Rumāņu krāpnieki Ventspilī?!

Ieva | 13.11.2016, 19:45:39 | 2118

Inese Andersone:

Gribu brīdinãt par iespējams noziedzīga grupëjuma uzdarbošanos Ventspilī.

Gadījums notika šodien 13.11., dienas pirmajã pusê, Pãrventä, Siguldas/Usmas ielas rajonã. Manu mammu, 71.gadu vecu kundzi pagalmã uzrunãja tumsnējs, gados vecs vīrietis. Runäja lauzītä krievu valodä lūdzot pëc palīdzības. Avärijä esot cietis viņa brälis, vai nevarot pateikt kur atrodas slimnīca. Mamma izskaidroja, bet vīrietis it kä nesaprata norãdīto ceļu un lūdza braukt līdzi mašīnä lai parädot ceļu. Atvedīšot pēc tam atpakaļ. Gribëdama palīdzët piekrita un iekäpa mašīnã ar kuru bija piebraucis šis vīrietis. No šofera blakussëdëtäja vietas izkãpusi sieviete gados un deva vietu mammai, aizmugurê sêdêjis jaunäks tumsnëjs vīrietis. Kad braukuši uz slimnīcu pa ceļam mamma sīki izjautäta vai dzīvo viena, vai ir bërni, cik mazbërnu un cik lieli. Vai strâdâ utt. Teikuši, ka paši esot no Budapeštas un dâsni atlīdzinãšot par palīdzību. Ceļã uz slimnīcu mamma säka nojaust, ka kaut kas nav kârtìbã. Cilvëki savâ starpã runãjuši svešã valodã. Kad piebraukuši pie slimnīcas vecãkajam vīrietim iezvanìjies telefons un it kã zvanījis ãrts, kurš pieprasījis kaut kãdu maksäjumu 170Eur. Vīrietis atbildëjis ka viņam esot tikai dolâri. Kad saruna beigusies prasījis manai mammai vai mäjâs neesot Eiro, jo ar $ nevarot norëķinãties. Mamma protams atbildëja, ka naudas viņai nav. Tad ieslëdzies nãkamais scenãrijs. Brãlim sasistajã mašīnâ esot divi televizori kuri kaut kur jãnoliek, vai nevarot mãjäs pie mammas? Un grūdis viņai rokãs ar gumiju apņemtu dolãru žūksni. Protams nojauzdama ko ļaunu mamma nepieļâva arī šã scenãrija realizēšanu. Tad sekoja nãkamais - lai parâdot banku vai maiņas punktu kur var samainīt $ uz Eur. Visä tajã stresâ viņa attapâs paņemt mobilo un piezvanīt man, un izstâstīt kas notiek. Un šķiet tas nostrâdâja. Sarunã pa tel. teicu mammai lai pasaka, ka maiņas punkts ir t/c Tobago, lai brauc turp un es arī uz turieni aiziešu. Mašīnã sêdošie kļuva tramīgi. Jautãja kam zvanīja. Mamma pateica, ka zvanīja meitai un es aiziešot uz vietu kur tiks mainīti dolâr, un noskaidrošot situâciju. Ilgi vairs nebija jãgaida, kad mašīna pusceļâ pie Jaunpilsëtas laukuma tika apstâdinãta un mammai likts izkãpt.
Labi ka viss tâ beidzâs.
Esiet modri, brīdiniet savus gados vecäkos tuviniekus. Izskatãs ka šie tumsnëjie ļaudis izmanto vecãkus cilvëkus lai pastrâdâtu savus negodīgos, noziedzīgos, slēptos nodomus.

Komentāri (39)

  • -6
    Latvija pāri visām! 16.11.2016, 19:37:10

    Novadniek,
    tu pārvērtē latviešu tiesības uz šo teritoriju.
    Dievs, vecīt, to nosaka.
    Ja viņš atradīs latviešus par viegliem, ar to arī viss beigsies.
    Spriežot pēc bieži sastopamiem bezdievju komentāriem, uz to viss iet...
    Apniks viņam reiz šie lecīgie vabuļi:)

    Ne ar ko latvieši nav labāki (vai sliktāki) par citām Eiropas tautām, tostarp krieviem.
    Bet pārējais tevis rakstītais ir apnicīgi banālais rusofoba komplektiņš.
    Kāds kaut ko teicis, blablabla un muums ir tiesības...
    "Tiesības" tev ir tikai uz to, ka pēc nāves tevi neizmet izgāztuvē, bet zem zemes apglabā.)

  • -6
    Latvija pāri visām! 16.11.2016, 19:40:10

    Un vēl, draugs,
    tavam prātam maz kas ir aptverams,
    spriežot pēc taviem komentāriem, apbižotais latvieti.
    :)

  • 0
    Anita 17.11.2016, 16:10:28

    Kurzemniek, ar to krievu kultūru tu atkal iebrauci grāvī, tu jau ,protams , neatceries kādu kultūru viņi mums atnesa 1940 . gadā, bet varbūt vecāki un vecvecāki tev ir ko stāstījuši.Par tiem no ģerevņas un par tiem letiņiem ,kas no laukiem - tos nevar salīdzināt , latvieši vienmēr ir kopuši gan savas mājas un sētas, Vai maz esi redzējis kādas ir sakoptas lauku sētas ?Manai vecmammai govju kūtī varēja iet ar zeķēm , tik tīrs tur bija un istabā arī dēļu grīdas bija noberztas baltas. Tagad neliela atkāpe - izlasīju arī tavu komentāru Novadniekam. Kurš ir tas dievs ,kas nolemj kur Latvijai būt kur ne,? vai tik tu nedomā tos "dievus ",kuri Kremlī sēž????

  • -4
    Latvija pāri visām! 17.11.2016, 18:17:30

    Anita,
    kultūras līmenis ir atkarīgs no sociālās situācijas.
    Ir bijuši laiki, (vēstures avotos tas atrodams),
    kad latvieši ir bijuši aptuveni tādā pat līmenī kā krievi iz ģerevņas
    un laiki,
    kad vācu kultūra un kristīgā dievbijībā pozitīvi ietekmēja latviešu zemnieku.

  • 0
    Anita 18.11.2016, 05:57:22

    Nestāsti nu ,ka vācieši un kristieši iemācīja latviešus pie kārtības, vācu kungi turpināja kasīties , jo nemazgājās , bet tikai salējās ar smaržūdeņiem ,lai nesmirdētu, bet jau senlatviešiem bija pirtis ,kur nomazgāties un drēbes izmazgāt.Kundzēm pat bija tādas speciālas matadatas ar kurām pakasīt frizūras , jo tur mudžēja no utīm , un tas arī ir vēstures fakts, ko man mācīja mākslas vēstures stundās.

  • -5
    Novadniece 17.11.2016, 18:30:47

    Es domāju,ka tautībai nav nozīmes.Pilsētā ir vieglāk,bet novadā?Ja mans kaimiņš Novadnieks mūs neuzturētu,es nezinu,kā mums tad ietu.

  • 0
    Rasma 17.11.2016, 20:56:25

    Paldies Inese, šo stāstu visā Latvijā vajadzētu publicēt. Brīdināšu savu mammu. Pirms kāda laika, šitādi frukti mūsu opim Kuldīģā, kaut kadus kastroļus pa 300 eur iesmērēja.

  • -4
    Latvija pāri visām! 17.11.2016, 22:38:41

    Kādreiz Zepter traukus lohiem par tūkstoti smērēja un nebūt ne melnīgsnēji ļautiņi:)

  • 0
    Novadnieks 18.11.2016, 05:41:06

    Tieši tā,Kurzemniek.krāpniecība sit augstu vilni un ne jau kaut kādi rumāņi vai čigāni no mums izvelk to naudu piespiedu kārtā,bet gan mūsu pašu latviešu bāleliņi,kuri visam nepieciešamam cenas ir saskrūvējuši nenormāli augstas.Pārtika,degviela,komunālie maksājumi,elektrība,maksājumipar pakalpojumiem un daudz kas cits.No rumāņa vai čigāna es varu nenopirkt un viņu attiecīgi pasūtīt,bet,piemēram,kāda jēga pasūtīt kādu no CSDD,ja tie maksājumi ir obligāti(noteikti ar likumu).
    Cepas te par kaut kādiem onkulīšiem un tantiņām.Padomājiet labāk,kā paši tiekat krāpti katru dienu un ne pa jokam.

  • -3
    Latvija pāri visām! 18.11.2016, 12:37:03

    Anita, krieviem ģerevņā arī bija pirtes.
    Daudz kas kultūrā, piemēram, dziesmu svētki, ir aizguvums no vāciem.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: