Smēķēšana lodžijās pie logiem

Rasma | 03.07.2018, 12:47:21 | 2673

Esmu redzējusi divus ugunsgrēkus. Neilgi atpakaļ Lielajā prospektā, un dažus gadus atpakaļ dega lodžija Sarkanmuižas dambī. Situācija rodas pa visam vienkārši. Vai nu paši smēķē lodžijā, izsmēķus pavirši nodzēš, oglītes birdina kur pagadās, vai kaimiņš no augšas purina lejā un iepurina. Nepatīkami, vasaras laikā atstājot vaļā logus, pilna māja ar smēķu dūmiem, jo apakšējais kaimiņš smēķē. Dūmi pa taisno nāk dzīvoklī. Ko par to saka pašvaldība, varbūt drošības un citu komforta nolūkos nolūkos aizliegt šāda veida smēķēšanu. Kurš vēlas var savos dūmos smacēties savā dzīvoklī, bet neuzspiediet to bērniem, apkārtējiem.

Komentāri (41)

  • -6
    visvaldisbalamute 12.07.2018, 00:06:48

    Griežu tā, ka mutuļo. Jā, un neiespringstu.... Nez vai komenta autors ikdienā visur pārvietojas ar videi nekaitīgu transportu. Kā tur bija par tiem baļķiem savās acīs, un skabargām tas teiciens...

  • -3
    KrikaK 12.07.2018, 09:28:01

    Komentāra autors ikdienā cenšas pārvietotie ar velosipēdu vai kājām, bet protams, ka sanāk braukt ar automašīnu vai sabiedrisko transportu arī. Tomēr nekad neizvēlos likt savu seju pie mašīnu izpūtējiem un elpot izplūdes gāzes...nemaz nerunājot par to, ka mašīnas ir aprīkotas ar filtriem, lai pēc iespējas mazinātu kaitīgo ietekmi...kad gar mājas logu nobrauc mašīna nesmird tā, kad blakus kaimiņš smēķē...cik zinu mašīnas izmeši ir oglekļa monoksīds, oglekļa dioksīds un slāpekļa oksīds, kuri izraisa skābo lietu un smogu , bet kas nāk no cigaretes: nikotīns, darva un oglekļa monoksīds (tvana gāze). Nikotīns izraisa atkarību, darva var izraisīt vēzi un elpošanas ceļu slimības, bet tvana gāze veicina sirds slimību rašanos...pēc manām domām nevar pat īsti šos divus salīdzināt?!

  • 0
    sūds 15.07.2018, 10:12:26

    Nomierinies, kriksi, nestreso, padzer tējiņu, atslābinies. Tevis paša/s norādītais likuma punkts, nosaka, ka:

    (2) Aizliegts smēķēt:
    7) uz daudzdzīvokļu dzīvojamo māju balkoniem un lodžijām, ja kāds no mājas iedzīvotājiem pret to pamatoti iebilst.

    Tātad, kamēr neesmu no kaimiņa saņēmis rakstisku/vārdisku sūdzību, iebildumu, vai lūgumu nesmēķēt, vai policijas apciemojumu, zilinu kur, cik un kad gribu, protams, ievērojot pārējos šī likuma 10.2. pantā minētos punktus. Arī dzīvoklī, kurā nav balkona vai lodžijas, drīkstu kūpināt cik tīk pie atvērta loga, jo likumā nav noteikts, ka privātīpašumā drīkstētu smēķēt tikai pie aizvērta loga. Ir, protams, punkts 10.2.16., kas saka, ka aizliegts smēķēt "jebkurā citā šajā pantā neminētā publiskā vietā citas personas klātbūtnē, ja šī persona pret to iebilst.", bet atgādināšu, ka privātīpašums NAV publiska vieta, lai arī cik plati mans logs (un/vai durvis) būtu atvērts.

    Pūt ļipā.

  • -3
    Cuca 12.07.2018, 09:49:30

    >visvaldisbalamute
    Cilvēki ap Tevi acīmredzot ir gana kulturāli un nealkst pēc tā, ka Tevi pārmācīt. Priecājies par to un novērtē, ka Tev nav nācies nobaudīt ko riebīgu. Jebkurš normāls cilvēks, kurš pīpē saprot un savus dūmus necenšas uzspiest citiem, tas tikai liecina par Tavu kultūras līmeni , domāšanu. Nepataisi sevi par tūtiņu, ja tāds neesi.

  • -3
    Rasma 12.07.2018, 15:49:49

    Ja uz šo foruma rakstu, nav neviena atbilde, vai komentāra no iestādēm. Tas nozīme, ka šis jautājums ir nesakārtots. Varbūt kāds var ieteikt, kur, pie kā griezties, lai sakārtotu šo jautājumu, izskaustu smēķēšanu pie logiem un lodžijās?

  • -1
    Margrieta. 12.07.2018, 17:04:11

    Vasarā zirņu zupu nevāru,jo pārāk garš pirdiens jālaiž un kaimiņi var ņemt ļaunā.

  • -3
    Fleck 12.07.2018, 19:02:21

    Jaa, mums arii taada probleema, un pasham teikt kaut ko kaiminjiem ir vienkaarshi vaaks, peec tam skraapee mashiinas un dur riepas un veel viskko, vieniigais veids ir anoniimi! Taapeec gribeetos uzzinaat no Pashvaldiibas Policijas, kaa riikoties, jo diezgan neforshi iet guleet
    smirdiigaa guljamistabaa!

  • -5
    Beshenij Karasj 12.07.2018, 21:19:12

    2 varianti....
    1-ej dzīvot privatmājā,vai...
    2-sāc pīpēt pats un problēma atkritīs !

    Citu variantu nav jo kas pīpēja uz balkona ( kā es piemēram ) tas pīpēs pat ja virs manis ģenerālprokurors dzīvos !

  • -2
    Puaro 13.07.2018, 00:01:11

    Beshenij Karasj,hrenovij,vai kas tu esi,pīpē,tik pa katru reizi,varēsi sodus maksāt

  • -4
    Beshenij Karasj 13.07.2018, 03:05:33

    Nesmīdini-tad jau sen būtu entos simtus samaksājis,bet man nav stulbu kaimiņu jo visi grib dzīvot mierīgi un bez stressa.

  • -1
    Cuca 13.07.2018, 10:11:22

    >Beshenij Karasj
    Gan uzrausies uz stresa pats, esi pacietīgs, tāpat kā tavi kaimiņi. Tas ka tev nav stulbu kaimiņu, kā tu raksti, liecina tik par to, ka Tevī ir tik daudz stulbuma un necieņas pret kaimiņiem, ka tas tevi ļoti loģiski nostāda tādā pamuļķīša statusā. ;) ja Tev tādā statusā patīk tad nav ko piebilst.

  • 0
    Fleck 15.07.2018, 09:35:03

    Beshenij Karasj:
    Tas ir tas pats, kas pateikt: "Ja tev traucee kaiminju muuzika, vai nu paarvaacies uz privaatmaaju, vai, pats saac pa nakti klausiities muuziku."
    Jebkuraa gadiijumaa - nav probleemu ja piipeetaaji sametaas man privaatmaajai, es ar mieru!

  • -1
    Beshenij Karasj 15.07.2018, 22:41:28

    Koroč man po...uz visām nesmēķētāju raudām-pīpēju un pīpēšu un reāli iepūtiet sev .....!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: