Durbes vs Dīķu krustojums

qwerty | 07.01.2020, 14:31:04 | 1364

Aicinu Latvijas Autoceļus un Komunālo Pārvaldi izvērtēt labā pagrieziena papildsekcijas izvietošanu šajā krustojumā. Braucot no Brīvības ielas (kas pāriet Dīķu ielā) puses ,lai veiktu pagriezienu pa labi Durbes ielā ir izveidota papildjosla ,,Tikai pa labi'''. Tad kādēļ šeit neizveidot papildsekciju luksaforā? Krustojuma trajektorija ir ļoti labvēlīga pārredzamībai lai neradītu apdraudējumu citiem satiksmes dalībniekiem.

Komentāri (12)

  • -4
    codah 07.01.2020, 15:27:26

    Lai arī daudzviet Ventspilī tā jau ir, diemžēl, daudzi braukt mēs neprotam šādos krustojumos. Neskaitāmas situācijas, kur cilvēki iedomājas, ka viņiem ir priekšroka un dod virsū ka maz neliekas, un kad sāc tos notaurēt, tad skatās lielām acīm un nesaprot par ko. Es teiktu, ka lai paliek kā ir. Šis krustojums daudzus gadus bija problemātisks, gan gājējiem, gan autovadītājiem un beidzot tas ir sakārtots :)

  • -4
    Kriska 07.01.2020, 16:34:42

    Qwerty, tu gribi teikt, ka tajā gadījumā papildus sekcijā degs visu laiku zaļš, un tu varēsi jebkurā laikā griezties pa labi. Es kā gājejis - preti. Līdzīgs ir Embutes un Tārgales krustojumā. Es ar velo braucu uz zaļo taisni , pēkšni man no labas puses ( no Celtnieku ielas puses) brauc virsū un nogriežas pa labi. Labi ka beidzas labi.

  • -1
    qwerty 07.01.2020, 21:54:34

    Tev kā gājējam tur vispār navajag būt! Lai šķērsotu Durbes ielu ir izveidota zebra.Es minu pagriezienu no Dīķu uz Durbes pa labi ,Kuldīgas virzienā, vietā kur jau ir josla ,,tikai pa labi'' ! Aizgāja?

  • -7
    P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 07.01.2020, 16:52:11

    Informējam, ka Durbes ielas krustojums nav standarta 90 grādu slīpumā, bet gan aptuveni 45 grādu leņķī. Lai gan vieglajām automašīnām krustojums ir pārredzams, tomēr šī iemesla dēļ smagsvara transportlīdzekļiem nav iespējams labi pārskatīt krustojumu šādā slīpumā, tādēļ arī turpmāk nebūs iespējams izveidot papildu sekciju, satiksmes drošības nolūkos.

  • 0
    FerdinanTs. 07.01.2020, 21:03:10

    Apžēliņ,atkal tas pats aplamais teksts!!!
    Ta ne jau par to krustojumu ir runa!

  • 0
    qwerty 07.01.2020, 22:09:44

    Jums ir nācies sēdēt pie smagā auto stūres? Šķiet ka nav.Tie Jūsu pieminētie 45 grādi ir pat labāk pārskatāmi nekā klasiskie 90 ,šeit vadītājam pat nav jāgriež galva sāņus , jo Durbes ielas posms ir pārskatāms līdz Augusta ielas pieslēgumam. Šajā vietā diezgan liela smago auto koncentrācija (pēc prāmja) un brīdī kad luksaforā ir sarkanais, tad auto rinda no 6-7 fūrēm ar ,,asti'' ir uz Lāčplēša ielas.

  • -7
    vai man dieniņ!!! 08.01.2020, 15:07:58

    Nu redz, vispasaules ekspert Querty, pats pieminēji fūres...
    Varbūt tur nebūs zaļā sekcija tāpēc, ka tur ir tranzītiela ar smago automašīnu aktīvu kustību un nogriešanos, un nav prāta darbs likt kaut kādas zaļās sekcijas, radot iespēju vienlaicīgi nogriesties gan fūrēm, gan vieglajiem, it sevišķi, ja daļa autovadītāju pat uz līdzenas vietas taisa avārijas stāvlaukumos.

    Un vispār jābeidz te sporta pēc sēdēt forumos un čīkstēt - neesi ne sertificēts projektētājs inženieris , ne būvnieks, bet tikai youtube skatītājs aiz garlaicības. Tiešām iedomājies, ka tikko nodota ielai pēc kautkāda foruma 1 čīkstiena uzreiz pārprojektēs luksoforu?

  • 0
    Merkakits 08.01.2020, 17:19:28

    to dieniņ
    Cik es zinu, tad pēc qwerty ierosinājuma pilsētā satksmes jomā ir šis tas jau darīts: noņemtas liekās in uzliltas iztrūkstošās ceļa zīmes, veiktas horizontālā apzīmējuma izmaiņas Jūras ielā, uzsākta papildsekciju uzstādīšana luksaforos pie kuriem mēs esam jau pieraduši gadus desmit.

  • -4
    Viktors Torpēda 08.01.2020, 13:34:44

    Re ku papētīju, kas tad izvieto un uzrauga ceļa zīmes (t.sk. luksoforus). Man jau likās, ka neba jau pati pašvaldība var izvietot ceļa zīmes - luksoforus. Re ku par izvietojamību un uzraudzību - lasām visi kopā:
    Ceļu satiksmes likuma 4.panta astotajā daļā ir noteikts, ka satiksmes organizāciju un tās tehnisko līdzekļu (tātad – arī ceļa zīmju) izvietojuma atbilstību obligāti piemērojamo standartu un citu normatīvu prasībām uzrauga valsts a/s "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

  • -1
    Krišs Daugulis 08.01.2020, 19:59:32

    Pie reizes gribu vēlreiz vērst VKP uzmanību Ventas tilta "turbo" nobrauktuves ceļa seguma horizontālajiem marķējumiem, kuriem vajadzētu būt vismaz vismaz 10m nepārtrauktai līnijai, savādāk "trajektorijas īsinātāji" cērt uzreiz pa kreisi, radot avārijas situāciju katru rītu. Aplī, diemžēl, vairs brauc tikai uz Durbes/Rūpniecības ielu tikt gribētāji.

  • -2
    Info centrs 09.01.2020, 13:00:00

    Labdien, paldies par Jūsu ierosinājumu, tas tiks nosūtīts atbildīgai iestādei.

  • 0
    P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 13.01.2020, 17:33:34

    Informējam, ka piekrītam Jūsu minētam ierosinājumam un pavasarī, kad pilsētā notiks ielu horizontālo apzīmējumu uzklāšana, tiks arī pavilkta šī līnija nedaudz garāka.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: