Mēs visi nākam no savas bērnības. Lai kādās skolās mācāmies un kādu pieredzi pēc tam iegūstam, pamatus tomēr ieliek vecāki. Skatoties, kā viņi dzīvo, risina problēmas, vērtē situācijas, veidojam savu pasaules uzskatu.

Mani pusaudžu gadi sakrita ar Atmodas laiku, kad politika bija burtiski visur – par brīvu, neatkarīgu Latviju runāja televīzijas raidījumos, mītiņos ar tūkstošiem dalībnieku, rakstīja avīzēs un, protams, runāja mājās un privātās sanākšanās. No vecākiem kā pilnīgi neapspriežamu esmu pārņēmusi piedalīšanos visās vēlēšanās, lai paustu savu kā Latvijas pilsoņa izvēli.

Viena lieta ir vēlēšanas, bet cita – dzīve pēc tām. Būšu godīga – ne vienmēr man ir paticis vēlēšanu rezultāts – gan pašvaldības, gan Saeimas vēlēšanās. Lai atceramies slaveno Einara Repšes «kā var nesolīt» – tieši tā dažkārt mēdz notikt, kad pēc vēlēšanām iestājas reālā dzīve. Skaidrs, ka naudas nekad visam nepietiks, taču ir svarīgi, kā mūsu ievēlētie priekšstāvji ar pieejamajiem līdzekļiem pēc tam rīkojas. Mēs galu galā maksājam nodokļus un vēlamies būt pārliecināti, ka nodokļos samaksāto naudu izmantos pareizi un iedzīvotāju interesēs. Tāpēc ir svarīgi, vai ievēlētajiem ir skaidrs stratēģisks redzējums un mērķtiecīga pieeja rūpīgi plānot un paveikt darbus, turklāt uzklausot un sadzirdot cilvēku vajadzības. Tādā ziņā labs piemērs ir Ventspils pilsētas pašvaldība, kur jebkādā veidā izteikts, tostarp Hallo, «Ventas Balss» klausās! rubrikā pausts, iedzīvotāju viedoklis vienmēr ticis uztverts nopietni un izvērtēts, plānojot darāmos darbus. Ne gads nav pagājis bez iedzīvotāju aptaujām, kuru rezultātus rūpīgi analizē. Arī sniegt atbildes uz žurnālistu jautājumiem Ventspils vadītāji un speciālisti nekavējas – tas tiek uztverts kā pašsaprotams, kā demokrātiskā valstī arī būtu jābūt.

Ventspils novadam, kam tiek arī mani nodokļi, ar šo tik labi neveicas. Ventas Balsī jau rakstīts, ka reizēm pat mēnešiem novada vietvalži aizmirst atbildēt uz žurnālistu nosūtītajiem jautājumiem. Arī par ceļu stāvokli, kas laukos dzīvojošajiem ir ārkārtīgi būtisks, lai nokļūtu uz darbu, skolu vai pie ārsta, vietējiem vadītājiem pēkšņa interese uzradusies tieši tad, kad par to Satiksmes ministrijā painteresējās Ventas Balss. Kamēr ministrija ieturēja mēnesi ilgu, liela mākslinieka cienīgu pauzi, novada informatīvajā izdevumā tapis ar amatpersonu foto izdaiļots pirmās lapas materiāls par ceļiem – tiesa, bez neviena konkrēta termiņa, no solījumu sērijas. Interesanti, ka līdz manām acīm šis materiāls nonāca nevis pašvaldības komunikācijas kanālos, bet kā Nacionālās apvienības Ventspils nodaļas apmaksāta reklāma Instagramā. Kā nodokļu maksātājai man rodas jautājums – vai Nacionālās apvienības politiķi patiešām nesaprot, ka šādi politiskās interesēs viņi izmanto pašvaldības resursu, materiālu, kura tapšanu un publicēšanu apmaksājuši nodokļu maksātāji? Un vai novada vadītājam šāda rīcība šķiet pieņemama un likumīga?

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: