Šī gada pēdējo maču aizvadījuši BK "Ventspils" basketbolisti, kas savā laukumā visai smagā cīņā ar 90:81 pieveica BK "Jelgava" komandu, tiekot pie desmitā panākuma Aldaris LBL čempionātā.

Gada pēdējā mačā malā ventspilnieki atstāja Akseli Vairogu un Māri Gulbi, bet savainojuma dēļ joprojām nespēlēja Sandis Valters.

Laukuma saimnieki maču sāka, ļoti apņēmīgi darbojoties uzbrukumā, taču aizsardzībai enerģijas nedaudz pietrūka. Ar šo nedaudz toties bija pietiekoši, lai Mareka Bajāra trenētie jelgavnieki iejustos spēlē un droši turētos sāncenšiem līdz. Tikai ceturtdaļas izskaņā BK "Ventspils" tika pie lielāka pārsvara, desmit minūtes noslēdzot savā labā 31:22.

Otrās ceturtdaļas sākumā viesi ātri samazināja rezultāta starpību, taču tikt gluži blakus ventspilniekiem nespēja. BK "Ventspils" turējās 5-8 punktu attālumā, nedz attālinoties, nedz ļaujot sāncenšiem tikt tuvāk.

Puslaika izskaņā beidzot izdevās tikt arī desmit punktu attālumā, bet noslēgt to sanāca ar ļoti skaistu uzbrukumu - atrajā uzbrukumā Dāvis Lejasmeiers ar elegantu piespēli nogādāja bumbu Džeraijam Grantam, kurš iespaidīgi trieca no augšas.

Pēc pārtraukuma Roberta Štelmahera padotie ātri panāca 14 punktu pārsvaru, taču turpināt tik pat veiksmīgi nesanāca. Ceturtdaļas vidū Sandis Silavs ar tālmetienu ventspilnieku pārsvaru samazīnāja līdz 64:58, bet pusotru minūti līdz tās beigām pēc Sanda Dušela soda meitiena pārsvars bija sarucis līdz punktam - 66:65.

Atpūtā BK "Ventspils" devās ar trīs punktu pārsvaru (70:67), bet jau ceturtās ceturtdaļas sākumā tas bija 11 - 80:69. Pēc minūtes apsriedes viesi vēl prata divas reizes tikt trīs punktu attālumā, taču nosargāt itrigu līdz mača beigām laukuma saimnieki viņiem neļāva. Pēdējās četrarpus minūtes punktu guva tikai ventspilnieki, galu galā svinot uzvaru 90:81 - smags, bet tomēr patīkams noslēgums 2013.gadam.

"Ventspils" – "Jelgava" 90:81 (31:22, 21:20, 18:25, 20:14)
Ventspils: Zaķis 24, Timma 23, Butjankovs 10 (12ab), Laksa 10 (5ab), Lejasmeiers 7 (6ab, 7rp), Viljamss 5 (5ab, 6rp), Gražulis 5, Grants 4, Leimanis 2.