Sociālās sfēras priekšlikums Ventspils domei

B. Jurševics | 08.02.2018, 01:22:53 | 3137

Jau gandrīz gadu, uzklausot ventspilniekus savstarpējo tikšanās brīžos, satiekot cilvēkus ar īpašām vajadzībām viņu dzīvesvietās un visbeidzot, ņemot vērā šā gada janvārī Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Ventspils nodaļas rīkotā diskusiju klubā apkopotos viedokļus saistībā ar nepietiekošajiem sociālajiem pakalpojumiem Ventspilī, iesniedzām Ventspils pilsētas domei JKP Ventspils nodaļas priekšlikumu - organizēt "Mājas aprūpes" sociālo pakalpojumu, kā arī lūdzām atrast iespēju viena sociālā darbinieka štata vietai Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, kurš koordinēs sociālās palīdzības, mājas aprūpes un veselības aprūpes jautājumus cilvēkiem pēc smagām, pēkšņām slimībām (insults, infarkts, smagas autoavārijas utml. ) un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuriem nepieciešama neatliekama sociālā palīdzība un aprūpe. Priekšlikumi sagatavoti, iepazīstoties arī ar citu pilsētu un novadu pieredzi.
Esam gatavi paši aktīvi un profesionāli līdzdarboties iesniegto jautājumu ieviešanas procesā.

Komentāri (77)

  • -1
    Angel 09.02.2018, 07:44:07

    Vai labo darbu darbnīcā esat vērsušies? Viņi arī risina šos jautājumus. :)

  • 0
    Anželika Jurševica 09.02.2018, 08:27:45

    Paldies visiem tiem, kas ir droši un godprātīgi, atbalstot mūs !
    Ventspilī ir Mājas aprūpei pabalsts vientuļiem pensionāriem, kuriem nav bērnu un kuru ienākumi kopējie nepārsniedz 274 eiro mēnesī. Tatad, ja guļošajam pēc insulta cilvèkam ir bērns, vai pusslims laulātais, šis pabalsts nepienākas. Bet cik daudz ir tādu ģimeņu, kuru piemeklē šīs ne vieglākās dzīves dienas !
    Pie tam šis pabalsta apmērs sastāda no 30 - 43 eiro. Paņemsim Jēkabpili. Šajā pilsētā pašvaldība nodrošina Mājas aprūpes pakalpojumu visiem tie cilvēkiem, kuriem tas ir nepieciešams viņu veselības un vecuma dēļ. Sociālais aprūpētājs nāk pie aprūpējamā vai nu katru dienu, vai nu pārs dienas nedēļā, atkarībā no tā, kāds piešķirts mājas aprūpes līmenis. Pie mums, Ventspī pat tuvu nav tāda. Jēkabpils šādam pakalpojumam atvēl nepiknus100 000 eiro gadā.
    Tās ir rūpēs par cilvēku, par savu pilsētas iedzīvotāju arī viņa grūtākajos dzīves brīžos.

  • -5
    Ventspils Sociālais dienests 09.02.2018, 09:48:33

    Vēlamies Jūs informēt, ka jautājums par sociālā pakalpojuma "aprūpe mājās” izveidošanu Ventspilī periodiski tiek aktualizēts. Arī pašlaik šāda pakalpojuma ieviešanas nepieciešamība tiek vērtēta.
    Vienlaikus vēlamies Jūs informēt, ka pirms 2-3 gadiem šāda pakalpojuma sniegšanu Ventspils pilsētā gandrīz vienlaikus uzsāka divas biedrības – “Latvijas Sarkanais Krusts” un “Latvijas Samariešu apvienība”. Abām organizācijām tā bija neveiksmīga pieredze. Ar nelielu pakalpojuma pieprasījumu bija neiespējami nodrošināt stabilu un kvalitatīvu pakalpojuma piedāvājumu. Nepietiekamā klientu skaita dēļ, pakalpojuma sniegšanu pārtrauca vispirms “Latvijas Samariešu apvienība”, vēlāk arī “Latvijas Sarkanais Krusts”.

  • -6
    Ventspils Sociālais dienests 09.02.2018, 09:49:04

    Savukārt SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” informē, ka ikvienam Ventspils iedzīvotājam, kuram nepieciešama pastāvīga ambulatora ārstnieciskā palīdzība, ģimenes ārstam izvērtējot viņu veselības stāvokli, iespējams saņemt medicīnisko aprūpi mājās. Pakalpojuma apmaksa tiek nodrošināta no valsts budžeta līdzekļiem.

  • -5
    Ventspils Sociālais dienests 09.02.2018, 09:49:20

    Tāpat SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” piedāvā medicīnisko rehabilitāciju mājās insulta pacientiem. Šis pakalpojums ir bezmaksas. Lai saņemtu medicīnisko rehabilitāciju mājās, insulta pacientiem nepieciešams nosūtījums no rehabilitologa vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, kā arī sastādīts medicīniskās rehabilitācijas plāns. Turklāt, lai pacients iespējami ātri saņemtu šos pakalpojumus un atveseļošanās procesā nebūtu pārtraukums, nosūtījumu ieteicams noformēt un rehabilitācijas plānu sastādīt tieši izrakstoties no ārstēšanās stacionārā.
    Par slimnīcas piedāvātā pakalpojuma veikšanu gādā un sīkāku informāciju sniedz aprūpes koordinatore Oksana Kraule, tālrunis uzziņām 29386836.

  • 0
    invalīda kopēja 09.02.2018, 10:15:27

    Runa nau par insulta slimnieku, bet ar iegūtu traumu un tādiem nekādas atlaides un rehabilitācijas nepienākas. Cilvēks nau vientuļš viņam ir sieva- atlal palīdzība nepienākas. Un invalīda kopšanas pabalsts nau pat valsts minimālās algas apmērā.

  • 0
    domāju 10.02.2018, 12:29:13

    Nav jau paredzēts, ka kopējs strādās vienā mājā veselu darba dienu- tas ir noteikts stundu skaits dienā, nedēļā...

  • 0
    invalīda kopēja 09.02.2018, 10:23:43

    Runa jau ir , ka es pat uz Rīgu aizbraukt nevaru, jo nav jau kas invalīdu pieskata. 8 h atstāt vienu mājās nevar, jo ik pa 2-3h viņš ir jāpozicionē, lai nerastos izgulējumi.

  • -8
    Ome 09.02.2018, 10:32:18

    Invalīda kopeja!Daudz gribi,minimalo,nokarto dokumentus, saņemsi 213 eiro un varēsi noalgot kopeju un aizbraukt uz Rīgu!

  • 0
    invalīda kopēja 09.02.2018, 10:42:45

    Ome nāksi pie manis strādāt 213/31/8=0.86 santīmi stundā vismaz 1 mēnesi pamēģini?

  • 0
    invalīda kopēja 09.02.2018, 10:58:25

    Ko tad ome nobijās par maz piedāvāju? Tas jau ir pa 8 h man tas jādala uz 24 h ir, jo kopējam naktī arī jāceļas un jāpozicionē. Par šo samaksu Tev nebūs nekādas
    sociālās garantijas tā ir nauda aploksnē man arī tas netiek iekaitīts darba stāžā un nepienākas slimības papalsts vai atvaļinājums, jo kopējam nav nekādas sociālās garantijas

  • 0
    Anželika Jurševica 09.02.2018, 12:39:49

    Ome !
    Jūs vēl vakar apgalvojāt droši un pārgalvīgi, ka Mājas aprūpes pakalpojums Ventspilī ir, bet tagad nu jau rakstat, ka mājās aprūpei pabalsta apmērs ir 213 eiro ! Internetā Sociālā dienesta informācijas lapā ir norādītas divas summas:
    43 eiro - ja persona nevar sevi aprūpēt
    30 eiro - ja persona sevi daļēji aprūpē.

    Pie tam, šo pabalstu var saņemt TIKAI VIENTUĻI PENSIONĀRI UN VIENTUĻI INVALĪDI, kuru ienākumi nepārsniedz 278, 47 eiro.

    Ko darīt pārējiem invalīdiem un pensionāriem, kuriem nav pat šis aprūpes mazais pabalsts ?
    Un, ja pavisam godīgi - ko var iesākt ar 30 - 43 lielu pabalstu arī tas vientuļais pensionārs vai invalīds - NOALGOT SEV APRŪPĒTĀJU ?

    Kā gribētos, lai mūsu pašvaldības atbildīgās personas Ventspils domē ieklausītos mūsu iedzīvotājos, kuriem ir ļoti, ļoti nepueciešams viņu atbalsts šajos jautājumos. Un ne jau Sociālais dienests izlemj šos jautājumus ... Visu cieņu sociālajiem darbiniekiem un asistentiem, kas ikdienā palīdz šiem cilvēkiem.

  • 0
    Anželika Jurševica 09.02.2018, 12:58:52

    Latvijā ir pilsētas, kurās šo pakalpojumu veic PAŠVALDĪBAS SOCIĀLAIS DIENESTS. Piemēram - Liepājā, Jēkabpilī, Rēzeknē.
    Runāju gan ar Sociālā dienesta vadītājiem, gan ar Mājas aprūpes vadītājiem - kāpēc neuzticējāt to Samāriešiem. . Un atbildes bija līdzīgas - Samārieši dārgi izmaksā. Kā arī ērtāk pašiem visu organizēto nokontrolēt.

    Arī tajās pilsētās paralēli Mājas aprūpei ir insulta slimniekiem veselības aprūpes pakalpojumi jeb rehabilitatori, ergoterapeita un fizioterapeita pakalpojumi. Tie ir ļoti nepieciešami.pakalpojumi, bet tie NEAIZSTĀS Mājas aprūpes pakalpojumu. RehabikitatorS neaprūpēs slimnieku, jo tas nav viņa pienākumos.
    Bet...
    Veselības aprūpi FINANSĒ VALSTS, bet Mājas aprūpi valsts nefinansē un to BŪTU JĀDARA PAŠVALDĪBA !

    Vai varbūt tāpēc jau tik ilgi šis jautājums aktualizējas un netiek risināts ?

  • 0
    domāju 12.02.2018, 13:50:39

    Mājas aprūpe te neparedz medicīnisko aprūpi, tas ir cits pakalpojums. Parasti mājas aprūpe ir istabas uzkopšana, pagatavot pusdienas, kaut ko palīdzēt nokārtot utml... Medicīniskā aprūpe- cits pakalpojums un asistents vēl trešais iespējamais pakalpojums...

  • 0
    Anželika Jurševica 09.02.2018, 13:03:32

    Kāpēc Ventspils pilsētas dome bij atradusi 1,3 milj.strūklakas celtniecībai, bet 90 tūkstoši eiro gadā NEVAR ATRAST MĀJAS APRŪPES pakalpojumam - smagi slimiem, guļošiem... cilvēkiem ar invaliditāti - saviem pašvaldības iedzīvotājiem ?

  • 0
    Āmen 09.02.2018, 14:50:54

    Omiš aprāvās un pazuda.
    Tā ir ar tiem lembergoīdiem.

  • -5
    Ome 09.02.2018, 18:01:47

    Invalīdu kopeja! man ari ir 213 par manu kopšanu,ta ka arī es algoju kopeju kad man vajaga,mans virs arī nav no dzelzs, ta ka es visu to zinu un jus man neko jaunu nepateicat,un tie kas te ir ļoti gudri paši var nonakt tada stavoklī.

  • -5
    Ome 09.02.2018, 18:06:59

    Invalīdu kopēja!Varbūt atnaksi piemanis?Malku sanesisi,nomazgasi un visu parejo,ari pakaļu nomazgasi?

  • 0
    Margrieta. 09.02.2018, 19:23:23

    Jā,un saldu tējiņu arī uztaisīs.

  • 0
    invalīda kopēja 09.02.2018, 18:41:21

    Omei diemžēl visu to , ko minēji jau arī savam vīram daru un tādēļ jau arī iestājos par to, ka būtu labi, ja mani kāda varētu aizvietot no dienesta kādas kaut vai 2 reizes nedēļā, jo es jau arī neesmu no no dzelzs un man arī ri malkas kurināms dzīvoklis un ne pirmajā stāvā. Tādļēļ es nesaprotu, kāpēc ome ir tik ļoti pret šādu pakalpojumu?

  • -4
    Ome 09.02.2018, 19:28:55

    Invalidu kopēja!Es neesmu pret tadu pakalpojumu,bet es nesaprotu kāpec jus nenokārtojat tos 213,cik man zinams ,tie kuriem bijis pakalpojums no soc.nod., ari no sarkana krusta,viņi ir kartīgi apzagti,Jus par to naudu varētu noalgot sev pazīstamu cilveku. Jus mani parprotat,es zinu ko nozime kaut ko prasit soc.nod., tur tu paliec par muļķi. Jo tur tevi reti kad sapratīs.Piedodiet ja aizvainoju Jus.

  • 0
    invalīda kopēja 09.02.2018, 19:43:15

    Ma jau ir tie 213, bet to jau maksā valsts tādu summu sņem gan Valmierā, Rēzeknē un citur visa valstī, šeit bija runa, ka Ventspils pašvaldba pati varētu atbalstīt savus nodokļu maksātājus.

  • 0
    krusttēvs vilhelms 09.02.2018, 20:09:08

    Kāpēc visiem nevar palīdzēt,kuri grib, izdomā visādus muļķīgus punktus, šajā gadījumā palīdzēšu, bet šajā gadījumā nepienākas, stulbi kaut kā.

  • -3
    Ome 09.02.2018, 22:25:47

    Tas jau nu laikam nenotiks nekad,pat 1.gr.ivalidiem nepienakas higienas pakas,laikam mazgaties nevajaga,pienakas tikai tās pakas ar isto bremža eļlu un makaroni,un vel šis tas tur ir.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: