoties ārpus mājas piemēram, uz darbu, uz poliklīniku utml. Asistenta pakalpojumam ir limitēts stundu skaits nedēļā. Bet tā nav Mājas aprūpe. Nejauciet šos pakalpojumus.

    Es labprāt tikšos ar jums un izskaidrošu gan šo sociālo pakalpjumu atšķirības, gan vairāk pastāstīšu par Mājas aprūpi.

    Mans e-pasts: anzelika.jursevica@inbox.lv

    Lai jauks un sirdssilts vakars !

  • -2
    Vilis Skuja 08.02.2018, 21:37:53

    Te jau ir skaidrs,ka tādi kā Ome,Opaps,berjozova,noliegs visādi citādi labas lietas tikai viena iemesla dēļ-tie piedāvājumi nenāk no Lemberga partijas puses.

  • -8
    Ome 08.02.2018, 22:02:48

    Vili Skuja! Tev to nesaprast,vēlu lai tev ar to nebutu jāsaskaras,nekas priecigs tas nav. Bet kamer man r to ir darīšana,tici man,zinu labāk par tevi. Tie kas te ņirgājas,lai neiespļauj tur kur nenākas,ka nav pašiem ar to jasaskaras.

  • 0
    invalīda kopēja 09.02.2018, 00:16:11

    Es jau 10 gadus aprūpēju savu vīru 1gr.invalīdu un tas tiešām vienai ir ļoti grūti. Būtu priecīga ja Ventspilī šāds pakalpojums būtu. Tas ir darbs 24 h
    un 7 dienu garumā bez atvaļinājuma un brīvdienām. Asistents- 2 h nedēļā
    var aizstāt un mājas aprūpe pienākas ja vajadzīga medicīniska palīdzība.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: