Izskaņai tuvojas šis gads, kurā svinējām 100 gadus, kopš Ventas Balss pirmā numura iznākšanas. Proti, pirmo reizi ventspilnieki vietējās ziņas avīzē ar nosaukumu Ventas Balss lasīja 1921. gada 8. februārī. Protams, pa vidu bijuši laiki, kad vietējais laikraksts Ventspilī bijis gan Brīvā Venta, gan Padomju Venta un kopš pirmās Ventas Balss esam piedzīvojuši daudz pārmaiņu. Taču arī šodien ventspilnieki zina, ka vietējās ziņas viņi uzzinās no laikraksta Ventas Balss vai digitālajā formātā – no ventasbalss.lv.

Valstī noteikto ierobežojumu dēļ jubilejas pasākumus klātienē nevarējām organizēt, taču Ventas Balss lasītāji zina, ka mēs šajā jubilejas gadā kopīgi atcerējāmies gan laikraksta, gan pilsētas vēsturi kopumā, un to darījām daudzos rakstos, ko publicējām rubrikā Ventas Balsij 100.

Un es varu tikai atkārtoties un teikt vēlreiz, ka piedzīvotā atsaucība bija mums visiem liels pārsteigums. Brīdī, kad ievietojām avīzē sludinājumu ar aicinājumu saistībā ar Ventas Balss 100 gadu jubileju ikvienu ventspilnieku iesūtīt fotogrāfijas un citus materiālus, kas saistīti ar pilsētas un laikraksta vēsturi, es pati biju diezgan skeptiska par to, ka varētu būt liela atsaucība. Kaut kā šķita, ka esam pieraduši pie tā, ka vēsos un atturīgos kurzemniekus nevar tik ātri iekustināt uz dažādām aktivitātēm. Taču izrādās, ka viss var notikt arī pilnīgi pretēji! Un mēs esam ļoti pateicīgi ikvienam par to! Turklāt, kā jau agrāk teikts, esam saņēmuši arī daudz pozitīvu atsauksmju pēc tam, kad šos materiālus publicējām.

Un šobrīd, kad gads tuvojas izskaņai, saprotam, ka ventspilnieku iesūtīto materiālu mums vēl ir gana daudz, un top skaidrs, ka rubrikai ir nepieciešams turpinājums.

Varbūt mūsu lasītāji varētu ieteikt, kā šo rubrikas turpinājumu nosaukt? Skaidrs, ka nākamajam gadam vairs nepiestāvēs Ventas Balss simtgade, jo tā būs jau pagājusi, taču atmiņas par seniem notikumiem, par pilsētu un cilvēkiem nekad neapsīkst un neapsīks. To pa šo gadu esam sapratuši.

Varbūt lasītājiem ir arī kādi ieteikumi par šīs – kopīgo atmiņu un vēstures – rubrikas saturu? Esam pamanījuši, ka viena no tēmām, kas ventspilniekiem šķitusi visinteresantākā, ir iespēja fotogrāfijās redzēt, kā dažādos laikos pilsēta ir mainījusies. Taču interesanti ir arī stāsti par cilvēkiem un viņu likteņiem.

Esam pamanījuši arī to, ka šie raksti, fotogrāfijas un atmiņas ir radījuši jaunu kopības sajūtu, kas vieno ventspilniekus un rosina interesēties pārējos. Tāpēc gada nogalē vēlreiz sakām milzīgu paldies visiem, kas atsaucās, un ceram uz sadarbību turpmāk! Lai mums kopā izdodas!

Komentāri (0)

 • -1
  Vpr 23.12.2021, 11:48:05

  Arī tāds ieraksts ir veikts 100 gadu jubilejā: https://www.covidgudrie.com/#gundega-mertena
  Jūs, būdama vietniece, taču varējāt viņu atturēt no dezinformācijas tiražēšanas?

 • -1
  Neimanis 27.12.2021, 11:48:33

  Nopietni? Kā ventspilnieks ar aktīvu dzīves pozīciju esat aicināts atnākt uz redakciju un pārrunāt dažādas sabiedrībā aktuālas tēmas, tajā skaitā arī dalīties pārdomās par VB darbu. Atklāti. Taču kaut kas no tā līdz šim jūs ir atturējis.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: