Smēķēšana lodžijās pie logiem

Rasma | 03.07.2018, 12:47:21 | 2673

Esmu redzējusi divus ugunsgrēkus. Neilgi atpakaļ Lielajā prospektā, un dažus gadus atpakaļ dega lodžija Sarkanmuižas dambī. Situācija rodas pa visam vienkārši. Vai nu paši smēķē lodžijā, izsmēķus pavirši nodzēš, oglītes birdina kur pagadās, vai kaimiņš no augšas purina lejā un iepurina. Nepatīkami, vasaras laikā atstājot vaļā logus, pilna māja ar smēķu dūmiem, jo apakšējais kaimiņš smēķē. Dūmi pa taisno nāk dzīvoklī. Ko par to saka pašvaldība, varbūt drošības un citu komforta nolūkos nolūkos aizliegt šāda veida smēķēšanu. Kurš vēlas var savos dūmos smacēties savā dzīvoklī, bet neuzspiediet to bērniem, apkārtējiem.

Komentāri (41)

  • -6
    Urzula 03.07.2018, 14:38:04

    Jā, šī ir ļoti liela problēma ; vasara karsta, logus , balkonus jātur vaļā uz nakti, lai var kaut nedaudz vēsuma dabūt..
    Man bērnu guļamistaba ir ar balkonu; tad nu kad nāk uz gulēšanu no apkārtējo balkonu smēķētājiem visa istabā kā smēķētavā; tādā nu jāguļ bērniem, kaut mājas nav smēķētāju..
    nekas neatliek, ka aizvērt visu ciet līdz pīpētāji aiziet gulēt un tad var atkal ar caurvēju izvēdināt, bet vienalga dūmu smaka paliek ...
    KO IETEIKSIT PĪPĒTĀJI? ES NEVĒLOS INDĒT BĒRNUS...
    kāpēc nesmēķējat savā istabā vai laukā?

  • -6
    Nif nifs 03.07.2018, 15:45:31

    Ja nemaldos, tagad ir pieņemts likums, ka uz lodžijām un balkoniem smēķēt nedrīkst. Kamēr kaimiņi nesūdzas, neviens to nekontrolē. Tev jāsūdzas vai nu muņikiem vai - īsti nezinu, varbūt apsaimniekotājam.

  • -4
    No malas 03.07.2018, 17:26:13

    Un bezdēt uz lodžijām un balkoniem arī nedrīkstēs!

  • -4
    tery 03.07.2018, 16:57:19

    Ja jau dzīvoklis privatizēts, lodžija arī. Ja kaimiņi cep zivis katru dienu - arī dūmi cērtas acīs un zivju smaka pievelkas. Nu ko lai dara? Ieteikt var tikai vienu - jāpārvācas uz privātmāju. Un arī nevar zināt, kurā pusē kaimiņiem tualete vai suņu būda ... . Atliek viensēta. Tur tik tiešām neviens netraucēs.

  • -7
    Urzula 03.07.2018, 17:06:30

    tery-llabi ir pasmieties par kādu...
    ja pašu nekādas problēmas neskar.. vai savus bērnus tā labprāt indētu? vai ietu uz privātmāju; kādi man nav kontā miljoni un mantojumā.. ir tik cik nopelnam...
    nedz ari pašai ir vēlme gulēt piepīpētā istabā...
    No zivju -ēdiena smaržas, vai smakas vēl neviens nav saslimis, katru dienu pa 5x negatavo kā pīpētāji pīpē.

  • -8
    scooter 03.07.2018, 19:47:47

    Nu no cigaresu smakas ari vel neviens nav nomiris....

  • -6
    Urzula 03.07.2018, 22:16:14

    elpot smēķētāju elpu ir tas pats kas pasīvā smēķēšana; apjautājies ārstam..
    kam ir bērni alerģiski vai astmātiķi vecākiem smēķētājiem liek mutes skalot pēc smēķēšanas, lai bērns neelpo izelpu...
    un kā vēl kaitē smakas..

  • -5
    Margrieta. 04.07.2018, 14:17:08

    Tautas paruna vēsta,ka vīrišķis,kurš nepīpē,smirdot pēc āža.

  • -1
    snaiperis999 10.07.2018, 11:27:50

    Tā uzskata tik kazas.

  • -5
    Puaro 03.07.2018, 22:24:30

    Jā,man tā pati problēma,bet samērā veiksmīgi tiku galā,protams,nav jau uzreiz jāsauc policija,bet aprunāties ar kupinātājiem,ja neņem vērā,tad droši sauc policiju,pirmo reiz iedos brīdinājumu,pēc tam sāks sodīt.Pārējiem pamuļķiem,kas te raksta par zivju smakām un pirdieniem,tie lai savas smadzenes apārstē,ja vēl tas ko līdz.konkrēta tēmai konkrētas atbildes,nevis stulbības drukāt

  • -8
    default 04.07.2018, 03:19:24

    Ja tu gribi komfortu, kravā koferus un pārcelies dzīvot uz mežu! ;)

  • -7
    default 04.07.2018, 03:24:21

    Man atkal jūsu stulbie suņi traucē ar savu žvankšķēšanu, vasarā logu nevar atvērt, tā kā.. nāksies vien pieciest dūmus.

  • -7
    Urzula 04.07.2018, 06:34:23

    Ari suņu rejas nav tas patīkamais, ka logu tuvumā bariņš izved savas cīņas par vietu..
    Bet pīpmaņu dūmus tiešām nu necietīs; man nevajag slimus bērnus, kuru ģimenē nav smēķētāju, lai citi indētu... tad jau labāk turēt logus ciet...
    Tad iznāk, ka smēķētāji tur sevi augstāk par citiem , kas to nedara?

  • 0
    sūds 15.07.2018, 10:17:10

    Kārtējā slimā mamzele. "Mani bērni, mani bērni, ko jūs manus bērnus".
    Pārsteigums - tavi bērni paši jau sen pīpē!

  • -6
    Pilsēta 04.07.2018, 10:58:34

    Man arī padebīlais kaimiņš dzērājs nepārtraukti pīpē uz balkona un končikus met uzzemes. Gan sētniece, gan apsaimniekotājs nekādi nevar viņu ietekmēt. Sētniece vienreiz izsauca pašvaldības policiju, bet viņš nopīpēja ātrāk nekā viņi piebrauca. Noplātīja rokas un aizbrauca prom.

  • -9
    codah 04.07.2018, 11:23:05

    Kaut kur reiz manīju labu veidu kā izmācīt pie-loga-smirdinātājus, sevišķi tos, kas met benčikus zemē. Salastie, saberiet pastkastē. Varbūt pamainīsies attieksme.

  • -4
    default 06.07.2018, 01:01:39

    A zini? Tā var pa galvu arī labi iebērt! ;)

  • -1
    default 06.07.2018, 01:11:17

    Tu nebrīnies, ja izejot no dzīvokļa tu sūdā iekāpsi... labākajā gadījumā..

  • -12
    Puaro 04.07.2018, 23:12:37

    Default,tu esi totāls lohs,

  • -3
    scooter 08.07.2018, 16:23:03

    Verinda..... Nu tad nevajag mainit temu es nesaku ka tas nav kaitigi es saku ka no smakas neviens nav nomiris....taka neput no musas ziloni tur kur tas nav vajadzigs.....

  • -3
    scooter 08.07.2018, 16:27:57

    Un par tam sunu rejam labak paciesu to neka pilnus pagrabus un setas ar kakiem kas visu piemiz un tad viss smird. A tadam babam ka jus labak ostit kaka mizeli 24/7 neka cigaresu smaku paris reizes....

  • -5
    Urzula 09.07.2018, 15:17:56

    Atvaino ""scooter""
    es nemainu tēmu, man tikai ir kāda maza sapraša no medicīnas;
    un vari jautāt kuram ārstam gribi; cilvēkam, kas elpo dūmus ir sliktāk kā tam, kas pats pīpē....
    Un bāba gan es neesmu; esmu sieviete, kam bērnu veselība ir svarīga..

  • -4
    Beshenij Karasj 09.07.2018, 17:39:43

    Es pīpēju uz balkona un?? Tu rūpējies par savu veselību-es par savu,mans balkons -ko gribu to daru PUNKTS

  • -6
    Nif nifs 09.07.2018, 19:22:00

    Vēl tikai daudzpunkts. Dažas reizes ar muņikiem pakarosi, administratīvo sodu samaksāsi un tad liksim punktu.

  • -5
    Beshenij Karasj 09.07.2018, 20:21:25

    Nif nif es ar muņikiem nekarošu,bet nez vai kaimiņos būs kāds idiņš kurš zvanīs-līdz šim nav bijis kaut arī mēdz būt ka 5-6 vienlaicīgi kurinām ja ciemiņi sanāk.... un par tādu zvanu uzzināšu ātrāk nekā ekipāža atbrauks-kurš zvanīja,cikos un ko teica un tad tam aunam ardievas mierigai dzivei!

  • -6
    Nif nifs 09.07.2018, 20:54:55

    Cerams, tam aunam ienāks prātā zvanot nosaukt kāda kaimiņa uzvārdu :)

  • -4
    krusttēvs vilhelms 10.07.2018, 22:16:21

    PĪPĒTĀJUS NO BALKLONIEM- vajag pārmācīt, ir dažādas METODES, SKAĻI TEIKT NEVAR.

  • -4
    KrikaK 11.07.2018, 10:15:08

    https://likumi.lv/ta/id/282077-tabakas-izstradajumu-augu-smekesanas-produktu-elektronisko-smekesanas-iericu-un-to-skidrumu-aprites-likums 10. pants un 7. punkts. Likumi ir jāzina, to nezināšana neatbrīvo no atbildības. Katrs pats izvēlas bojāt savu veselību vai nē, bet nezin kāpēc smēķētāji uzskata, ka viņi var izvēlēties citu vietā. Jautājums smēķētājiem - kāpēc nesmēķējat savā istabā, kur dzīvo jūsu bērni, bet smēķējat uz lodžijām/balkoniem un bojājat citu veselību. Pasīvā smēķēšana ir tik pat bīstama un to jūs citiem uzspiežat ar varu. Pašiem nepatīk, ka istabā smird pēc cigarešu dūmiem, bet līdzcilvēku istabas piesmirdināt nav problēmu...klajš egoisms, turklāt tas ietekmē citu veselību. Kāpēc man - nesmēķētājam būtu jāaizver logs?! Lai smēķētājs aizver savu logu/lodžijas durvis un kūpina cik tīk. Savā privātajā teritorijā varam darīt ko gribam tikai tik tālu cik tas neietekmē citu cilvēku tiesības! Un katram ir tiesības uz veselīgu vidi!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: