"VEF Rīga" sestdien Rīgā uzvarā "Pafbet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlē ar "Ventspili" izšķirīgo izrāvienu veica ceturtajā ceturtdaļā. "VEF Rīga" uzvarēja ar 99:76 (22:33, 25:15, 24:19, 28:9).

Uzvarētājiem Gregorijs Vitingtons sakrāja 21 punktu un sešas atlēkušās bumbas, Roberts Blūms guva 20 punktus, Šons Paipss sakrāja 14 punktus un piecas atlēkušās bumbas, Māris Gulbis - 13 punktus un piecas atlēkušās bumbas, bet Dairis Bertāns - 11 punktus un sešas rezultatīvas piespēles.

Ventspilniekiem Išmaels El-Amins guva 16 punktus, 12 punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Frensiss Ošī, bet pa 11 punktiem guva Toma Vasiljevičs, kura kontā arī astoņas atlēkušās bumbas, Artūrs Ausējs un Linards Jaunzems, kura kontā arī piecas atlēkušās bumbas.

No 19 abu komandu spēlei pieteiktajiem basketbolistiem bez punktiem palika vien ventspilnieks Ronalds Zaķis.

Ceturtajā minūtē rezultāts bija 12:0 ventspilnieku labā, pusi no punktiem gūstot Tomam Vasiljevičam. 71 sekundi pirms ceturtdaļas beigām Vasiljevičs ar trīspunktu metienu panāca lielāko pārsvaru spēlē - 31:16.

Ar astoņiem gūtiem punktiem pēc kārtas "vefieši" pietuvojās līdz 27:33, bet pirmoreiz vadībā šajā spēlē izvirzījās vien 16. minūtē pēc Gregorija Vitingtona tālmetiena - 39:37.

Mača turpinājumā, rezultātam svārstoties par labu abām komandām, lielāko pārsvaru līdz ceturtajai ceturtdaļai kāda no komandām sasniedza 15 sekundes pirms trešās ceturtdaļas beigām, kad Džaizeks Lotijs ar divpunktu metienu panāca 71:65 mājinieku labā.

Pēdējā ceturtdaļā mājinieki veica 17:0 izrāvienu, pēc Šona Paipsa divpunktu metiena panākot 91:69 un nodrošinot uzvaru.

"VEF Rīga" ar bilanci 22-5 ir trešā, bet "Ventspils" ar 19 uzvarām 27 spēlēs - ceturtā.

"Vefieši" LIBL pirms sestdienas spēles bija svinējuši piecas uzvaras pēc kārtas, pēdējā mačā viesos ar 77:72 pieveicot "Keila"/"Coolbet", bet "Ventspils" bija aizvadījusi četru uzvarētu spēļu sēriju, pēdējā mačā ar 94:80 pārspējot Tallinas "Kalev"/"Snabb".

Šosezon pirmajā savstarpējā LIBL spēlē ar 107:68 uzvarēja rīdzinieki, bet Latvijas kausa pusfinālā pēc zaudējuma pirmajā spēlē izbraukumā (91:97) "VEF Rīga" mājās uzvarēja ar 101:80, iekļūstot finālā.