Ventspils novada dome klusiņām izsludinājusi publisko apspriešanu saistošo noteikumu projektam Ventspils novada pašvaldības nolikums. Paziņojums nopublicēts dziļi novada interneta mājaslapas pagrabos, tik dziļi, ka cilvēkam parastajam – neatrast. Taču dokuments paredz nopietnas pārmaiņas ikviena novadnieka dzīvē.

Uzmanību faktam, ka jau noskanējis publiskās apspriešanas trešais zvans, bet no novada domes vadības plašāki komentāri vai skaidrojami nav rodami ne informatīvajā izdevumā Ventspils Novadnieks, ne sociālajos tīklos, aizvadītajā nedēļā Facebook pievērsa pašvaldības opozīcijas deputāti. Atsaucoties uz viņu pausto, aicinājumu sabiedrībai iesaistīties piektdien, 13. oktobrī, nopublicēja arī ziņu portāls ventasbalss.lv. Mūsu ziņu portāls bijusi vieta, kur faktu, ka plānots apvienot Piltenes pagasta pārvaldi ar Zlēkām, pamanījuši piltenieki Zane Boitmane-Priedēna ar vīru Māri. Pārsteigums bijis liels. Abi pavadījuši savas brīvdienas, meklējot visus iespējamos dokumentus internetā un sazvanoties ar citiem novada cilvēkiem, lai saprastu, kas īsti notiek. «Piemēram, vai ūdrandniekam pēc apvienošanas uz pagasta pārvaldi tagad būs jābrauc uz Zlēkām?» vaicā Zane un pauž savu redzējumu: «Ir jārīko klātienes publiskās apspriešanas visos pagastos!»

Vēroju visu notiekošo kā nebeidzamas teātra izrādes kārtējo cēlienu un domāju – vai vēlētājs arī 2025. gada vasarā savu balsi turpinoši atdos Aivara Mucenieka vadītajai komandai? Vai vēlētājs būs aizmirsis, ka vicemērs Andis Zariņš, saskatoties ar savu partijas biedru, novada domes deputātu Gaidi Boži, nolēma par nodokļu maksātāju naudu uzbūvēt tiltiņu uz saviem ekskluzīvajiem zemes gabaliem pie Ventas?

Kuluāros runā, ka iecerētās reformas patiesais mērķis ir iespēja bez konkursiem iecelt amatos savus cilvēkus. Kuluāros runā, ka mierā ar notiekošo nu jau vairs nav ne tikai novada domes darbinieki vai opozīcijas deputāti, par notiekošo kurn arī savējie – valdošās koalīcijas deputāti. Tomēr dūšas celties un iebilst dažādu (cilvēcīgi saprotamu) iemeslu dēļ – nav. Dzirdēts, ka pēc 2021. gada vēlēšanām novada domes jaunā koalīcija (Mucenieks un Zariņš) vienojusies darīt tā, kā Ventspilī – veidot smukus video un pašvaldības avīzē regulāri publicēt sevi slavējošus foto. Aizmirsa gan, ka darīt tā, kā Ventspilī, nozīmē arī sakārtotu komunālo saimniecību, ekonomiski pamatotus, pārdomātus un vienlaikus drosmīgus attīstības projektus. Darīt tā, kā Ventspilī, nozīmē lēmumu pieņēmēju intelektuālo kapacitāti stipri virs vidējās valstī. Bez visa cita – arī skaidrot, skaidrot un vēlreiz skaidrot iedzīvotājiem katru savu pieņemto lēmumu.

Un, kamēr viss ir tā, kā ir, sanāk, ka katrs viens, kurš padevībā parausta plecus, šo spļāvienu sejā ir pelnījis. Apspļaudīti. Cilvēcīgi saprotamu iemeslu vārdā.

Komentāri (0)

 • -1
  Arnoldinš 19.10.2023, 16:52:17

  Piekrītu katrai šeit paustajai domai.Neatbildēts paliek jautājums,vai sagaidīsim kādu,kaut vismazāko reakciju no pieminētajiem kungiem,Jo škiet ka novadā tiešām toni nosaka tikai šie rakstā minētie ,,biedri,,

 • 0
  Viktors + 20.10.2023, 07:52:10

  Novads mācās no pilsētas...

 • -2
  Kriska 21.10.2023, 09:38:38

  Es nelasīju projektu, bet vai īr skaidri pateikts kā dēļ tas jādara?

 • 0
  Elviss22 25.10.2023, 15:08:10

  Tie abi pieminētie jau jūtas ka karaļi novadā, nevienu neuzklausa, ne ar vienu nerēķinās, vienīgai, lai tikai neaizmirst samaksāt nodevas par visu.

 • 0
  mernigors 26.10.2023, 21:12:52

  Katram, kas domā ar skaidru prātu(alkatībā un sarunā ar kaijām neaizmiglotā), ir skaidrs, ka šādas nopietnas izmaiņas prasa rīkot vēlēšanas, reālu konkurenci uz paredzamajiem amatiem(adekvātas, pamatotas prasības kvalifikācijai). Nu nevar būt tā, ka situācijā, kad novadam jāplāno izglītības jomas attīstību kopā ar pilsētu, skolu skaitam samazinoties, tiek paplašināts štata vietu saraksts. Un galu galā novada izglītības iestādes un pārvaldes institūcijas nav kapliča vai brīvā ekonomiskā zona savējiem....

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: