Katru gadu ir tā viena diena, kad pirmoreiz iesmaržojas pavasaris. Tie vēl nav ziedi, pat ne pumpuri. Tā ir atkūstoša, saules pamazām apžāvēta zeme, dūmi no pērno lapu ugunskuriem. Tā ir cerība, ka viss būs.

Šādas un līdzīgas atziņas sāk parādīties sociālajos tīklos, kas liecina par pavasara tuvošanos. Katru gadu pirmais ieraudzītais taurenis liek sirdij iegavilēties un tvert mirkli, jo tas palīdz apzināt pavasara klātbūtni. Arī ticējumi to apstiprina, jo skaidro pirmā ieraudzītā taureņa nozīmi. Piemēram, ja pirmais redzēts gaišs taurenis, tad šovasar gaidāmas kāzas vai krustības. Raibulītis liecina, ka gada siltākajos mēnešos nebūs jāgarlaikojas – gaidāmi dažādi piedzīvojumi. Kad pavasarī pirmo taureni redz dzeltenu, tad būs karsta vasara. Starp citu, es ar savu pirmo taureni jau satikos – aizvadītajās saulainajās brīvdienās, kad ilgi gaidītā saules gaisma pēc garām un ilgām pelēkām dienām nesavtīgi lutināja un ļāva noticēt pavasara ierašanās brīnumam. Mans bija dzeltens, tātad karsta vasara garantēta, par ko priecājos. Lai jums arī pavisam drīz izdodas piedzīvot šo sastapšanās brīnumu.

Un līdz ar pirmajām uzziedējušajām sniegpulkstenītēm atnāk ziņa arī par to, ka skrejriteņu operators Bolt pakāpeniski uzsāk savu sezonu – iestājoties siltākam laikam, skrejriteņi pamazām tiks izvietoti visās lielākajās Latvijas pilsētās, tostarp arī Ventspilī. Izlasot šo informāciju, gūstu vēl vienu apstiprinājumu tam, ka pavasaris patiesi vairs nav aiz kalniem. Bolt skrejriteni varētu pielīdzināt mūsdienu taurenim. Un ar savu pirmo skrejriteņa braucēju jau sastapos, kurš, starp citu, pēkšņi izlidoja – bez pārspīlējuma – nez no kurienes, proti, no vienas sānu ielas, kad pati ar savu transportlīdzekli pārvietojos pa galveno braukšanas ceļu. Šis taurenis nebija ģērbies spilgtās krāsās, šis taurenis bija steidzīgs un, godīgi sakot, pat biedējošs, jo ļoti mērķtiecīgi virzījās uz savu mērķi, neievērojot nekādus ceļu satiksmes noteikumus. «Es lidoju pirmais, tātad ceļš pieder man jeb priekšroka ir man,» – laikam tāda doma sēdēja galvā skrejriteņa vadītājam. Bolt sola piemērot skrejriteņu ātruma ierobežojumu, atsevišķās pilsētu zonās nosakot braukšanas ātruma limitu – 10–15 kilometri stundā. Piekritīsiet, tas nav diez ko lēns taureņa lidojums. Tāpat Bolt sola, ka, lai veicinātu skrejriteņu lietotāju paradumu maiņu un drošu pārvietošanos, šogad turpinās analizēt pārgalvīgas braukšanas rādītājus. Ja reiz ir ko analizēt, tas nozīmē, ka braukšanas kultūra ar skrejriteņiem pieklibo un šajā lauciņā vēl daudz kas uzlabojams. Neesmu pret skrejriteņiem un aktīvu dzīvesveidu, esmu pret to, ja skrejriteņu braucēji izvēlas ignorēt citus ceļus satiksmes dalībniekus un gājējus.

Būsim atbildīgi uz ceļiem, būsim atbildīgi cits pret citu un atradīsim mirkli pirmajam pavasara taurenim.

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: