Starpības maksājuma matemātika

qwerty | 28.02.2023, 11:33:40 | 3195

Zinu,šī tēma ir daudzkārt cilāta,bet man šķiet,ka mūs tomēr bišķiņ apčakarē. Iztēlojamies šādu mājas modeli: mājai ir 10 dzīvokļi,katrs dzīvoklis dienā tērē 100L ūdens.Mājas ekspluatācija ir uzsākta 1.datumā. Skaitītāju rādījums jānodod 27tā.Ūdeka savu komercskaitītāju nolasa 28tā.Tiek piefiksēta 1000 litru starpība starp nodoto 27tā un fiksēto 28tā. Īrnieks nākošā mēnesī atkal fiksē 27tā un samaksā to, plus samaksā par piestādīto starpību. Vai starpība,kura veidojas šajā vienā dienā būtu jāmaksā un vai vispār tā ir starpība? Vai pareizāk nebūtu aprēķināt dienas vidējo patēriņu , sasummēt to un atskaitīt no komercskaitītāja rādījuma?
Jā, tūlīt sekos oficiāla atbilde: MK noteikumi paredz ...bla,bla,... bet ja man liek veikalā samaksāt par preci kuras nav manā groziņā,es protestēju.

Komentāri (61)

  • 0
    Merkakits 05.03.2023, 11:10:54

    Tik vien tā darba!
    Lai Ūdeka savus komercskaitītājus nolasa 25-tā datumā, bet iedzvotāji savus nolasa un noziņo līdz 28-tam datumam.
    Starpības rādītāji kritīsies par 99% un Ūdeka neko nezaudēs,tikai iegūs.

  • -1
    Marta P 07.03.2023, 14:36:33

    Un , ja kāds nenodod patiesus rādījumus un zog ūdeni - joprojām būs tieši tāda pati situācija. Nevis jāmaina datumi, bet gan jābūt godīgiem!

  • -4
    Vineta Podniece 06.03.2023, 12:09:47

    Autoram tiešām klibo matemātika- starpība jau rodas tikai pirmajā mēnesī. Pēc tam, ja pieņem, ka gan patērētājs, gan pakalpojuma sniedzējs rādījumus konstanti nodod vienos un tajos pašos datumos, starpība vairāk nav, jo katrs par atskaites punktu ņem iepriekšējā mēneša rādījumu, kas abiem ir 30 vai 31 diena.
    Bet tā kā kopīpašumos tik ideāli nekas nenotiek, tad risinājumi ir tikai 2:
    1. uzlikt attālinātos skaitītājus
    2. izbeigt dzīvi kopīpašumā.

  • 0
    qwerty 06.03.2023, 13:13:31

    Oi, paldies par ieteikumu kur man dzīvot, tas tik mīļi no Jums :)

  • 0
    Kriska 06.03.2023, 13:05:44

    Kundze, bet redzi, cilvēki saka , ka viniem ir attālināti skaitītāji, bet starpība rodas

  • 0
    celis 06.03.2023, 13:51:41

    Man ir attālinātais skaitītājs un jau pusgadu nav nekādas starpības jāmaksā. Cik notērēju, tik maksāju. Nevajag izdomāt te muļķības.

  • 0
    Alberts koks 07.03.2023, 19:37:58

    Tas ir aizdomīgi un ja godīgi tad neiespējami. Katram skaitītājam ir kļūda. Ja kāds apgalvo ka uzliekot attālināto nolasīšanu nav starpības, tad viņš acīs skatoties gardi melo. Un tas jau nozīmē, ka aitas tiek cirptas un viņām tas patīk.

  • -2
    PSIA_UDEKA 06.03.2023, 15:17:50

    Vēlamies atgādināt, ka pašvaldības SIA “ŪDEKA” ir ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējs, kura atbildībā ir nodrošināt kvalitatīvus ūdenssaimniecības pakalpojumus līdz privātam īpašumam.

    Daudzdzīvokļu mājai piegādātos pakalpojumus uzskaita mājas kopējais ūdens patēriņa skaitītājs, un mājai par saņemtajiem pakalpojumiem ir jānorēķinās tādā apmērā, kā to uzrāda šis skaitītājs. Savukārt, individuālie skaitītāji, kas atrodas atsevišķajos īpašumos (dzīvokļos), kalpo šī kopējā patēriņa sadalei starp dzīvokļiem. Ja nesakrīt kopējā skaitītāja dati ar iedzīvotāju deklarētajiem datiem un rodas patēriņa starpība, tā ir jāapmaksā mājas īpašniekiem (dzīvokļu īpašniekiem), sadalot to atbilstoši normatīvajiem aktiem un noslēgtajam pakalpojumu līgumam.

    Dzīvokļu īpašnieki var lemt par radījumu paziņošanas periodu vai ieviest mājā attālināmi nolasāmo skaitītāju sistēmu, kas ļauj visus mājā esošos skaitītājus nolasīt vienlaicīgi.

  • 0
    Zinoša 06.03.2023, 20:48:17

    Štrunts ar visu Ūdeku. Uzliekot attālināti nolasāmos skaitītājus ūdens starpības nav. Bet, lai cik dīvaini nebūtu, parādās karstā ūdens starpība Siltuma rēķinā. Vai tiešām ir savs skaitītājs Ūdekai un savs Siltumam? Un no kurienes tā starpība rodas.

  • 0
    VSiltums 07.03.2023, 14:28:11

    Uzņēmums „Ventspils siltums” aprēķina maksu nevis par izlietoto karstā ūdens daudzumu kubikmetros, bet gan par patērēto siltumenerģiju (MWh) karstā ūdens sagatavošanai, apkurei un cirkulācijas nodrošināšanai. Aprēķins par ēkai piegādāto siltumenerģiju, tiek veikts pamatojoties uz siltumenerģijas skaitītāja rādījumiem, atbilstoši spēkā esošam siltumenerģijas tarifam. Savukārt, lai varētu aprēķināt karstā ūdens sagatavošanas izmaksas katram klientam individuāli, tiek ņemts vērā karstā ūdens patēriņš, ko klients ik mēnesi noziņo pašvaldības SIA “ŪDEKA”. Atgādinām, ka uzņēmuma “Ventspils siltums” klientu maksājamā daļa tiek aprēķināta saskaņā ar METODIKU, ko mājas kopsapulcē noteikuši paši iedzīvotāji un apstiprinājuši ar LĪGUMU starp pakalpojuma sniedzēju un ēkas pilnvaroto pārstāvi, kā arī saskaņā ar pašvaldības SIA „ŪDEKA” sniegtajiem datiem par karstā ūdens daudzuma patēriņu. Dzīvokļu īpašniekiem var lemt par siltumenerģijas sadales kārtības izmaiņām, izvēloties citu metodiku

  • 0
    edmundos 06.03.2023, 22:03:57

    Man vienkārši trūkst vārdu! Ja pakalpojumu saņēmējam ir jāmaksā par zagļiem, Un tas ir normāli, pareizi? Es tiešām neredzu jēgu diskutēt.

  • 0
    reku 07.03.2023, 06:19:43

    Uzlieciet arī paši neodīma magnētus uz skaitītājiem.

  • 0
    Marta P 07.03.2023, 14:38:53

    Pakalpojuma sniedzējam būtu jāmaksā par zagļiem?
    Analogs - maiznieks piegādā maizi veikalam. Veikalā kāds to nozog. Par to maksā maiznieks? Nē - veikals!

  • 0
    Vadims Kevrelis 07.03.2023, 14:58:59

    Marta P: bet zagli (maizes) ātrāk vai vēlāk noķer un tad par nozagto maizi viņš samaksā un vai nevarētu daudzīvokļa mājās katrā trepju telpā savu skaitītāju.

  • 0
    PSIA_UDEKA 07.03.2023, 15:00:19

    Daudzdzīvokļu māja ir kopīpašums, kas pieder visiem tās atsevišķo īpašumu (dzīvokļu un nedzīvojamo telpu) īpašniekiem, un tikai paši dzīvokļu saimnieki ir noteicēji par to, kas notiek viņu mājā. Dzīvokļa īpašnieka atbildība nebeidzas pie dzīvokļa ārdurvīm, dzīvokļu īpašnieki kopā ir atbildīgi par māju kopumā, sākot ar piegulošo teritoriju un pagrabu, beidzot ar mājas jumtu. Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēja kompetencē nav risināt jautājumus, kas saistīti ar procesiem mājas iekšienē.

    Tas attiecas gan uz pieņemto ūdens patēriņa sadales principu un starpības jautājumu risināšanu, gan augstākas klases skaitītāju uzstādīšanu vai attālinātās sistēmas ierīkošanu visā mājā – šie lēmumi ir jāpieņem mājas īpašnieku kopsapulcē, lemjot par savai mājai vispiemērotākajiem risinājumiem.

  • 0
    Kriska 07.03.2023, 15:52:30

    Ja Ūdeka tik aktīva , man jautājumi:
    1. Vai daudzdzīvokļu mājas kopējais skaitītājs ir Jūsu īpašums?
    2. Ja "Jā" , vai ir attālināti nolasāmais?
    3. Ja "Ne" - kāds tolks dzīvokļos likt attālināti nolasāmos?
    Es dzīvoju otrā stāvā, logi iznāk uz ieejas pusi, nav redzēts, ka Jūsu cilvēks nāktu uz pagrabu nolasīt skaitītāju. Un centīšos turpmāk mēneša beigās vērot

  • 0
    edmundos 07.03.2023, 20:13:44

    To Marta!
    Tiešām tik stulbs cilvēks nav redzēts(Marta)! Laikam pati ir pielikusi pirkstu pie šī marasma, ka tā aizstāv. Nekur nēesmu teicis ka Ūdekai jāmaksā! Katrā ziņā ne man!!! Nekādi citādāk nevaru nosaukt, kā nekvalitatīvs pakalpojums. Līgums ar Ūdeku ir man, nevis ēkai, klients esmu es, nevis māja! Divus mēnešu esmu prom, krāni aizgriezti, bet kaut kāds 0.9 kubi ūdens man jāapmaksā!!! Kas tas ir? Marta, tiešām Tu esi stuba!!!!!

  • -2
    Patiesība 08.03.2023, 08:31:00

    Jūs tiešām esat neizglītots cilvēks, kurš tālāk par savu degungalu un dzīvokļa durvīm neko neredzat un nesaprotat. Kā vīrietis arī esat apaļa nulle, ja var atļauties šādi apsaukāt sievieti. Fuj.....

  • 0
    edmundos 07.03.2023, 20:24:15

    Sorry. Stulba

  • 0
    edmundos 08.03.2023, 20:21:06

    Patiesībai
    Neko tādu, kas varētu aizskart, nepateicu. Kā nosaukt cilvēku, kurš neredz problēmu?
    Visur šī austrumu gudrā ielien ar tekstiem viss ir labi, tā jābūt.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: