Vakar Ventspils tiesā bija plānots skatīt sešas parādu piedziņas lietas, kurās pret privātpersonām bija vērsies Inserviss Group. Taču neviens atbildētājs uz tiesas sēdi neieradās.

Tiesnesim Igoram Kligačam bija plānots izskatīt trīs parāda piedziņas lietas. Vienā gadījumā parādnieks sabiedrībai Inserviss Group ir palicis parādā 470 latus par mobilo telefonu, ko viņš iegādājies uz kredīta. Citā gadījumā uz līzinga bija iegādāta Samsung keramiskā plīts, par ko parāds palicis 309 latu apmērā. Bet trešajā lietā atbildētājs minētajai sabiedrībai nav spējis atdot naudas aizņēmumu 2063 latu apmērā.

Kligačs stāsta, ka lielākā daļa parādnieku uz tiesām tā arī neatnāk. Pārsvarā šīs lietas tiek izskatītas bez atbildētāja klātbūtnes. Atbildētājam tiek dots 10 dienu laiks labprātīgai tiesas spriedumu izpildei, proti, samaksāt parādu vai noslēgt izlīgumu. Nesamaksāšanas gadījumā parasti lietas nonāk tiesu izpildītāju rokās, kas mēģina parādu piedzīt piespiedu kārtā.

Vēl trīs parādu lietas vakar bija nozīmētas tiesnešiem Ivaram Ķiplokam un Ilzei Fišerei. Šajās lietās figurēja naudas parādi viena līdz divu tūkstošu latu apjomā. Arī šo tiesnešu palīgi pastāstīja, ka uz šādām lietām atbildētāji ierodas reti. Liela daļa atrodas ārvalstīs, citi tiesas pavēsti nav saņēmuši vai vienkārši neiet tai pakaļ uz pastu. Tādos gadījumos tiek likts sludinājums Latvijas Vēstnesī. Atkārtotas neierašanās gadījumā, lieta tiek skatīta bez atbildētāja klātbūtnes.  

Parasti uz šīm lietām neierodas arī prasītājs, jo parasti strīda nav, ir piefiksēts parāds un viss. Ja tomēr rodas strīdīga situācija, tad arī prasītājam tiek uzlikts par pienākumu atnākt uz sēdi. Ir cilvēki, pret kuriem ierosinātas vairākas parādu piedziņas lietas no dažādām bankām un kredītdevējiem. Atsevišķos gadījumos pret vienu atbildētāju ir pat astoņas, deviņas lietas. To var traktēt vai nu kā ļaunprātību, kad cilvēks aizņemas no visām iespējamām vietām apzinoties, ka viņš parādus neatdos. Vai arī tā ir savu finansiālo iespēju pārvērtēšana.

Jāpiezīmē, ka par neierašanos uz tiesas sēdi par to laikus nepaziņojot, personai var piemērot naudas sodu līdz 50 latiem. Bet, ja tiesā neierodas tādu iemelsu dēļ, kurus tiesa atzīst par neattaisnojošiem – līdz 100 latiem. Tomēr tiesā atzīst, ka šādi sodi tiek uzlikti samērā reti, vienīgi, ja prasītājs pieprasa, vai ja atbildētājs rīkojas īpaši nekaunīgi.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: