Šovakar Ventspilī FIBA Izaicinājuma kausa C grupas pēdējās kārtas spēlē laukuma saimnieks BK "Ventspils" ar 61:56 uzveica Austrijas čempionvienību Vīnes "Zepter", tādējādi nodrošinot iekļūšanu turnīra 16 labāko komandu pulkā.

Apskati foto!

Lai iekļūtu nākamajā kārtā, ventspilniekiem bija nepieciešama uzvara, kas, ņemot vērā iepriekšējās savstarpējās spēles iznākumu (78:71 viesos), varēja arī nešķist pārāk grūts uzdevums.

Spēles starts gan liecināja par pretējo – ventspilnieku uzbrukums pamatīgi buksēja, pirmajā ceturtdaļā iemetot tikai 11 punktus, bet otrās ceturtdaļas vidū vēl bija sametuši tikai 13. Roberta Štelmahera vadītā komanda tomēr spēja koncentrēties un līdz puslaika pārtraukumam uzlabot savu stāvokli (27:26).

Otrā puslaika starta izrāviens (8:0) ļāva ventspilniekiem justies diezgan komfortabli, tomēr iegūtais pārsvars tika izsēts. Spēles gaitā laukuma saimnieki tā arī nevarēja būt pilnībā droši par savu vadību, tomēr beigās izcīnīja laimīgu uzvaru ar 61:56.

Neskatoties uz nesekmīgo spēles startu, beigās ventspilnieku panākuma pamatā bija labāka metienu precizitāte (2p. – 68,4% (13/19) pret 42,2% (19/45); 3p. – 29,2% (7/24) pret 23,1% (3/13)), kā arī mazāks piezīmju skaits (20 pret 26), kas neļāva viesiem gūt vieglos punktus no soda līnijas.

"Ventspils" – "Zepter" 61:56 (11:17, 16:9, 20:13, 14:15)
"Ventspils": Gulbis 14, Viljamss 13 (5ab), Timma 11 (6ab, 6kļ.), Vairogs 10, Zaķis 8 (7ab), Lejasmeiers 5, Butjankovs.

"Zepter": Kolaričs 19 (5ab), Pavličevičs 16, Labucks 8, Daneks 7 (5rp), Trmals 2 (8ab), Sulovičs 2, Miletičs 2, Gašpars, Cvetinovičs.