Latvijas Preses izdevēju asociācijas biedru kopsapulce apstiprinājusi valdi jaunā sastāvā. 2023.– 2024. gadā tā strādās valdes priekšsēdētāja Māra Anča (SIA Žurnāls Santa), Guntara Kļavinska (AS Latvijas Mediji) un Guntara Līča (SIA Firma Zemgale) vadībā, valdes locekļu pienākumus pildīs Aija Šmidre (SIA Izdevniecība Rīgas Viļņi), Andis Rozītis (SIA Kurzemes Vārds), Edgars Arnītis (AS Cits Medijs), Uldis Salmiņš (SIA Reģionu Mediji) un es, Ilze Meiere, pārstāvot SIA Ventas Balss.

Ilggadēji mūs asociācijā pārstāvēja uzņēmuma īpašnieks Mihails Soifers, kas savas dzīves laikā ir pildījis gan Neatkarīgās Rīta Avīzes komercdirektora, gan krievu preses izdevniecības Petits mārketinga direktora pienākumus, gan bijis arī veiksmīgs uzņēmējs. Diemžēl viņa nepilnus divus gadus uz šīs apaļās planētas, ko sauc par Zemi, vairs nav.

Jāatzīst, ka dzīve mani ir saudzējusi. Ļoti sāpīgu notikumu bijis maz, un laikam nekad iepriekš nebūtu varējusi iedomāties, ka tādu tomēr izteikti lietišķa rakstura attiecību zaudējums var izraisīt tik dziļas sāpes. Bija septembra izskaņa. Jau vairākus mēnešus viņš bija solījies atbraukt pie mums uz Ventspili, bet vasara ir vasara. Un tad pēkšņi ziņa, ka plānotais brauciens tiek atlikts. Tests – pozitīvs, klepus. Dažas nedēļas un lielā pārcēlāja – tā, no kuras, kad pienāks laiks, neizdosies izvairīties nevienam, bija savu paveikusi. Oktobra vidū Jaunajos ebreju kapos Šmerlī pulcējās daudzi jo daudzi, un droši vien ne es viena pirmo reizi dzīvē biju tradicionālās ebreju bērēs. Tā joprojām ir mana pagaidām vienīgā cilvēka izvadīšanas pieredze, kurā ceremonijas laikā neizmērojamo smagumu lēnām nomaina gaišs prieks. Ticu, ka tas nav ar prātu saprotams arī ebreju tautas pārstāvjiem, taču viņu rituāli sajūtu un sirds līmenī izdara brīnumu.

Atgriežamies pie Latvijas Preses izdevēju asociācijas. Populāri paskaidrojot, ar ko nodarbojas preses izdevēji un līdz ar to pati asociācija: redakcijās darbs norit divās plūsmās – galveno redaktoru vadībā radošais kolektīvs nodrošina avīžu un žurnālu saturu, bet par to, lai būtu papīrs, uz kura drukāt, lai ražošanas ieņēmumi un izdevumi būtu līdzsvarā, lai lasītāji saņemtu abonēto, bet darbinieki – atlīdzību par paveikto, rūpējas izdevēji jeb uzņēmumu saimnieciskās darbības organizētāji. Darbība asociācijas valdē ir iespēja apvienot spēkus, lai ikviens lasītājs Latvijā varētu savu iecienīto preses izdevumu saņemt par iespējami draudzīgāku cenu. Tie ir nerimtīgi mainīgie Latvijas Republikas likumdošanas noteikumi, sadarbība ar abonētās un mazumtirdzniecības vietās nopērkamās preses izplatītājiem un savstarpēja pieredzes apmaiņa. Domāju, ka ieguvējs būs katrs ventspilnieks – mūsu avīzes lasītājs. Pašlaik aktuālākais – Latvijas Pasta neapdomīgā rīcība, nosakot apkalpošanas maksu 3 eiro apmērā tiem, kas abonē internetā. Meklēsim arī citus risinājumus, taču jau šobrīd ir iespējams abonēt mūsu Reklāmas un sludinājumu nodaļā bez komisijas maksas.

* Pasaulslavenās ebreju dziesmas Hava Nagila (Priecāsimies (no ebreju val.)) mūzikas autors Ābrams Zeva Idelsons ir dzimis Ventspils novada Jūrkalnē.

Komentāri (0)

  • 0
    Heinrich 25.07.2023, 17:36:10

    Kurš gan ticēs,ka drukātās avīzes un portāla patiesais īpašnieks ir(bija?) nevis tā dēvētais "Puzes punduris",bet gan augšminētais krievžīds?
    Kam gan tādam vajadzīga provinces avīžele?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: