Ja šajās dienās iesiet garām vai cauri Renķa dārzam, uzreiz pamanīsiet, ka vēl aizmigušajā dārzā izceļas koši krāsota milža Lutauša lielā cepure un zābaks.

Pēc p/i “Komunālā pārvalde” pasūtījuma būvuzņēmējs SIA “Tikem” Renķa dārzā veicis atjaunošanas remontdarbus zābakam un cepurei. Šobrīd Lutauša zābaks un cepure ir notīrīti, nokrāsoti un virsma ir izlīdzināta, un pavisam drīz bērni atkal varēs kāpelēt un priecāties.

Objekti šobrīd vēl ir norobežoti, tādēļ p/i “Komunālā pārvalde” aicina iedzīvotājus nešķērsot norobežojošās lentas līdz darbu pilnīgai pabeigšanai.

Reņķa dārzs ir kļuvis par iecienītu ventspilnieku un pilsētas viesu atpūtas vietu. Reņķa dārzā ir izvietoti vairāki savdabīgi vides objekti : Mākoņaitiņas – 10 auni un jēriņi, koka skulptūru grupā Dārza zvēriņi - govis, kaķis un sienāzis. Parka apmeklētājus priecē arī tādi objekti kā milža Lutauša lielais zābaks, cepure, ķemme, atslēgu saišķis, pogas un vilnas diega kamols un citi, bet bērni Reņķa dārzā labprāt rotaļājas 4 m augstajās rotaļu iekārtās Muša un Zirneklis. 2014. gadā Reņķa dārzā bērnu priekam tika uzstādītas vēl divas līdzīgas rotaļu iekārtas (3 m augstas, ar gumijas segumu) –Skudra un Mārīte.

Aktīvākas atpūtas cienītājiem Reņķa dārzā ir izveidots celiņš sportošanai (skriešanai, nūjošanai u.c.) 1 km garumā, kā arī ierīkoti āra trenažieri vingrošanai brīvā dabā. Pēc aktīvas atpūtas parka apmeklētājiem ir iespēja piesēst uz atpūtas soliņiem un apskatīt Reņķa dārza dīķī peldošo strūklaku.
Vasaras sezonā Reņķa dārzs ir centrālā kultūras pasākumu norises vieta Ventspilī, kur regulāri notiek zaļumballes, vasaras koncerti un festivāli, kas ļauj pulcēt pat līdz 10 000 skatītāju.

Komentāri (10)

 • -3
  Anita Pirms 6 dienām, 10 stundām

  Man gan visu laiku likās ,ka tā ir Lemberga hūtes kopija, bet varbūt Aivars tagad ir Lutausis?

 • -1
  Barons Pirms 6 dienām, 8 stundām

  To viss var būt.Tig tagads vaidzet vien ontlig Sprīdit,kas ir pūst iekš to stabul,le Lutaus ir dancot,kamēr krist gar zem pavisam beigts un kaputt,le zinat.

 • -3
  Ilgа Pirms 6 dienām, 5 stundām

  Man akal liekas ka tā meitenit ar orandžajiem matiem gagārin parka pie kafejnīcs Pipija ir Jūs kopij!!!

 • -10
  Anita Pirms 5 dienām, 20 stundām

  Žēl ,ka Ventspilī nav nevienas raganas skulptūras - tā varētu būt nokristīta Miķeļielas Ilgas vārdā.Vecā ragana ir tik pilna ar ļaunumu un rupjībām ,ka katrā tēmā izspļauj kādu riebeklību , vai esmu uzkāpusi uz varžacs tev jeb esmu trāpījusi un atmaskojusi tevi , ka neesi sieviete ?Vai es tevi aizskāru šajā tēmā?Paņem slotu un izlaid kādu līkumu ,kamēr vēl ir pilnmēness!Gan jau pēc tam atkal pazudīsi uz kādu laiku , diezgan ilgi nebiji redzēta forumā ILGA.

 • -7
  Novadnieks Pirms 5 dienām, 19 stundām

  Kaut kas ar to Ilgu nav kārtībā.Vai tas cilvēks ir viņa vai viņš,tas nav būtiski,bet ar novirzēm gan viņš ir,jo ik pa laikam "izspļauj" kaut kādus salīdzinājumus ar dzimumorgāniem,pats (pati) laikam būdams par to slimīgā eiforijā.Ne jau Ilga ir vienīgais cilvēks ar slimīgām novirzēm.tā kā samierināsimies ar realitāti.

 • -2
  Ilgа Pirms 5 dienām, 11 stundām

  Es tig i dzirdejs ka zābaciņa un hūte iekša dzēraj un visād narkomāņ iet mīst,drošvien jūs cienita esiet vien no viņiem.es jūt līdz tiem kam tas viss tur jatīr :-(((

 • -6
  Anita Pirms 5 dienām, 6 stundām

  Ilga , nomierinies , citādi no savām dusmām pārsprāgsi un tad nu gan kādiem, tik tiešām, būs pēc tam mēsli jāvāc.

 • -4
  Ena Pirms 4 dienām, 5 stundām

  Cik jūs tomēr esat ļauni - Ilga, Novadnieks, tā viš i un vēl citi ar' . Kāpēc nevarat vienkārši diskutēt - bez rupjībām, bez apvainojumiem ? Tā kā tādi mucā auguši un pa spundi baroti...

 • 0
  Novadnieks Pirms 2 dienām, 12 stundām

  Tu,Ena,gan mums te tāds eņģelīts.Lai tev svētlaime debesu valstībā.

 • -1
  Anonīms Pirms 3 dienām, 10 stundām

  Ena,
  tupi savā sapujušajā Britānijā un nežvanksti.
  Starp citu,Ilga ir vissakarīgākā no jums visiem.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: